Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#1 Příspěvek od Jakub_mt »

Čaute, čaute, po desiatich rokoch od registrácie prvý príspevok na fóre. Aj tak sa dá :D.

Rád by som vám predstavil svojho Thesisa, ktorého majiteľom som cca pol roka. Za ten čas sme spolu najazdili cca 3000km, momentálne sú ale najzávažnejšie muchy vychytané a my si na seba zvykáme :heart: .

Celý tento príbeh prišiel pomerne nečakane - som síce veľký italofil (okrem Thesisa mám v poradí už druhú Alfu 146 s dvojlitrovým twinsparkom a peknými 150 koňmi), ale v podstate som k Alfe, ktorú používam ako daily nezvažoval nákup ničoho ďalšieho. Je síce pravda, že som mal Fiata, Alfy a hovoril som si, že by to chcelo skúsiť aj Lanciu a tiež som vždy vedel, že ako správny petrolhead proste musím skúsiť Busso, ale to boli skôr plány na neurčito. Bohužiaľ plánom na neurčito dalo jasné kontúry brázdenie bazošu a objav tmavošedého Thesisa 3.0 pri Břeclavi. Jeden krásny deň sme preto s kolegom zašli do daného autobazáru, po chvíľke hľadania sme našli Thesis, ktorý sme hľadali, ale v absolútne úbohom stave. Údajne 200 000 km, zhnitý výfuk, lak zrelý na celolak, totálne diletantsky tmelený zadný blatník, vybývaný interiér, atď. Už som bol ale zamilovaný, preto som chvíľku aj váhal, ale našťastie som použil rozum, sadli sme do Alfy a išli späť domov.

Nijak som na to netlačil, občas som prelustroval bazoš (CZ aj SK), no a koncom minulého roka niekedy pred Vianocami som objavil strieborný Thesis 3.0 s modrým interiérom kúsok od Ostravy. Zavolal som predbežne pánovi, ktorý vlastní servis, ktorého zamestnanec Thesisa predával a dohodli sme sa, že po Novom roku sa ozvem a prípadne to prídem pozrieť. Tak sa aj stalo, po Novom roku sme opäť s kolegom vyrazili do ČR, tentokrát smer Ostrava. Prvotná obhliadka zvonku ma síce potešila, ale nepresvedčila, láska prišla až keď som sadol za volant.

Thesis bol dočasne odhlásený, takže sme sa dohodli, že nechám zálohu, pán ho hodí na prevozky a ja si poň prídem. O 5 dní som bol späť, spravili sme zmluvu, vyplatili sumu a ja som valil domov. Teda valil ako valil. Nutno povedať, že Thesisa som kupoval s tým, že motor je v núdzaku a s odstupom času to vidím tak, že v núdzaku bolo celé auto vrátane prevodovky :D . To malo za príčinu, že radila asi len od 2 po 5 (možno len 4) a na prudkom tiahlom kopci kúsok od miesta, kde sme štartovali Thesis kopec nedal, ostal visieť pod vrcholom a ja som sa musel otočiť a ísť inou, menej náročnou trasou :lol: . Ani zvyšok cesty nebol menej zaujímavý, kúsok za SK hrnicami - v Makove sme odstavili na pumpe a Thesis už nenaštartoval, pretože baterka to vzdala. Našťastie sme boli na pumpe kde mali štartovacie káble, stať sa to niekde inde, tak sme v CENSORED, keďže káble som v Alfe doteraz nevozil. A nevozím ani potom, vozím ich v Thesise :D.

26678055_10210996249008428_2959878610399352322_o.jpg

Zvyšok cesty bol super, na Slovensku sme nabehli na diaľnicu a aj keď v núdzaku, Thesis si to valil 160 bez problémov.

Na druhý deň som zistil, že baterka je opäť KO, pravdepodobne nám tam dali nejaký šmejd (s nápisom Ford), ktorého sa chceli zbaviť. Hneď teda prišla prvá investícia - nová baterka. Nasledujúce dni som jazdil s prevozkami a zisťoval, ako sa to správa. Zistil som, že auto má pomerne závažný problém - niekedy nechce naštartovať. Postupom času som vysledoval, že s motorom, ktorý už išiel (a nemusel byť ani teplý, stačilo 1km jazdy) nenaštartujem, a že už pred štartom bliká kontrolka motora ako zbesilá + po pokuse štartovať svietila chyba immo. Vtedy som prvýkrát navštívil Vlada, ktorému na tomto mieste prvýkrát ďakujem. Ten mi Thesisa napichol na diagnostiku a zásadná informácia, ktorú sme zistili bolo to, že keď nejde naštartovať, nedá sa ani pripojiť na RJ. Nejaký čas som googlil vzťah busso+RJ+chyba immo a usúdil som, že na vine je samotná RJ motora. Nebolo to samozrejme na 100%, ale riskol som to a z allegra som kúpil inú RJ na Thesisa. Do tej mi Vlado (ktorému tu ďakujem druhýkrát :D ) nakopčil dáta zo starej, no a Thesis už štartoval za každých okolností. Takže síce stále na núdzaku a so svietiacimi ESP, EPB, airbag a neviem čo ešte, ale aspoň som vedel (alebo dúfal), že ma to už nikde nenechá.

Ďalším veľkým posunom bola výmena váhy vzduchu. Po inštalácii novej som sa previezol cca 2km, no absolútne žiadna zmena. Vypol som motor, hovorím si, dám tomu ešte jednu šancu. Štartujem, kontrolky ESP ani EPB nesvietia, radím R, auto netrhlo ako toľkokrát predtým. Hovorím si - super, tak už to asi neradí vôbec :D . Avšak púšťam brdzu, pridávam plyn, ručná odbrzďuje a auto cúva. Radím D, krásne jemné zaradenie, pridávam plyn, auto ide jak blázen, po núdzaku ani stopy. Čo vám budem hovoriť, myslel som, že to bude beh na oveľa dlhšiu trať, rozhodne som nečakal, že výmena váhy vzduchu vyrieši chyby ESP, EPB a že aj prevodovka začne normálne radiť. O to väčšiu radosť som z toho mal.

