Blbnutí tachometru

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
David

Blbnutí tachometru

#1 Příspěvek od David »

chci vás poprosit o jednu radu; občas (velmi málo) se stane, že mi tachometr během jízdy spadne na nulu a po chvíli se vrátí. Stává se to dost nepravidelně, nezáleží to ani na rychlosti ani na drncání, spíš se to ale stává zpočátku jízdy a při delší trase se to umoudří a funguje normálně... Nevíte, čím by to mohlo být? Mám pocit, že u Y (r.v.2000) je elektronický snímač, že by blbnul ten?? Stačí to jen nějak posunout (jako u bicyklu) nebo je nutná výměna? dík

Martin 4

Martin

#2 Příspěvek od Martin 4 »

Davide, nejsem si teda jistej kde ten snimac u Y je. Ale spis bych videl ho vysrubovat a ocistit, pokud tohle nepomuze prostrikej vsechny kontakty i ty v pristrojovce.

David

#3 Příspěvek od David »

Takže by to mělo jít bez problému spravit, že? V servisu mi říkali, že jediná možnost je výměna (jak jinak :-((() za 5000,- Teď jen najít ten snímač... Kde by teoreticky mohl být?? Kde bývá u ostatních modelů?? Dík

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Honza 2 »

No většinou je snímač na převodovce. Ale kde přesně u Yky je, to fakt nevím..

dj Levi

#5 Příspěvek od dj Levi »

snimac byva na prevodovce,vetsinou hned u karoserie ze zadu.Tenhle problem sem mel taky na theme.Snimac byl v poradku,ale byl praskly kabel aniz by to bylo viditelna.Prisly jsme na tom az pri promerovani a hybani s kabelem.novy kabel stal myslim petistovku,a bylo po problemech.A taky si myslim ze ty kabely budou mozna stejny,protoze ten co jsem bral na themu byl i na ruzna jina auta i od jinych vyrobcu.

David

#6 Příspěvek od David »

Díky za zprávu, v servisu mi chtěli hned bez proměřování vyměnit ten snímač a řekli, že by to stálo do 5tis. (!). Nechápu, zajedu s tím jinam ať se na to kouknou přesně takhle, jak to popisuješ. Taky si totiž myslím, že to musí být něco takového. Jinak by to buď vůbec nešlo a nebo šlo bez problému. Když je to něco mezi, jako v tomhle případě, pak to musí být buď prasklý drát, mírně pohnutý snímač apod.

MartinX

#7 Příspěvek od MartinX »

dj Levi píše:snimac byva na prevodovce,vetsinou hned u karoserie ze zadu.Tenhle problem sem mel taky na theme.Snimac byl v poradku,ale byl praskly kabel aniz by to bylo viditelna.Prisly jsme na tom az pri promerovani a hybani s kabelem.novy kabel stal myslim petistovku,a bylo po problemech.A taky si myslim ze ty kabely budou mozna stejny,protoze ten co jsem bral na themu byl i na ruzna jina auta i od jinych vyrobcu.

Nepletes si to se snimacem otacek??????

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Honza 2 »

No vzhledem k tomu že lancii Y neznám, tak nemůžu říct jestli si to kluci pletou nebo ne... je totiž možný že by to mělo elektronickej tachometr. Ale myslím že tam bude normální mechanickej?..

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Pavel 3 »

na tom CD je snímač elektronickej je někde na převodovce je to tam namalovaný dost neurčitě hledal bych ho u diferenciálu a stojí 38,60 euro

dj Levi

#10 Příspěvek od dj Levi »

tak tak,je nekde u diferaku,snimac otacek je ze predu za chladicem na prevodovce.Teda aspon u themy to tak je.

David

#11 Příspěvek od David »

Tak doufam, ze to bude ten drát jako na tvý themě, snad to vyjde co nejlevneji. Sám bych to asi nenasel, tak to nekam zavezu. Jsem tedy dost zvědavej. Jinak tachometr už přestal měřit úplně, takže ani nevim, kolik jedu, což je při Kryštofovi celkem nepříjemný... :roll:

David

#12 Příspěvek od David »

Tak jsem to nakonec kvůli tomu tachometru zavezl do servisu a byl to ten snimac, nechal jsem rovnou opravit i ten sterac a skutecne jak tady nekdo rikal, byl jenom zadrenej, stacilo vycistit a slape!! :o
Pavle - díky za nabidku k pomoci i ostatním za rady!!!

Odpovědět