Repro Kappa

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
Trex

#16 Příspěvek od Trex »

Hmm, blbý je že u verze SW mi to je celkem na nic no.. Ale i tak dik. No a s tím prstem.. Stalo se mi to stejný když jsem dával do zadních dveří u fáva repro.. Takže soucítím..

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#17 Příspěvek od Miky 201 »

Tak jsem pred chvili dokoncil rozborku a sborku zadnich sedacek za ucelem pruzkumu toho co tam xakru drnci a vysledkem je, ze konstrukter by za to asi zaslouzil poradnej kopanec do sedinky. Sedacky jdou ven celkem snadno - docela me dostala skutecnost, ze cely spodni sedak neni nic jinyho nez pocalounenej kus molitanu, zadna kostra nic, alespon sem si zadny nevsim :D - pak uz jenom par sroubecku, nejvetsi zadrhel je posledni sroubek schovany uplne vzadu na plastu co drzi repro - ten byl zradny je tam imbus oproti vsem ostatnim a chvili jsem ho nemoh najit. Uvazoval jsem, ze to rezeberu abych mrknul jak tam zakomponovat tu MDFku - tu jsem sice zatim nesehnal a 3x2 metry velkou desku za 4000 se mi kupovat nechce - tak jsem si koupil kousek drevotrisky (vim, ze to neni ono, ale oproti tomu plastu by tam i smrkove paratka byly asi lepsi :lol: ) a chtel jsem to tam nejak naimplantovat, jenze je to takovy neprijemny - dost clenity a tak to bude chtit trochu zkoumani, tak sem to prozatim jenom podlozil kousky tenkeho molitanu aby ten plastovy drzak nelezel jen tak na tom platu... No moc to nepomohlo, ale muzu na radiu zase pridat o dva "dilky" na volume vic... :lol: Jinak teda to zatim asi necham, nez prijdu na to jak to tam dat.. chtel bych aby to vypadalo tak jak to vypada ted - jinymi slovy aby nebyla videt zadna prestavba, rezani do plata - [-( [-X a tak budu shanet ty plastovy drzacky na pokusy, zkusim nejak vymyslet jak tam tu desku nasoukat a nasroubovat to nekam asi primo na plechy pod plato...
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Tohle je zlatě vyřešené u dedry SW. Zadní repráky jsou natvrdo přišroubované do plechového profilu ve střeše. Pomohlo by okolí reproduktorů nějak zatlumit?
xxxx

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#19 Příspěvek od Miky 201 »

Mozna jo, to je taky v planu podlozit to molitanem nebo necim, ja nevim, na to tu jste jini odbornici, ze? :)
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#20 Příspěvek od Miky 201 »

DJ Levi 159 píše:
Miky 201 píše:Jinak bych koupil za nejakou symbolickou cenu v ramci pokusu o donuceni zadnich repraku prestat drncet ty plastove kryty co kryjou zadni pasy nahore a zaroven slouzi jako drzak repra :)
cau miky...hele a vydelal si ten filc co je pod tou zeleznou ,mrizkou na krytu repra?mne to tam delalo neskutecnou paseku....jestli to tam mas tak to vytahni a mozna mas po problemech :wink:
Ted nevim, co tim myslis? Takovou tu latku co ze spodku toho krytu?
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

DJ Levi 159

#21 Příspěvek od DJ Levi 159 »

jo...to je presne ona...mne to taky drncelo....tak sem koupil pioneer za skoro tri tisice...nechal jsem to predelat do puvodniho plastu i s tim konektorem original...nasadim...zapnu a stale to same drnceni...rikam do psi pi... hadi pr.... to snad neni mozny.....no a a pri blizsim proskoumani koukam jak se ten filc tak pekne trepe.oddelal,vyhl opatrme pacicky od te mrizky abych je neulomil...filc vytahl....no a je po problemech :wink:

Roman 448

#22 Příspěvek od Roman 448 »

zkusim so,ne dat dohromady navod na zadek sedana kappy, puvodni vzhled, a kdyz vis jak ani to neni moc prace...ale predek jeste resim...tak jenom zadek...
kdyz se to dobre udela nepotrebujes vzadu ani subwoofer skoro....ale zesilovac spis :-)

Miloš 330

#23 Příspěvek od Miloš 330 »

taky řeším repro v kappě. Je možné mi poslat nějaké foto jak to máte udělaný ???
Děkuji

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Tom 257 »

Také jsem se rozhodl řešit kvalitu zvuku v autě a začal jsem odzadu, jelikož si budu muset udělat kabeláž pro připojení originálního zesilovače a changeru (nemá náhodou někdo Kappu SW na ND, u které byl tento zesák implementírovaný? že bych si z toho vykuchal kabeláže... :D ). Basákem se budu zabývat později, nyní mám dotaz na ty výškáče, co jsou v zadních sloupcích.
1. Jsou usazeny v kovovém držáku. Myslíte, že je to optimální z pohledu tuhosti soustavy?
2. Jak z nich nějakým způsobem vymáčknout lepší zvuk?
3. Čím je eventuelně nahradit, abych ten zvuk získal?

