2,4jtd-bublavý zvuk od sání

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#1 Příspěvek od casti »

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o názor a radu ty z vás, co máte motory v malíčku :-k ..hledal jsem tady fakt poctivě, abych to tu nezapleveloval, ale nenašel.. pokusím se popsat všechny souvislosti, o kterých si myslím, že souvislostmi jsou- před týdnem v pátek večír jsem jel po Plzni a na jedný křižovatce jsem při rozjezdu do mírného kopečku nedal moc plynu a zdechlo mi to. No nic, nastartuju a jedu normálně dál, všechno v poho.. V sobotu jsem se vrhnul na výměnu oleje a filtrů, motor jsem 2x vypláchnul obyčejnějším levnějším olejem, nechal ho pokaždé ohřát na 90, párkrát prošlápnul do 3-3,5tis. ot/min a ven.. až při druhým výplachu jsem zaregistroval jiný, jakoby dunivější zvuk od ústí sání pod levým světlem, zkrátka z blatníku se začal pravidelně ozývat bublavý zvuk jak od traktoru s klapkou na výfuku.. vzducháč jsem při minulé údržbě nevím proč vynechal a měl toho chudák dost, dokonce se i částečně zbortil. Přikládal jsem ten podivný zvuk tomu filtru, ale ani po výměně už se to nezměnilo. Podezření padlo na poškození někde kolem airboxu, prakticky všechny trubky a hadice od turba až po klapku přímo na sání, včetně mezichladiče, jsem vyházel ven, kontroloval a čístil.... nikde nic. Všiml jsem si, že po startu studenýho motoru to nebublá tak výrazně, ale po ujetí větší vzdálenosti je to příšerný.. jezdím dálky, denně 2x 80km, a když dojedu, je to jak když lezu z vykloktaný oktávky s milionem km :roll: tak se ptám, čistě teoreticky, jestli mi v onen pátek na křižovatce nemohl skočit rozvoďák..??? motor zdá se táhne malinko hůř, ale co si stačím všímat za jízdy, tak nekouří a spotřeba je kapku vyšší pouze podle palubáku, jinak jsem ji zatím neměřil.. do rozvodů mi zbývá 15000, takže bych je klidně udělal dřív, ale nechce se mi to rozdělávat jen proto, abych se přesvědčil.. díky vám za každou poznámku :wink:
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#2 Příspěvek od Dalin 580 »

Totok rozvodovým řemenem určitě nebude.
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#3 Příspěvek od casti »

Dík za reakci.. no byl to jen nápad.
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#4 Příspěvek od Jirka 85 »

U JTD když dáš rozvoďák o zub tak se potkává, problém bude nejspíš praslina na filtrboxu nebo vypadlá sací hadice k němu a nebo tim škubem motoru ti začal foukat vlnovec výfuku.
DELTA III T-Jet 110KW r.09
DEDRA 1.75 VVT 96KW r.98
Y 16v elefantino rosso 63KW r.99
Yamaha XJR 1300 78KW r.03
AUTOSERVIS Říčany 739404942

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#5 Příspěvek od Richie 10 »

No nechci strasit,ale tohle mi presne delalo moje 2.4 JTD , kdyz jsem mel skocene rozvody...porad se resily diry v potrubi, intercooleru (dokonce jsem zaplatil za fiktivni zavareni diry) a podobne...proste nic...trochu hur to jelo a lehounce vic coudilo...melo zvuk jak dvouplosnik...nikdo nevedel co s tim...pak jeden znalec prilozil ucho a rekl, ze to jsou skocene rozvody...rozdelal, znovu nastavil a byl klid...
zkusim to tady jeste nekde pohledat...nevim jestli to tady na foru jeste zustalo...

EDIT:

tak...zacalo to tady : viewtopic.php?f=12&t=6390&hilit=intercooler&start=345
a skoncilo tady : viewtopic.php?f=12&t=6390&hilit=intercooler&start=510
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#6 Příspěvek od casti »

No páni, tak že by přece jen skočil :lol: ..airbox i všechny trubky a hadice jsou v cajku, měl jsem to všechno dole. Ještě mi říkal jeden mehanik, co dělá převážně nafty, abych omrknul podtlakový hadičky, jestli jsem při tom šmátrání nějakou nevytahnul.. podívám se na to..
Richie kazdopádně díky moc za tvé rozpomenutí se na svou Alfu a odkazy, všechno jsem to pročetl :wink: ..to vlákno bych asi nikdy nenašel, a že jsem fakt poctivě bádal..
Během víkendu kouknu na rozvody a uvidíme, modlim se, aby to bylo ono, ten "brumlák" je fakt příšernej..
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#7 Příspěvek od Richie 10 »

ja si matne vzpominam, ze se mi stalo neco jako tobe...ze jsem taky nejak blble pustil spojku a zdechlo to ...ale uz je to moooc dlouho...tak uvidis...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#8 Příspěvek od Dalin 580 »

Casti, kdyby byl problém v rozvodech, jak píše Richie a přeskočilo kolečko o zub, tak ti motor bublá trvale. Za studena, za tepla, po dlouhé jízdě, po přehřátí, při -30stupních .....
Ale u tvého motoru, jak píšeš, se nepříjemný zvuk zvyšuje v podstatě vlivem prohřátí motoru a motorového prostoru, takže si myslím něco o tepelné roztažnosti materiálu a prasklině, případně netěsnosti. Chce to bádat. Víc ti neumím poradit, páč s ničím konkrétním jsem se nesetkal a drž se Jirky 85.
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#9 Příspěvek od casti »

No ten pazvuk tam je stále, jen po důkladném prohřátí motoru je výraznější.. Probírali jsme to samozřejmě s klukama v práci, padl názor i na fouklý těsnění mezi válcema, to se stalo někomu na Laguně 1.9, ale auto kapitálně ztratilo výkon.. mně to jede víceméně normálně.. Během víkendu všechno poctivě zkontroluju, rozvody ponechám jako poslední alternativu..
Každopádně vám díky všem za vaše postřehy :wink:
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#10 Příspěvek od Richie 10 »

nejaky progres ?
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: 2,4jtd-bublavý zvuk od sání

#11 Příspěvek od Dalin 580 »

:roll:
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Odpovědět