pravda o Harousovi

Netechnický debatní kroužek o všem, co vás napadne...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1486 Příspěvek od Harous 239 »

Je to tak. V prosinci by měl přistát ten bílý Outback co si viděl na FB. Je to zase o něčem úplně jiným. Nadchlo mě to celkově. Proti sti bude stejně všechno playstation, tak proč si neužít pohodlí. Přemýšlel jsem i o Volvu V60, ale stejně vybavený je o více než 300 dražší. A nějak v tom nevidím tu přidanou hodnotu.
Variátoru jsem se trochu bál, ale prakticky to nepoznáš. Má to předvolených 7 kvaltů a řadí to jak klasický automat. Jen o něco jemněji. Uvidíme co bude s STI. Trochu mě láká si ho nechat, ale... Těžko se mi hledá čas i na motorku, nedokážu si představit, že bych měl v garáži dva mazlíčky a neměl na ně čas. Uvidíme no. Zatím to vypadá, že STI zůstane v rodině...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1487 Příspěvek od Harous 239 »

Tak a STI je pryč. Tři roky uběhly jako voda a nastal čas na změnu. Auto zůstalo v rodině, tak snad se s ním občas svezu. Snad to brácha občas půjčí. :lol: Auto je to neskutečný, vřele doporučuji. To co byla ve své době Delta Integrale je dnes STI. Strmost řízení, neuvěřitelná tuhost karoserie, tři samosvory, slušný výkon a přesto použitelné i na delší trasy a rodinné výlety. Taková auta už nikdo nedělá. Zlatá doba Integral, Cosworthů, Imprez GT, Lancerů EVO je minimálně v EU nenávratně pryč. Škoda, velká škoda. Tím autem jsem si splnil sen, dětský sen a nezklamalo mě. Za těch společných 125 tisíc km mě nikdy nenechalo ve štychu a vždycky ukazovalo, že jeho hranice je daleko od hranice v mé hlavě. Když už jsem si říkal vole, tohle si asi přehnal a bude to bolet, tak auto bez zaváhání ukázalo, že v pohodě, že mám příště zkusit víc. Jediný problém toho auta byl permanentní strach o noty. Předjet kamion z 80 km/h na plný výkon se rovnalo na konci předjetí rychlosti která znamená ztrátu řidičáku. No nic. Stárnu, život jde dál a je potřeba zase zkusit něco jiného. Proti WRX STI bude stejně všechno playstation, tak proč nezkusit něco úplně jiného. Kdybych pořídil něco jako Leon Cupra 4wd, Golf R, Focus RS, vše bych rovnal s STI. A vše by byl playstation. Snad jen ten Focus ne, ale ten už se taky doprodává ve formě skladovek a na delší cesty by byl utrpením... Takže tolik ke změně.
Zajímavostí je ale jiná věc. Jak jsem nad tím tak přemýšlel, tak od prodeje Alfy 155 šlo ode mě každé auto k někomu známému. Kappa, Alfa 75, Ypsilonka šla do rukou klukům z Lancia klubu nebo Alfistů, Stilo a Legacy kamarádům, Bravo, druhá Ypsilonka a STI do rodiny. K tomu druhá Ypsilonka skončila u Michala 236, Legacy u dalšího kamaráda a první Ypsilonka u kluků z Ital motori... V podstatě jsem za posledních 12 let neprodal auto někomu z ulice nebo bazaru. Doufám, že všem budou káry s mojí stopou dobře sloužit... :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1488 Příspěvek od Harous 239 »

Tak s Otíkem máme za sebou společných prvních 10 tisíc km a zatím naprostá spokojenost. Je neuvěřitelný jak moc je to auto pohodlný i jak se statečně drží stopy v zatáčkách i v rychlostech který by člověk na takhle vysoký auto nečekal. Naprostá spokojenost je i se spotřebou mezi 7,5 až 8 litry. Takže zatím super.
Každopádně jsem ale začal přemýšlet o tom, že bych časem pořídil nějakýho čtyřkolovýho mazlíčka na hraní. Taky je problém, že to v tuhle chvíli nemám kam dát. Kupovat nějakou garáž za nesmyslný ceny nechci, za pronájmy chtějí taky nesmysl. Momentálně mám v hlavě dvě auta, naprosto odlišná stářím i určením. Postupně budu muset začít sbírat informace co by vlastnictví a provoz takovýho auta obnášel. :-k
A jaký že auta to mám v hlavě?
Lancia Fulvia Coupe
Jeep Willys / Ford GPW
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: pravda o Harousovi

