Instalace autokamery

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
Somavud
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 03, 2017 13:22

Instalace autokamery

#1 Příspěvek od Somavud »

Dobrý den, koupil jsem si nedávno kameru do auta truecam a5s a potřeboval bych poradit, kam umístit kameru a kudy vést kabel. Asi nejlepší je to za zpětné zrcátko co myslíte?

Uživatelský avatar
vonkreuz
Příspěvky: 688
Registrován: úte led 15, 2013 01:11
Bydliště: Bytča (SK) / Havl.Brod

Re: Instalace autokamery

#2 Příspěvek od vonkreuz »

Za zrcátko ano i ne. Když ji dáš k zrcátku, tak není z venku vidět a každý si ji hned nevšimne. Pokud ji dáš k zrcátku z prava nebudeš rušen/oslňován provozní "stavovou" diodou. Nevýhodou je, že při pravostranném umístění nevidíš na tlačítka a musíš se naučit hmat na tlačítko "zamknutí/archivace videa".

Kabel je dost dlouhý, aby jsi ho táhl od zrcátka přes sluneční clonu, nad dveřmi spolujezdce, dolu kolem pásu a do přední nebo i zadní zástrčky. Pozor, nevím co máš za auto, ale moje zadní zástrčka je napájená i při klíčcích vytažených ze zapalování.
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H.F.

Tipo936 3.0 V6 Super 99´, Myš
Tipo164 2.5 TD 98', Malý Farina
Tipo834 2.0 VIS 93´, Krabice
Tipo932 2.5 V6 SW fl addio
Nové díly na prodej

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Instalace autokamery

#3 Příspěvek od Dan 1 »

Já mám kameru za zrcátkem, resp. vedle něj směrem ke spolujezdci tak, abych na ní viděl. Kabel jsem vedl A sloupkem u spolujezdce, pak pod palubkou do středového tunelu. Nevím, v jakém autě to chceš dělat, třeba u Kappy nebo Lybry jde tapec stropu i sloupku lehce odchlípnout a kabel tam zastrčit. Pravděpodobně budeš muset koupit delší kabel.
Mám taky Truecam, ale jen A5, která byla předchůdcem A5s. Už ani nebudu počítat, kolikrát jsem s ní chtěl švihnout o asfalt. Občas se vypínala, někdy se nezapnula, někdy se sekla, z reklamace se vrátila s poznámkou "závada se během testování neprojevila". Po poslední aktualizaci firmwaru to zatím vypadá dobře, tak se to snad nezmění. Co jsem četl, tak A5s má neduhy předchůce už odstraněné.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Instalace autokamery

#4 Příspěvek od Harous 239 »

S tím kabelem do A sloupku pozor na airbagy...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Somavud
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 03, 2017 13:22

Re: Instalace autokamery

#5 Příspěvek od Somavud »

Dobře díky za rady. Asi to zkusím taky někam za zrcátko směrem ke spolujezdci. Tak často snad na tý kameře něco klikat nemusím ne? A kabel vypadá dost dlouhej, takže to snad vyjde.

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Instalace autokamery

#6 Příspěvek od Dan 1 »

Nemusíš s tlačítky dělat nic. Jen v noci občas vypínám displej, protože docela šajnuje a není to pro spolujezdce příjemné.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Somavud
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 03, 2017 13:22

Re: Instalace autokamery

#7 Příspěvek od Somavud »

Jo to je asi dobrá věc. V noci to může být dost nepříjemný.

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Instalace autokamery

#8 Příspěvek od David-SK »

Ja mam autokameru instalovanu takto na spolujazdcovej strane. Teraz je takto vysoko. Maval som ju o dost nizsie. Kabel je tahany pod odkladacim priestorom u spolujazdca, pod gumenym tesnenim som ho potiahol cez stlpik a potom pod tapacirom strechy.
Obrázek
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Somavud
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 03, 2017 13:22

Re: Instalace autokamery

#9 Příspěvek od Somavud »

Jo díky. Mám v plánu to přidělat podobně.

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Instalace autokamery

#10 Příspěvek od Jiří 588 »

Zkoušel jsem kameru napájet ze stropu, jak jsou tam ty konektory pro mýtný systém. Na některých pinech je tam 12V.
Nabíjecí kabel kamery jsem trochu upravil, dodělal na konci piny pro zapojení, přidal stabilizátor na 5V a docela to fungovalo.
Kamera byla nastavená, že se zapnula při pohybu a těch 12V na stropě ožije po otočení klíčkem, takže z tohoto pohledu je to bezúdržbové... ALE

Jednoho dne odešla v kameře baterka (nemám potvrzeno, ale byla nafouklá) a nějak se to celé zbláznilo a šlo to do zkratu. Ty horní konektory mají zřejmě stejnou pojistku jako komfortní jednotka. Takže v autě to chvilku zasmrdělo, pak vím že něco přestalo fungovat a už nešly vytáhnout nahoru okna.

Jestli to bude inspirace, nebo varování nechám na vás... Minimálně by to chtělo mít, při daném zapojení, mezi kamerou a autem ještě pojistku.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Somavud
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 03, 2017 13:22

Re: Instalace autokamery

#11 Příspěvek od Somavud »

Já už jsem to udělal podle předchozích rad, ale rozhodně zajímavej nápad. :)

Odpovědět