Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
keram25
Příspěvky: 80
Registrován: čtv srp 27, 2009 09:31
Bydliště: Střelice

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#16 Příspěvek od keram25 »

theo2 píše:Pokoušel jsem se zjistit hladinu oleje, ale ta měrka je asi tak pěkně zamotaná, že mi vždycky asi utře i olej po cestě, takže mi ukazuje víc, než je maximum. Má Delta taky ukazatel stavu oleje když se nastartuje nebo se to musí někde konfigurovat ? Mě se ta indikace žádná nezobrazuje.
Ahoj, taky mám podobný problém... ale zkusil jsem při nastartovaným motoru oddělat víčko od oleje a vypnout motor. Potom když jsem změřil hladinu oleje tak už to bylo OK a dal se změřit olej. Nevím jestli je to úplně správně, ale prostě jinak ten olej nezměřím...

už se mně taky stalo, že po nastartování mně zůstala chvíli svítit kontrolka oleje a na palubovce vyskočilo nějaké hlášení (ale jen na sekundu, dvě) a nestihl jsem to přečíst... stalo se mně to dvakrát a nevím čím to je... netušíte někdo co by to mohlo být? nebo to může být jen tím že auto třeba déle stojí(několik dní) a na nějakém snímači nebyl olej a až se motor roztočil tak to bylo OK?
Lancia Delta 1.9 JTD TwinTurbo
Lancia Kappa 2.0 16V Turbo - díly

keram25
Příspěvky: 80
Registrován: čtv srp 27, 2009 09:31
Bydliště: Střelice

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#17 Příspěvek od keram25 »

theo2 píše:Pokoušel jsem se zjistit hladinu oleje, ale ta měrka je asi tak pěkně zamotaná, že mi vždycky asi utře i olej po cestě, takže mi ukazuje víc, než je maximum. Má Delta taky ukazatel stavu oleje když se nastartuje nebo se to musí někde konfigurovat ? Mě se ta indikace žádná nezobrazuje.
Měli jste někdo taky tento problém a vyřešili jste ho? já jsem na tom úplně stejně...
Lancia Delta 1.9 JTD TwinTurbo
Lancia Kappa 2.0 16V Turbo - díly

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#18 Příspěvek od kocicak »

Ahojte kolegové,
i já jsem upgreatoval po Lybře na Deltu 1.9. Jelikož mám před výměnou oleje řeším dilema, jaký použít. Selenia w.r. 5w30 (který se používá na všechny JTD), nebo v mém manuálu uvedený 5w40 Sport(u tohoto oleje mám dojem, že je hlavně doporučený pro benzín 1.8 a nějakým nedopatřením se uvádí i k 1.9, protože jsem se nedočetl, že by byl vhodný pro DPF). Co lejete Vy, moji drazí kolegové? Jaké k tomuto výběru máte argumenty?
Přílohy
delta.png
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Uživatelský avatar
bobas1
Příspěvky: 230
Registrován: ned úno 05, 2012 14:05
Bydliště: MS kraj!

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#19 Příspěvek od bobas1 »

pokud ma dpf, tak 5W30 WR, bez dpf 5W40 WR, zadny sport do jtd nepatri.

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#20 Příspěvek od Jarda 357 »

Selenia 5w30 WR pure energie - ten dávají i v autorizáku. Ale je pravda, že v manuálu je psaná Selenia Sport 5W- 40.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lancia Delta 1.9 twinturbo - pravidelná údržba

#21 Příspěvek od kocicak »

Byl jsem v autorizovaném servise a nalili 5w40 Sport se slovy, že v Lancii jistě ví, že má auto dpf (verze bez neexistuje), tento olej je uveden v manuálu, a proto není potřeba o tom špekulovat...
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Odpovědět