Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#1 Příspěvek od libors 645 »

Omlouvám se znalým, klasicky nastavit hodiny umím - asi si to bere někde z éteru, teď jsem je posunoval na letní čas, ale jak před tím tak i teď mají asi 4 - 5 min. zpoždění a jak na ruční nastavení hodin fakt netuším. Kdyby šly o 2 - 3 min napřed tak by mi to až tak nevadilo, ale zpoždění mi vadí. Děkuji

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#2 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Bez navi se čas nastavuje tlačítkem setup a pak set time. S navi nevim.
P.S. 4 - 5 minut zpožďo - za jak dlouho?
Mně se hodiny taky zpožďujou - cca minuta za měsíc. Takže nastavim + 5 minut a když už se mi za půl roku zdá, že jezdim pozdě, tak si to dám znova :lol:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#3 Příspěvek od libors 645 »

Díky za odpověď 1. mám to s navi :) 2. těch 5 min je tam už několik měsíců - neubývá ani nepřibývá, ale kámen úrazu je, že tam těch 5 min. neumím přidat..... 8-)
Jinak tady se to asi nastavuje stajně, ale prostě si to asi z radiosignálu načte čas - ať už letní nebo zimní - s tím umím pohnout - o hodinu tam nebo zpět, ale minuty prostě neumím. Ještě si s tím zkusím pohrát

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#4 Příspěvek od libors 645 »

Ještě k nastavení hodin - když vlezu do menu tak u hodin tam je modré okénko RDS TIME - ALE DO TOHO SE MI NIJAK NEDAŘÍ VLÉZT, NEVÍM JESTLI BY SE MI TÍM PODAŘILO NASTAVIT PŘESNÝ ČAS.

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#5 Příspěvek od Bonanza 270 »

nevim nevim jestli jde nastavit...ono se to synchronizuje s radiem a jde to pak presne...to ze se ti to spozduje akorat znaci asi spatnou baterku co drzi cas ale zas je divne ze kdyz se to zacne spozdovat tak to automaticky se zase nesynchronuje treba to ma nakej rozptyl +/- 10min nez se to samo opravi :lol:
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#6 Příspěvek od libors 645 »

Přesně jak píšeš se to chovalo někdy do zimy, pak tam - ale nevím jestli najednou nebo postupně - naskočilo to zpoždění. Musím tedy změřit jestli se to zpoždění zvětšuje. V radiu je nějaká baterie, která "drží" ten čas? Myslel jsem si, že to je jako s nastavením stanic, že je radio natvrdo připojeno k baterce a drží tam jak hodiny tak i naladěné stanice.

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#7 Příspěvek od Bonanza 270 »

no presne to nevim ja to nikdy rozdelane nemel jen me to napadlo co to muze delat.....
mam pocit ze kdyz nastavis treba letni cas pak odpojis baterku a zas pripojis tak to zustane ulozene....
jinak teda me zustavaj ulozene aji stanice na radiu :)
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#8 Příspěvek od Dan 1 »

libors 645 píše: stř bře 28, 2018 10:39 Ještě k nastavení hodin - když vlezu do menu tak u hodin tam je modré okénko RDS TIME - ALE DO TOHO SE MI NIJAK NEDAŘÍ VLÉZT, NEVÍM JESTLI BY SE MI TÍM PODAŘILO NASTAVIT PŘESNÝ ČAS.
To, že se do položky RDS TIME nedostaneš, způsobuje navigace, která synchronizuje čas a je nadřazená RDS. Stačí vypnout rádio, počkat 10 minut, odpojit navigaci a pak rádio zapnout. Položka RDS TIME by měla být přístupná a v ní se dá čas nastavit manuálně nebo podle RDS. Až čas nastavíš, rádio vypni, připoj navigaci a čas by měl zůstat (RDS TIME ale zase bude nepřístupný). Před několika lety to tu Čertík řešil, ale jsem líný to hledat :)
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#9 Příspěvek od libors 645 »

Ale to se zároveň asi vymažou i kilometry, že? To bych nechtěl.... Ale díky za návod

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#10 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jaký kilometry? Jestli myslíš denní počítadlo, tak to se asi vymaže. Ale určitě se nesmažou celkový kilometry.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#11 Příspěvek od libors 645 »

Celkový ne, ale na denním počítadle mám kilometry od posledního vypojení baterky - tedy cca 4000 ( měl jsem tam už i kolem 40.000) a průměrnou spotřebu za ty km - aktuálně 4.2. To mi je milejší než přesné hodiny. Třeba se vzpamatují. Kolega před Tebou psal cosi o spojení času s navigací. Zkusím ještě polaborovat s navigací. Jsem nedaleko německých hranic hranic a za hranicemi navigace už funguje takže to prostě nějak zkusím. Díky :)

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#12 Příspěvek od Bonanza 270 »

to je ti k nicemu ta prumerna spotreba neukazuje dobre :D takze klidne baterku odpoj neboj se toho
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#13 Příspěvek od libors 645 »

Tak se zpožďují čím dál ví, už tam je 9 minut. Opravdu nikdo - kromě odpojení baterie - neví co s tím? Děkuji

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#14 Příspěvek od Oskar 58 »

Vime. To co psal Dan.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - nastavení hodin - zpožďují se

#15 Příspěvek od libors 645 »

No já spíš myslel co s tím aby se to neopakovalo. Takhle to nastavím a zase se to asi bude zpožďovat a za měsíc nebo za dva mě bude čekat totéž. Někde je asi nějaká chyba, netuší někdo kde? děkuji

Odpovědět