#1489 Příspěvek od Dan 1 »

Jestli to bude jeep, budeš k tomu shánět i ostatní věci jako hadry a tak? Ještě by sis měl udělat zbroják a koupit Thompsona 1928, abys byl stylový, ten navíc může mít i jiné využití vzhledem k tomu, do jakého věku dorůstá tvoje dcera :lol:
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1490 Příspěvek od Harous 239 »

Tomu kvéru se stejně nevyhnu, už je jí deset. :lol:
Ten Willys je můj dlouhodobý sen, ale reálně to vidím spíš na tu Fulvii. Jak přestanu dělat v zahraničí tak se tomu začnu trošku věnovat. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1491 Příspěvek od Harous 239 »

Jedna z víkendu...
Mimochodem, koukal jsem, že od tý doby co jsem prodal Caponorda (nějakých 6-7 let?) u něj v podstatě neklesla cena. Občas se ukáže moc hezky vybavený kousek:
https://www.tipmoto.com/motorky/aprilia ... ybava.html
KTM.jpg
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1492 Příspěvek od Harous 239 »

Po zhruba 13 letech se zajímám o auto z autobazaru a tak nějak mám pocit, že pána otravuju. :roll: Asi jsem si naivně myslel, že už se trh vyčistil a s tímhle se nesetkám. Co jsem mezitím měl co dočinění s moto bazarama tak bylo vše v pohodě. Buď klika, nebo je to tam čistší než u aut... #-o
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: pravda o Harousovi

#1493 Příspěvek od Dan 1 »

Co sháníš?
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1494 Příspěvek od Harous 239 »

Víš jak to je. S nastupující krizí středního věku si chlap pořídí buď milenku nebo kabriolet. A protože mi milenku nechtějí dovolit... :lol:
Ne, zaujalo mě jedno auto o kterým bych si uměl představit, že by bylo jako víkendovka v garáži. Tak to chci omrknout. Pán už začal komunikovat, ve čtvrtek se jedu podívat tak uvidíme co poznám na 20 let starý vráně...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1495 Příspěvek od Harous 239 »

Akce se stále táhne a je toho tolik, že bych o tom pomalu mohl napsat knížku... :lol: Nebýt to auto dost atyp tak jsem z toho už dávno vycouval. :x Pak to sepíšu celý najednou...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1496 Příspěvek od Harous 239 »

Tak je auto doma. Práce na něm bude ještě hafo, ale snad jen drobnosti. :lol:
A co že to je?
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8. Ten zvuk je silně návykovej.
Přílohy
IMG_20210510_184113.jpg
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: pravda o Harousovi

#1497 Příspěvek od Dan 1 »

Už jsme zvědaví na historku s nákupem :lol:
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1498 Příspěvek od Harous 239 »

No, historka s nákupem... Nejdřív pán moc nekomunikoval, po mailu v podstatě odmítal řešit cokoliv. Nakonec jsem se jel podívat, zjistil reálný stav a udělal pár fotek. Potom přišlo pár dní přemýšlení a počítání kolik bude stát dostat to auto do stavu jaký si představuju. Tady se musím pozastavit u cen dílů. Na Ebay jsou toho mraky za až neuvěřitelný ceny. Zpětný zrcátka za 980Kč kus, set obou předních světlometů do 2000Kč, mřížka ventilace 550Kč atd. Cenu zvedne poštovný z USA, ale pořád jsou to rozumný částky. To nakonec pomohlo tomu, že jsem se rozhodl do toho jít. Plus vzácnost kombinace Convertible + V8 + manuál. Když jsem řešil pojistku tak jsem si všiml, že je v TP divný datum u platnosti STK. Nakonec jsem zjistil, že auto prošlo jen dovozovou STK kterou dostalo na 30 dní. Nakonec se ukázalo, že postup dovozce byl projít STK, vzít seznam závad a nechat si ho zapsat do výjimek (homologace osvětlení, pásů, skel atd.). Jenže pak už se někdo vyhulil na to projít tou STK znovu. Takže jsem čekal než auto projde STK. Občas problém s komunikací, ale dopadlo to, tak se v tom nebudu dál šťourat. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: pravda o Harousovi

#1499 Příspěvek od Vítek 4 »

S tim USA pekacem si zatacky moc neuzijes 8-)
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: pravda o Harousovi

#1500 Příspěvek od Harous 239 »

To samozřejmě vím (i když jsem to čekal horší), ale kvůli zatáčkám jsem to nekupoval. Tohle je určený na výlety se staženou střechou za brumlání osmiválce...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět