Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#1 Příspěvek od Jiří 588 »

Řeším to, že Lybra má nějakou děravou hadici (nebo těsnění) od servokapaliny (totálně pochcané rameno a vše okolo na straně řidiče).
Auto má STK ještě na 5 měsíců a do té doby najede tak 3000km. Další STK nepůjde.
Dolívat je nereálné - mizí tak 2 deci na 50km.

Řešil už někdy někdo, jestli jde použít kratší klínový řemen a provozovat auto bez serva?

Viděl jsem, že se dělaly třeba Fiat Brava 1.9 D, nebo verze TD 75 která je někdy bez serva.
Tak mě napadlo jestli se nedá použít kratší řemen - vadí mi, že když kapalina dochází, tak servo nepříjemně hučí.
To že nepojede ani klima mi nevadí.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#2 Příspěvek od Oskar 58 »

Najdi diru na trubce od serva, podle me je to u Lyber vzdycky na stejnem miste.😉 Rozrizni obe trubky, nasad hadice na trubky a stahni mont paskama a prezije to klidne dalsi 2 STK.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#3 Příspěvek od Jiří 588 »

STK to neprojde ani kdyby začaly prasata lítat. Je to shnilé na spoustě míst a celkově je auto už vylítané.
Zatím jsem se díval že to teče někde skoro až u manžety na straně kde je baterka - chvilku mi přišlo jestli to neteče z manžety přímo.

Už moc nemám vůli to řešit, proto ten nápad s krátkým řemenem.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#4 Příspěvek od Petr 365 »

To samé jsem řešil cca 2 měsíce zpět. V těchto místech vede okruh chlazení, je to v podstatě přepad kde není tlak. Pod baterkou a v úrovni tlumiče není potrubí gumové, ale hliník. Právě v hliníku je problém, protože za ty roky zkoroduje nebo se prodře. Takže místo kde teče ucvaknout a nasadit hadičku, stáhnout páskou a je to.
Octavia 1.9 tdi 81kw
Kappa 2.4 TDS
Lybra 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTDM

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#5 Příspěvek od kocicak »

Ahojte
hlásím stejný problém - únik servo kapaliny Lybra. Našel jsem místo úniku. Smyčka před chladičem, za mřížkou v nárazníku, pod sponou uchycení (viz obrázek). Je Váš návrh opravy stejný? Rozříznout, nasadit hadičku a stáhnout eskapáskou? Co třeba lepidlo na hliník? A jak se k tomu dostat? Lze nějak vycvaknout černá mřížka, nebo musí nárazník dolů (fuj...)?
Přílohy
servo.jpg
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#6 Příspěvek od kocicak »

kocicak píše: pon dub 09, 2018 23:59 Ahojte
hlásím stejný problém - únik servo kapaliny Lybra. Našel jsem místo úniku. Smyčka před chladičem, za mřížkou v nárazníku, pod sponou uchycení (viz obrázek). Je Váš návrh opravy stejný? Rozříznout, nasadit hadičku a stáhnout eskapáskou? Co třeba lepidlo na hliník? A jak se k tomu dostat? Lze nějak vycvaknout černá mřížka, nebo musí nárazník dolů (fuj...)?

Safra chlapi, obrázek 88x zobrazený a žádná rada?
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Uživatelský avatar
Huty
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 15, 2008 10:51
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#7 Příspěvek od Huty »

mám zkušenost že hadička s páskama moc dlouhou životnost nemá :-/ znamymu jsem to "přetěsňoval" asi 3x takhle, a furt to kape
Lancia Lybra SW 2,4 JZD Lancia Kappa coupe 16vt uzdravujem, Alfa 145 1,7 16v boxer formulka
ex Fiat Dobló 1,2 8v,ex Delta HPE 1,8VVT; ex Delta 1,6HF; tipo 1,6 2x; uno 1,0ie; 1,4ie; 1,3D 2x

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#8 Příspěvek od Jaromír 592 »

taky mi teklo servo , vymontoval jsem hadici s trubkou , donesl do JSC na traťové v Brně a za 15 min jsem to opravené montoval do auta, cena myslím 300 kč. Už je to dávno.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#9 Příspěvek od kocicak »

Díky za názory. Inkontinence kapaliny je mírná, takže mně to dává prostor k důkladnému promyšlení postupu opravy :D . Stále mě trápí jak se k tomu dostat. Lze oddělat černá mřížka nárazníku bez jeho demontáže?
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - odstavení servo čerpadla - kratší řemen?

#10 Příspěvek od Jiří 588 »

Nakonec se to podařilo opravit - pokud jde o moji Lybru :-)

Byla prodřená hliníková trubka v místě u řidičova kola.
Sáklo to v místě kde vedou dvě trubky vedle sebe - jedna z nich je hliník který přechází do pletené pancéřové hadice... druhá z nich byla celohliník.
Naštěstí to byla ta celohliníková, kterou se kapalina vrací do nádobky - vypadalo že se prodřela.

Oprava celkem krkolomná - uřezali jsme trubku okýnkem pod baterkou a okýnkem v nápravnici, koupili palivovou hadici s vnitřním průměrem 10mm a k tomu z každé strany 2 svorky.

Do konce srpna by to mohlo vydržet. [-o<
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Odpovědět