Lancia Lybra - navigace a CD

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
martin.drak
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 02, 2010 19:15

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#31 Příspěvek od martin.drak »

Zdravím mám sice alfu ale myslím že by jste mi mohli někdo poradit.
navigace mi přestala zobrazovat přesnou polohu. V informacích o poloze to píše 0 Sat/0D - gps. zkoušel jsem už i odpojit anténu a to mi napsalo něco ve smyslu že není připojená, tak jsem ji vrátil zpět a hned to zobrazilo zase 0 Sat/0D - gps.

Netušíte někdo čím by to mohlo být, zezačátku to ukazovalo perfektně, ale asi tak před týdnem to sem tam vypadlo a tedkom už to nejede vůbec.

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#32 Příspěvek od Oskar 58 »

Pepazdepa 408 píše:Asi je to pokrok, ale ty zrcátka tam jsou tušim dvě...
Dokazete nekdo prosim strucne popsat, kde tam ty zrcatka priblizne jsou? Ja nasel akorat cocku laseru, tu jsem vycistil, ale porad nic.
Dik za rady.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#33 Příspěvek od David-SK »

Hoši zohnal som origi CD navigačné na Lybru, buchol som ho dnu, vyhodilo mi že software update a potom vypýtalo kód. Kód mám, zadal som ho ale nezobralo mi ho. Je možné že sa tam z toho CD nahral nejaký taký soft čo mi zmenil aj kód k NAVI? :shock: Alebo prečo mi ho nezoberie? pred tým čo som ho zadával, neviem či ho zobralo ale vyzeralo to tak že ano. A teraz už ho zobrať nechce a po troch pokusoch mi bloklo radio na 10 minut. POtom sa mi rádio naštastie zaplo. V čom môže byť teraz problém? Pozeral som verziu pred tým bola 5.37 a teraz maám tiež 5.37, čiže bez zmien.
Poradte mi pls.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

ládin5
Příspěvky: 36
Registrován: pon dub 05, 2010 11:29

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#34 Příspěvek od ládin5 »

Davide pokud se zablokovalo rádio tak si evidentne zadával kód ICS a ne navi. Oba jsou 4 místní. ICS -horní řádek je ten hlavní. Po první série nesprávního kódu se vše zablokuje na 10minut, po druhé série je to blokace taktéž na 10 minut, po třetí série je to zablokováno na 60minut!!!
Kód do navi je řádek pod tím /ani se nemusí zadávat pokaždé/ při novém CD ale určitě ano. Z origo CD by jsem tak nejásal - musí být
podstatně starší než ty co tady "dělal" čertík. Update SW určitě nezmění kód-ale může vyžadovat jeho zadání.

Základní otázka- máš oba dva kódy k dispozici?
------------------------------
ex: 2x DEDRA 1,9 TD
LYBRA 2,4 JTD Berlina

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#35 Příspěvek od David-SK »

ládin5 píše:Davide pokud se zablokovalo rádio tak si evidentne zadával kód ICS a ne navi. Oba jsou 4 místní. ICS -horní řádek je ten hlavní. Po první série nesprávního kódu se vše zablokuje na 10minut, po druhé série je to blokace taktéž na 10 minut, po třetí série je to zablokováno na 60minut!!!
Kód do navi je řádek pod tím /ani se nemusí zadávat pokaždé/ při novém CD ale určitě ano. Z origo CD by jsem tak nejásal - musí být
podstatně starší než ty co tady "dělal" čertík. Update SW určitě nezmění kód-ale může vyžadovat jeho zadání.

Základní otázka- máš oba dva kódy k dispozici?
Ano mám oba dva kódy k dispozícii. Vypýtal som si ich od bývalého majiteľa, ten mi ich nadiktoval. Pred tým než som kúpil auto tam bola menená batéria a rádio mi vôbec nešlo keď som auto priniesol domov. Tak som skontaktoval prvého majiteľa na Sk a ten mi ich ochotne poskytol. Zadal som kód k rádiu a rário sa hneď aj spustilo.
Teraz som si zohnal origo CD k NAVI a hneď nabehlo že update software, po dokončení vyskočila obrazovka na zadanie kódu. Tak som zadal ten kód čo mi majiteľ poslal ale nezobralo ho. Rádio mi stále hralo. Po troch pokusoch mi to bloklo a prestalo hrať aj rádio. Po uplynutí 10 minút mi rádio normálne našťastie hrá ďalej, ale keď kliknem na tlačidlo NAVI tak pýta kód, ale neche mi ten kód čo mám zobrať. Predpokladám, že NAVI rádio zablokovať dúfam nemôže, keďže sú to vlastne dve oddelené krabičky namontované pod sebou. (myslím keď vytiahnem rádio z prístrojovky.) Tak neviem teraž, že prečo mi ten kód nechce zobrať. Ja som už mal stiahnuté mapy z netu, len mi to nikdy nechcelo načítať tak som si požičal tie staršie origo mapy, na skúšku. verzia softu navy bola pred tým a aj teraz ostala 5.37, čiže tam žiadna zmena nenastala.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

ládin5
Příspěvky: 36
Registrován: pon dub 05, 2010 11:29

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#36 Příspěvek od ládin5 »

Davide, ještě se zeptám. Fungoval kód navi někdy před tím? Pokud jsi jej teď chtěl použit vlastně po prvé a nechytá se tak si myslím že
je špatný. Na tvém místě kontaktuji původního majitele ať to nadiktuje ještě jednou.
------------------------------
ex: 2x DEDRA 1,9 TD
LYBRA 2,4 JTD Berlina

