Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#1 Příspěvek od KUZMA 663 »

Zdarec borci
Dokáže někdo poradit jak zabránit vypálení vypínače,přesto,že vše funguje jak má.Tedy,když je to zaplé,samozřejmě.Jde tam jistě velký proud a ten vypinač to nevydejchává.Jaké s tím máte zkušeností?Třeba u DEDRY nebo ALFY.Vydželi nebo je to normální unava materialu po čase?
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#2 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Zdarec.
Myslim že nic jednoduššího než ještě jedno relátko ke každýmu vypínači ti asi nikdo neporadí. Pokud jsi schopnej změřit ampérmetrem jakej tam při odběru teče proud, tak ti i možná řeknu jaký... :lol: Jelikož je tam 20A pojistka na oba podprdelníky, tak to bude do 10A. Případně ti nakreslim jak to zapojit...
P.S. z těch fotek co jsi mi posílal neni nic vidět... asi takhle: telefon je na telefonování, na focení je foťák :lol:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#3 Příspěvek od KUZMA 663 »

Ciao,jj stahnul jsem foto na minimum,aby to prolezlo rychleji,asi jsem to prepisk.
Presne tak 10A na kazdy podprdelnik,zmerim kolik to basti pri akci a dam vedet,zatim dikec
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

Kleofáš 466

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#4 Příspěvek od Kleofáš 466 »

Vyřešil jsem to relátkem. Vypínač drží, sedačka hřeje, vyšlo to na pár stovek. Novej vypínač stojí asi tři stovky v autorizáku.

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#5 Příspěvek od Dresik 28 »

Predtim ti to nehralo? Resim taky nefunkcni sedacky. Dioda na tunelu sviti, ale i jedna sedacka nehreje. Spiralu jsem jeste teda nemeril, jestli nahodou neni prerusena. Vypinace jsou taky vypalene..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#6 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Taky by bylo kucí dobrý změřit samotný ty topný bazmeky - jestli nejsou ve zkratu. Abyste neměnili vypínače, nebo tam nepřidávali relátka zbytečně...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#7 Příspěvek od KUZMA 663 »

Mě to taky svítilo,že sedačky hřejí,ale nehřály,tak jsem vyndal vypinač a propojil žluty s červenym kablem a začalo to hřát.Ne hned,ale cca po 2 min je to znát na sedačce,že hřeje.
Je pravda,že to může být někde narušený v tý sedačce a zkratuje to.
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#8 Příspěvek od Dresik 28 »

To zitra zkusim taky. Verim tomu, ze odporovej drat v sicne muze prasknout, ale divny, ze na obou sedackach a vypaleny kontakty jsou taky.
Muzete nekdo udelat navod na ty relatka? Jake koupit, kam zapojit? Dekuji predem :wink:
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#9 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tady to máš. Na druhou sedačku to bude stejný. Ty barevný kolečka jsou výstupy původního vypínače s kontrolkou.Ta dioda 4148 je ochranná pro to relátko a měla by tam bejt. Relátka nějaký s napětím cívky 12V DC a proud kontaktů aspoň 15A, třeba některý z těchhle http://www.tme.eu/cz/katalog/index.phtm ... b8a050ddc9
Přílohy
podprdelníky rele.jpg
podprdelníky rele.jpg (11.55 KiB) Zobrazeno 2476 x
Lancia Lybra SW 1,9JTD

tomi6677
Příspěvky: 214
Registrován: stř kvě 18, 2011 19:53

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#10 Příspěvek od tomi6677 »

prosim vás mám možnost vymenit moje ošuchane stare sedacky za koženné elektrické a aj vyhrievané nebude s tým problém to zapojit? konektory pod sedackou su predpripravené? lebo ja mám teraz len klasické alcantrové sedacky bez elektriky ....poprípadne vie mi niekto poradit čo kde zapojit? alebo máte neaku schému? vopred dakujem

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#11 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jestli jsi tak natvrdlej, nebo neumíš číst nevim... Jestli ti takovýhle schéma nestačí, tak se do toho nehrab :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#12 Příspěvek od Jaromír 592 »

pepo krot se trochu. myslim ze se ptal na to jestli je v lybre priprava na vyhrivani kdyz tam puvodne vyhrivani nemel.A podle tohoto schematu vidim jen pripojeni na puvodni privod.To znamena ze nevi kam jsou zapojeny ok?
Priste bych poprosil nenadavej nikomu do natvrdlejch.To ze necemu nerozumi neznamena ze se do toho nema hrabat.Od toho se pta.Ok?
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

tomi6677
Příspěvky: 214
Registrován: stř kvě 18, 2011 19:53

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#13 Příspěvek od tomi6677 »

To Pepo: číst asi neumíš ty alebo nechápeš čo som sa v mojom príspevku pítal...tvoja schéma alebo obrázek mi je tak akurat naprd pítal som elektrické káblové schemy originalne !

To Jaromír ...Jaromíre dakujem ti že si to slušným sposobom vysvetlil tuto vyššie spomenutému kolegovy oč tu kráčí lebo já s mojou povahou by som to nedokázal...:)ano išlo mi oto či každá lybra má originál kablovú predprípravu pod sedačkámi na vyhrievanie a el. posun sedačiek nakolko nie som si tým isty ale jeden konektor mám pod sedačkou volný ...ak by to tak bolo eventualne by stačilo do poistkovej skrine hodit poistku na vyhrievanie a malo by to ist...

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#14 Příspěvek od casti »

To Pepazdepa: Pepo nemohl bys plís poradit, jak proměřit tu spirálu, jestli je v cajku, bo mně sice svítí kontrolka, ale sedačka řidiče nehřeje. Rozhodil jsem vypínač, až na to, že plus konektor je hnědej, je vypínač v poho a na druhým sedáku normálně funguje. Pojistku jsem hledal podle nákresu v kastlíku, ale je tam 10A, ty píšeš že to má mít 20A pojistku.. Tak nevím. Ale do teď to normálka hřálo. Díky :lol:
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínač vyhřívání sedaček LYBRA

#15 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No tu spirálu změříš jednoduše ohmmetrem.Musíš si najít který dráty jdou přímo ze sedačky. Měl bys mezi nima naměřit tak do 20ohmů (to je muj odhad), pokud bys to chtěl přesně, tak změř odpor na tý fungující a měly by bejt +- stejný.
P.S. PŘI VYPNUTYM VYHŘEJVÁNÍ... :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Odpovědět