Nechci zatím nějak extra investovat nebo řezat, brousit apod., proto volím cestu zlepšení stávající instalace, případně minimálních nákladů a externích úprav.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Roman 448

#25 Příspěvek od Roman 448 »

cau
velka omluva :cry: ...ale nedostava se mne ted vubec casu,
dat dokupy fotky z montaze, popis ani nebudu delat,
ale pokusim se to poskladat co nejdriv...komu to nejlip
poslat na mail aby to sem hodil?

Uživatelský avatar
Bleez 204
Příspěvky: 219
Registrován: úte lis 15, 2005 10:58
Bydliště: Trebic

#26 Příspěvek od Bleez 204 »

Roman píše:cau
velka omluva :cry: ...ale nedostava se mne ted vubec casu,
dat dokupy fotky z montaze, popis ani nebudu delat,
ale pokusim se to poskladat co nejdriv...komu to nejlip
poslat na mail aby to sem hodil?
Zkus tlacitko "Nahrat obrazek" pod formularem na pridani prispevku , nebo se domluv s Dresikem :wink:
Lancia Kappa 2.0T 20V 220 poniku
Fiat Stilo multi wagon 1.8 16v dynamic asi 133 Ijáčeků
ex Fiat Punto 1.2 60 plnokrevniku

Uživatelský avatar
Bleez 204
Příspěvky: 219
Registrován: úte lis 15, 2005 10:58
Bydliště: Trebic

#27 Příspěvek od Bleez 204 »

Tom 257 píše:Také jsem se rozhodl řešit kvalitu zvuku v autě a začal jsem odzadu, jelikož si budu muset udělat kabeláž pro připojení originálního zesilovače a changeru (nemá náhodou někdo Kappu SW na ND, u které byl tento zesák implementírovaný? že bych si z toho vykuchal kabeláže... :D ). Basákem se budu zabývat později, nyní mám dotaz na ty výškáče, co jsou v zadních sloupcích.
1. Jsou usazeny v kovovém držáku. Myslíte, že je to optimální z pohledu tuhosti soustavy?
2. Jak z nich nějakým způsobem vymáčknout lepší zvuk?
3. Čím je eventuelně nahradit, abych ten zvuk získal?

Nechci zatím nějak extra investovat nebo řezat, brousit apod., proto volím cestu zlepšení stávající instalace, případně minimálních nákladů a externích úprav.
http://www.postimage.org/image.php?v=aVwaXxi

http://www.postimage.org/image.php?v=aVwb40J
http://www.postimage.org/image.php?v=aVwbgur
http://www.postimage.org/image.php?v=aVwbxXr
http://www.postimage.org/image.php?v=aVwbHW0
Ja bych je spis tipoval vzhledem ke konstrukci a velikosti na sirokopasma nez na vyskace.
Myslim, ze ten drzak bude asi dostacujci. Jediny co by tam mohlo drzcet bude nejspis tapec okolo.

Jak z nich vymacknout lepsi zvuk fakt nevim.

Jestli je budes chtit nahradit za jiny, tak asi nevetsi problem bude kam je dat. Myslim, ze SW maji montazni otvory na basak-y v 5-tych dverich.
Lancia Kappa 2.0T 20V 220 poniku
Fiat Stilo multi wagon 1.8 16v dynamic asi 133 Ijáčeků
ex Fiat Punto 1.2 60 plnokrevniku

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Tom 257 »

Zadní basák příjde na řadu později, teď jsem rozebral tapecirung celeho kufru, abych se dostal k elektrice a jak je vedená. Musím vyrobit zapojení na ten originální zesák a CD changer, tak zjišťuju jak co vede a jak z toho vymáčknout co nejlepší zvuk.

Obrázek
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Uživatelský avatar
Bleez 204
Příspěvky: 219
Registrován: úte lis 15, 2005 10:58
Bydliště: Trebic

#29 Příspěvek od Bleez 204 »

No vida jak mu to v tech vratech slusi :D
Tak to by tam nekde jeste mel byt vejskac.
Vejsky a stredy bych nejak moc neresil. Spis bych se venoval basum. Hlavne aby tam nic nedrncelo a basak mel trosku nejakou ozvucnici.
Pokud do toho nehodlas zatim moc ivestovat, tak zkus nejdriv jak to bude hrat se zesikem. Necekej ale zadny zazraky a basy jako ze subiku. Na druhou stranu by to ale nemuselo hrat nejhur, rekl bych ze to bude lepsi nez v sedanu uz kvuli ulozeni tech repracku.
Lancia Kappa 2.0T 20V 220 poniku
Fiat Stilo multi wagon 1.8 16v dynamic asi 133 Ijáčeků
ex Fiat Punto 1.2 60 plnokrevniku

Alojz 327

#30 Příspěvek od Alojz 327 »

cau ako hra ten basak na SWcku lebo ja ho tam nemam :( ani zosilovac nic :evil:

Odpovědět