Pár much na Lybře

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Pár much na Lybře

#1 Příspěvek od Jiří 588 »

Za chvilku to budou 2 roky co to auto mám, tak jsem se rozhodl že mu na naše výročí dopřeju zase trochu servisu a péče.
Auto zatím funguje spolehlivě, stalo se mi jen jednou, že jsem neodjel a to, když mi v -22 stupních klekl startér. Mimo to bylo samozřejmě pár dalších menších věcí, ale to je téma spíš pro pokec. :s-l:

Potřeboval bych radu s pár věcmi, které budou potřeba časem řešit. Zatím mě to nějak neomezuje ale vyřešit to musím. Vezmu to postupně...

1. Špatný signál od relé žhavení - píše mi to diagnostika, po startu bliká žhavení. Jedná se o problém s relé, nebo to takhle hlásí i když je špatná žhavící svíčka? Zatím to startuje normálně.

2. Cvakání tlumiče nebo uložení - když je auto zvednuté a točím volantem, tak se ozývá jemné cvakání jako zvuk při dotahování golou. Vždycky když se někde otáčím nebo hodně zatočím a pak se rozjíždím, tak v tom tlumiči jednou cvakne.
Asi se to těžko posuzuje, ale myslíte že to bude tlumič, nebo uložení?

3. Plynový pedál - možná spínač - Když zmáčknu plyn asi do 5mm a jen to lechtám, tak auto škube. Nejčastěji při jízdě po městě mírně z kopce kde je potřeba opravdu minimum plynu. Malinko pocukává. Nevím jak vypadá ta elektronika co tam je. Jestli to může dělat nějaká vydřená dráha potenciometru, nebo vychozený spínač?

4. Spojka - spojku mám tvrdou dole a měkkou nahoře. Je to tak od začátku a nemění se to. Spojka funguje normálně, jen je to trochu nekomfortní s tím pedálem. Může být třeba unavená ta pružina?

5. Hadice od turba - je trochu zpuchřelá a blíží se její výměna. Zkoušel tam někdo dávat hliníkovou trubku? Pokud ano, nemá už někdo třeba nákres v počítači nebo na papíře?

6. Závity v nápravnici - jde o závity pro spodní kryt motoru. Mám stržené to uchycení v nápravinici. Ten závit je tam jakoby nýtovaný a protáčí se v tom uchycení. 3x jsem volal do místního servisu a nemají čas. Asi se na tom nedá vydělat 2000Kč/hod tak mě nechcou. Je někdo z okolí schopen mi tam ty závity "nanýtovat" . Byl někdo už takové :porc: že to přilepil lepidlem na železo?
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Aleš 292
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 824
Registrován: sob pro 08, 2007 20:12
Bydliště: Tanvald

Re: Pár much na Lybře

#2 Příspěvek od Aleš 292 »

místo těch závitů tam dej normálně matky zhora,taky mám tak přidělaný ten kryt motoru :D
Chrysler 300C 5,7 Hemi John Varvatos
Alfa 159 sw Ti 2,4 jtd 154 kw
Kappa sw 2,0 20v turbo- EX
Alfa 166 2,4 jtd 110 kw - EX
Kappa 2,4 20v - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 99 kw - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 110 kw - Ex

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár much na Lybře

#3 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

1) diagnostika by ti měla napsat i která je to svíčka - případně jdou změřit ohmmetrem (ale je k tomu kuwaúplnědebilní přístup)
2) to může bejt víc věcí, chce to vlízt pod auto a jeden točí, druhej hledá odkud to cvaká
3) na plynovym pedálu je potenciometr a aby to nebylo moc jednoduchý tak dvojitej. Pokud by byl špatnej, tak by to diag. měla zjistit taky
4) spojku nevim...
5) hadice od turba jde koupit nová, nebo jetá dobrá. Trubku bych tam asi necpal
6) tam nejde ani tak o to, znova proříznout závit a tu matku zajistit, ale dostat ty šrouby ven... Já to mám provizorně (už asi 4 roky :lol: ) takhle: Okolo těch šroubů co držej ten dekl je takovej vyvýšenej prolis, kousek za ním jsem to odstřihnul nůžkama na plech a pak jsem tam vyvrtal proti sobě dirky průměr cca 4mm a pokaždý když ten dekl nandavám tak to zaštupuju plastovejma stahovacíma páskama (a vztekám se)... Trochu vopruz, ale novej se mi kupovat nechce...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: Pár much na Lybře

#4 Příspěvek od Jarda 591 »

Kryt mám vzadu chycený vázacím drátem, drží pevně.
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Pár much na Lybře

#5 Příspěvek od Bonanza 270 »

to cvakani se me objevuje taky a de to od toho horniho ulozeni tlumice ale zatim take neresim cvaka mi to jen kdyz stojim na miste a tocim do plneho rejdu
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Odpovědět