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#37 Příspěvek od David-SK »

ládin5 píše:Davide, ještě se zeptám. Fungoval kód navi někdy před tím? Pokud jsi jej teď chtěl použit vlastně po prvé a nechytá se tak si myslím že
je špatný. Na tvém místě kontaktuji původního majitele ať to nadiktuje ještě jednou.
To som pred pár min práve urobil. Písal som mu mail. Tak čakám. Ono ja keď som raz stiahol CD z netu tie aktálne mapy 2010/2011 tak to pýtalo kód a ja som zadal ten čo mám, potom ho už nepýtalo. Tak som bol v tom, že je ten kód OK.
Lenže teraz s týmto origo CD ho pýtalo zas a zadal som ho a nezobralo ho.
Inak ja som tam pri kúpe mal vymontovanú z kufra mechaniku k NAVI, tú som zohnal nedávno z vrakáča. Je z Lancie Lybra a je to tá G3. Podľa popisu čo tu volakedy dával čertík na fórum je to G3.
dnes som sa posunul k tomu, že po vložení CD to spravilo toto: Vyhodilo mi to tieto informácie, pred tým tie políčka boli prázdne.
Obrázek
Keď to pýta kód vyzerá to takto:
Obrázek
Dnes mi tam už aj nabehol dátum konečne, takže to vyzerá tak ako by to bolo na polceste už, ale kód to pýta stále?!
A keď kliknem na map nabehne mi už žltá obrazovka s takou šípkou. a keď sa prekliknem na rádio tak v tej pravej časti mi píše že mám vložiť destináciu. Ale akonáhle kliknem na tlačidlo NAVI pýta to kód.

Ešte nejaké video mám z dneška. keď pýta kód: https://www.youtube.com/watch?v=1SSiDGS ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
keď uplinie blokovanie na 10 min a rádio hraje ďalej: https://youtu.be/N1ZmyBP8t6w" onclick="window.open(this.href);return false;


edit 22:52:// teraz som sa na poľskom fóre dočítal že soft mám zrejme G2. je tam totiž že: LAIExxx =Generation G2,
LANAxxx=Generation G3
dá sa to nejak prehodiť aby aj soft bol G3? mechaniku mám G3. Možno preto to blbne?!
8-[ :-k
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#38 Příspěvek od David-SK »

Nieje mozne nahodou to, ze to pyta kod v zavyslosti od zapojenej mechaniky k navigacii? Lebo tu mam z vrakaca z druhej lybri.

edit:// inak 1. majiteľ mi poslal kódy oba tie isté čo som mal. Povedal, že tieto kódy sú určite správne. Tak neviem prečo mi to nechce zobrať ten kód k navigácii. niekto nejaký nápad? :-k
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#39 Příspěvek od Karel 6 »

tož bude asi ona chyba.Někde čert psal,že musí být oba přístroje spárované.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#40 Příspěvek od David-SK »

Karel 6 píše:tož bude asi ona chyba.Někde čert psal,že musí být oba přístroje spárované.
No do kelu. A dá sa to nejak spárovať? :-k Lebo 1. majiteľ mi písal že tam tiež mal G3-ku ako tam mám teraz ja.
A na inom fore zas pisali ze sa da spravit aj upgrade z G2 na G3. Vraj treba vymenit mechaniku na G3-kovu a treba update spravit na radiu s navi. Mate s tym niekto skusenost? Pripadne vedel by mi sem niekto hodit funkcny update software? A este info na ake CD to vypalit?!
Pomozte mi s tym pls niekto.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#41 Příspěvek od smoger »

co já si pamatuju tak sem jen koupil G3 a nějaký 1CD na upgrade sem tam nahrával + mapu a fungovalo to se starým kódem. Ale stejně je to k ničemu :)
update: dělal sem to podle tohoto :) kdybys neuměl anglicky navedu ;)
http://www.gpsunderground.com/forum/ope ... stems.html
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#42 Příspěvek od David-SK »

smoger píše:co já si pamatuju tak sem jen koupil G3 a nějaký 1CD na upgrade sem tam nahrával + mapu a fungovalo to se starým kódem. Ale stejně je to k ničemu :)
update: dělal sem to podle tohoto :) kdybys neuměl anglicky navedu ;)
http://www.gpsunderground.com/forum/ope ... stems.html
Ja ten update soft mam stiahnutý odtiaľto. Napálil som to programom CloneCD na CD Maxell ale nechce mi to načítať. Vždy mi píše len error when reading Cd, Check CD. Vyberem a vložím tam CD aj viac krát po sebe ale nenačíta ho.
Na aké CD to mám napáliť? Nejaká konkrétna značka? A po vložení CD treba niečo aj stlačiť alebo by sa to malo samé spustiť to upgragedovanie? :-k Viem že je to k ničomu v dnešnej dobe už ale štve ma to že to nejde a že to stále dookola pýta kód. A mám kód aj k rádiu aj k NAVI.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#43 Příspěvek od smoger »

Po mě to tuším kód ani nechtělo. Ale jak se ta mechanika začala srat tak sem to odpojil a nazdar. Já to pálil tuším na Verbatim z clonecd tou nejnižší rychlostí.. a myslím že sem nic nemačkal a samo to začlo
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#44 Příspěvek od David-SK »

smoger píše:Po mě to tuším kód ani nechtělo. Ale jak se ta mechanika začala srat tak sem to odpojil a nazdar. Já to pálil tuším na Verbatim z clonecd tou nejnižší rychlostí.. a myslím že sem nic nemačkal a samo to začlo
Ja to skúšam dookola na Maxell ale nechce to načítať. :( A kód to pýta hneď jak naštartujem auto naskoci obrazovka s navi a pýta kód. ale neberie ho. :(
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lancia Lybra - navigace a CD

#45 Příspěvek od smoger »

A kdyz tam vrazis zpatky tu starou mechaniku,?
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Odpovědět