Auto už teda jazdí normálne, momentálne mám Thesisa Busso ako daily a vychytávame mušky. Vymenil som olej v motore, vzpery kapoty, vyplachol som chladiacu sústavu a to je asi všetko. Bude treba samozrejme vymeniť olej v prevodovke, podvozok dať do polyuretánu, poriešiť LZ svetlo, ktoré svieti len z 2/3 (klasika), pomeniť nejaké konektory (že som nejaký čas jazdil s nefunkčnou prístrojovkou som spomínal? :lol: ), vymeniť ložisko v niektorom z ľavých kolies, vyriešiť saharu, ktorá je z nejakého dôvodu zapojená napriamo a teda pokiaľ nevypnem konektor tak ide furt a určite sa nájdu ešte nejaké detaily, ale hodnotím to ako dobrú kúpu a na každú jazdu s ňou s teším :lancia2:

fullsizeoutput_289.jpeg

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#2 Příspěvek od Harous 239 »

To světlo tu už řešil Jirka, třeba Ti to pomůže.
viewtopic.php?f=19&t=242057&hilit=sv%C4%9Btlo&start=15

A ať Thesis slouží. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#3 Příspěvek od jardafox »

to teda obdivuju, koupit takovou mrdku, která ani nedojede první cestu domů. nevím jaká byla dohoda s původním majitelem a kolik auto stálo, ale toto bych mu omlátil o hlavu, kor když to byl nějakej mechanik, který o všem musel vědět
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#4 Příspěvek od Jakub_mt »

Ďakujem, verím, že Thesis V6 je auto, ktoré sa oplatí udržiavať. Keď s ním idem, beriem to ako službu spoločnosti, ktorá vďaka mne môže toto krásne a výnimočné auto obdivovať :D.

jarda: neviem ako ty, ale ja osobne auto, ktoré ostane stáť kvôli vybitej baterke nepovažujem za mrdku. Konkrétne tento Thesis skôr považujem za kúpu desaťročia, keďže som zaň dal toľko, po koľko idú tie najlacnejšie (šroty), vrazil som doň cca 300€ a momentálne nie je na ňom nič, čo by bránilo prevádzke. Verím tomu aj na dlhších trasách.
Má to busso, je to z IT - nehnilé, ideálny základ.

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#5 Příspěvek od Richie 10 »

no ty jsi pacient :D
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#6 Příspěvek od Jakub_mt »

Dnes to je presne rok čo som si krásavicu doviezol, takže na prvé výročie ďalší, tentokrát 700km trip pre úplne nové svetlá. 8-)
Přílohy
IMG_0631.JPG
fullsizeoutput_2d2.jpeg

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#7 Příspěvek od Richie 10 »

hezky pěkně....
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#8 Příspěvek od Jakub_mt »

Pokračujeme vo zveľaďovaní, dnes som začal s výmenou káblového zväzku motora za zväzok z GTA. Sú rovnaké až na to, že dva konektory na lambdy sú vyvedené na inom mieste. Presunúť ich nie je problém, ale aj potom chýba k pôvodnej dĺžke vedenia cca 20cm. Uvidíme či to bude vadiť, prinajhoršom predĺžim káble od lambd.
Přílohy
IMG_0648.JPG
IMG_0650.JPG
IMG_0652.JPG

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#9 Příspěvek od Jiří 588 »

Jakub_mt píše: úte led 15, 2019 22:07 Pokračujeme vo zveľaďovaní, dnes som začal s výmenou káblového zväzku motora za zväzok z GTA. Sú rovnaké až na to, že dva konektory na lambdy sú vyvedené na inom mieste. Presunúť ich nie je problém, ale aj potom chýba k pôvodnej dĺžke vedenia cca 20cm. Uvidíme či to bude vadiť, prinajhoršom predĺžim káble od lambd.
Pěkná práce. Budu to muset dřív nebo později udělat taky.
Kabely položené přímo na kovových krytech dostávají pořádně zabrat.
Jen ještě nevím, jestli použít silikonové kablíky a udělat "repas" nebo jestli koupit a přehodit.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#10 Příspěvek od Jakub_mt »

Dnes trochu očisty, ale bude to ešte veľa hodín práce.
Přílohy
cisteniemotora2.jpg
cisteniemotora1.jpg

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#11 Příspěvek od Jakub_mt »

Dnes som dal prvýkrát dole veko ventilov a opäť som sa presvedčil o tom, že je to auto s potenciálom. Okrem nulovej korózie aj busso vyzerá fajn.
Přílohy
IMG_0757.JPG
IMG_0755.JPG
IMG_0751.JPG

rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#12 Příspěvek od rammstein »

Skoro novej motor 8-) .
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#13 Příspěvek od Jakub_mt »

Dnes započatý repin konektoru pri nohách spolujazdca. Vzhľadom na to ako niektoré piny vyzerali, sa čudujem, že to išlo aspoň tak ako to išlo.
Pár fotiek z operácie.
Přílohy
IMG_0817.JPG
IMG_0810.JPG
IMG_0806.JPG
IMG_0808.JPG

Jakub_mt
Příspěvky: 33
Registrován: stř bře 12, 2008 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub_mt - Lancia Thesis 3.0 V6

#14 Příspěvek od Jakub_mt »

Niečo sa chystá

#decat :twisted:
Přílohy
IMG_0866.JPG

Odpovědět