Lybra - citlivost na boční vítr

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Lybra - citlivost na boční vítr

#1 Příspěvek od rammstein »

Dělá to jenom moje Lybra (sedan), že s ní celkem výrazně hází boční vítr? Ještě jsem nejel osobákem a to ani offroadem, který by byl tak citlivý na boční vítr jako moje Lybra. Ostatní auta třeba na dálnici sedí jak přibitá a já občas Lancii honím po celém pruhu a musím dávat celkem pozor. Stavem podvozku by to být nemělo, většina je nová nebo zánovní :D , vůle v řízení taky nic. Dělá to i na šestnáctkách i na patnáctkách (oboje Pirelli).
S jinou Lybrou než se svojí jsem ve větru nejel a dneska na dálnici docela foukalo, tak jsem si zase vzpomněl, že se na to zkusím zeptat. A doufám, že už se to tady neřešilo a já něco nepřehlídnul...
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

mildaT815
Příspěvky: 139
Registrován: stř dub 09, 2014 21:26
Bydliště: Struhy

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#2 Příspěvek od mildaT815 »

No já mám sice kombajn,ale taky mě příjde že při větru to nějak moc lítá,ale já mám v CENSORED tlumiče a vzadu silentbloky taky nejsou úplně v kondici... :roll:
ex. Lancia LybraSW 2003 1,9 jtd 85kw
nyní Lancia LybraSw 2001 2,4 jtd 103 kw

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#3 Příspěvek od Fiskus »

Co si vzpomínám tak trošku vlála, ale nic hrozného, ale nemám moc s čím srovnat, po dálnici jsem dříve lítal s civikem sedan a ten nějaký vítr neřešil, v podobně velkém autě to ale asi bude podobné, nejhůř jsou na tom SUV.

rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#4 Příspěvek od rammstein »

Díky za reakce. Mně právě přijde, že to s ní třeba oproti Grand Cherokeemu (1. i 3. generace) lomcuje docela dost. Respektive z aut, kterými jsem měl zatím možnost jet, je boční vítr u Lybry největší problém. Ale asi jí to holt budu muset odpustit :D .
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

ládin5
Příspěvky: 36
Registrován: pon dub 05, 2010 11:29

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#5 Příspěvek od ládin5 »

Dle mého názoru Lybra sedí na silnici i při nárazovém větru jak přibitá. Je tam ale podmínka dobrého stavu podvozkových částí.
Jako první by jsem kontroloval čepy řízení. Když jsem přivezl auti z Německa, mělo 3 roky a 40000km. Při 130km rychlosti jsem žádý
boční vítr nevnímal. Dnes již ten vítr cítím ale do motání se po silnici z prava do leva jako s MBéčkem to má velice daleko.
Vzhledem k tomu, že se Lybra přestala vyrábět v roce 2005 tak technický stav bude záležet na historii majitelů a objeví se závady které nesouvisí s konstrukcí auta.
------------------------------
ex: 2x DEDRA 1,9 TD
LYBRA 2,4 JTD Berlina

Almanil
Příspěvky: 58
Registrován: čtv lis 14, 2013 20:18
Bydliště: Hranice

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#6 Příspěvek od Almanil »

To se mi nezdá, ani jedna z Lyber, co jsme měli na to netrpěla, tipuji taky, že bigger něco vychozené.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD 2000 99kW

rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#7 Příspěvek od rammstein »

Možná, že jo. Mám pocit, že se začínají ozývat čepy nebo axiální táhla řízení.
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra - citlivost na boční vítr

#8 Příspěvek od smoger »

Musím říct, že u mě to dělalo střední uložení zadních ramen. Ikdyž vypadalo ok a nemlátilo byla tam dost vůle. Po výměně tech uložení se auto na silnici dost zklidnilo.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Odpovědět