Čištění a údržba kůže

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#16 Příspěvek od vlad47 »

Ten turtle wax mam aj ja a v porovnani s tou philadelphiou je to zbytocne aj natierat. Neviem z kade mas ze z toho bolia ruky, asi to zle natieras, sak mas k tomu taku hubku v baleni a tou to ide jedna radost, uprimne povedane, mozno lepsie ako s tym mliekom.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
Roman 9
Příspěvky: 444
Registrován: pát bře 25, 2005 22:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#17 Příspěvek od Roman 9 »

tady na italské auta italská kosmetika a korát koukám že tam neni nandanej čistič ale jen ošetření po očištění ale je skladem oboje
http://www.dovavanik.cz/autokosmetika-m ... de=&list=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#18 Příspěvek od Baltik 615 »

Dotaz,
zničím nějak kůži když ji ošetřím sprejem na přístrojovku ? Měl sem jeden na plasty,kuži, koženku ale ten je davno pryč. Mam teď jiny, ale tam píšou jen palubku. Můžu ji zničit tím ? Jde mi o preventivní ošetření proti praskání a opotřebení, ne že to na to budu lít, jen lehce...
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#19 Příspěvek od Jozev 476 »

Pokud je ta kuze ponicena nic tim uz asi nezkazis.
Pokud mas kuzi peknou a chces ji mit peknou mit jeste dlouho, doporucoval bych v tomto smeru neexperimentovat a pouzivat prostredek k tomu urceny.
Ja pouzivam jen vceli vosk a maximalni spokojenost, sice me boli ruce, kdyz to mazu ale potom kuze vypada pekne (ona je i bez osetreni pekna ta moje).

Rozhodne bych ale vazne nezkousel to co nemam overene, nejaky plast na palubce, tomu se nic nestane. Ale poskotit si kuzi na sedackach bych opravdu nechte.
Abych jen nehanil, nemyslim si, ze by jsi ji timto totalne znici. Ale asi to nebude mit takovy efekt ktery je prave na osetreni kuze potreba.

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#20 Příspěvek od Jaromír 592 »

Jozev 476 píše:Rozhodne bych ale vazne nezkousel to co nemam overene, nejaky plast na palubce, tomu se nic nestane..


Tak o tomhle bych ti moh něco povyprávět.Právě pravá kůže vydrží daleko víc než ten plast.

Ale používal jsem krém na ruce se včelím voskem a super. :lol:
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: Čištění a údržba kůže

#21 Příspěvek od casti »

Jak říkám , zkuste tohle.. Včelí vosk, patlal jsem s tím i kritický místa palubky, co se tu některým z vás pak loupají, nebo se lepí, či co.. Žádnej problém, kůžička je vláčná a měkká a palubka jako nová, bez vedlejších účinků :wink:
http://www.banghandmade.cz/shop/index.p ... podskup=63" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#22 Příspěvek od Alena 133 »

No jako majitelka koní a tím pádem kožených cajků na ně, jsem na naše kožené sedačky začala používat výrobek určený pro zvláčnění a ochraně kožených výrobků od výrobce velmi kvalitních kožených sedel. My u koní moc dobře víme co pro nás znamená vláčná kůže uzdečky ( jinak s tím nehneme při nastavování ) i sedel ( sedlo za 30 litrů si člověk sotva bude mazat chemickýma sračkama a riskovat ). Takže předchozí auta s kůží a i nyní Lybra používá mast od Kentauru a budem přecházet na německou mast se stejným složením. Žádný včelí vosk na tmavou kůži, to jsem už testovala a málem mě švihlo co to nechalo za fleky a smrad že by jeden pad. Kůže je po této masti mnohem pružnější a hlavně chráněná i před vodou. Pěkně si tu mast nasaje. Dělám to tak 6x do roka ( jednak mě to baví a jednak jí chci dopřát ). Čištění kůže jsem zatím nemusela řešit protože zatím doma byly jen tmavé sedačky ale až to přijde tak nastoupí mýdlo na kůži doporučené kamarádem známým českým sedlářem. Tyto masti nesmí být žádné chemikálie kvůli možným kožním následkům koní, kterým to sedí na hlavách. Cena masti od Kentauru ( bohužel ji přestali vyrábět ) byla 240kč tuším za 500ml. Mám ji třetím rokem. Používáme ji i na kvalitní koženou bundu a taky je to krásně znát. Kůži to krásně pomůže, dlouho vydrží a vaše peněženka u toho tolik nezařve. Kdyby někdo chtěl tak mu můžu napsat název té německé masti až si ji přivezu z obchodu.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Čištění a údržba kůže

#23 Příspěvek od David-SK »

Ja som na ošetrenie a očistenie kože v aute kúpil toto: http://www.carlson-oil.cz/carlson-cistic-kuze.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiež český výrobok. Máte s týmto výrobkom niekto skúsenosti? :-k
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
PlumJelinek 284
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1146
Registrován: pát zář 14, 2007 22:34
Bydliště: Praha 5 - Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#24 Příspěvek od PlumJelinek 284 »

Já jsem na sedačky v autě napatlal nějakej levnej krém na ruce z Tesca a evidentně si to s tím docela rozumí...
EX: Lancia Kappa 2.4 JTD
EX: Lancia Lybra SW 2.4 JTD Emblema
EX: Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Limited
Lancia Delta 1.9 Twin Turbo Multijet Platino

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Čištění a údržba kůže

#25 Příspěvek od David-SK »

PlumJelinek 284 píše:Já jsem na sedačky v autě napatlal nějakej levnej krém na ruce z Tesca a evidentně si to s tím docela rozumí...
To len ja mam strach ze sa ta koza nejakym nespravnym pripravkom poskodi? Cital som vsetko mozne uz na nete co kto na kožu pouziva. :) Zaujimave. Dnes som to frkol a rozotrel na takom mieste kde to bezne nevidiet a vyzera to byt v poriadku. A este to aj pekne vonia. :)
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
ninko 669
Příspěvky: 43
Registrován: úte pro 03, 2013 11:21
Bydliště: Presov

Re: Čištění a údržba kůže

#26 Příspěvek od ninko 669 »

ked chcete kvalitu bez chemie, tak toto je podla mna tiez super...
http://www.detailingshop.cz/darkove-set ... -kuze.html
Lancia Thesis 2,4 JTD 10V Executive
Citroen C3 Picasso 1,4 VTi
Fiat bravo 1,6 16V

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Čištění a údržba kůže

#27 Příspěvek od jardafox »

ještě tady nezaznělo, zda vám kůže vrže, případně jak na to? konkrétně třeba u lybry loketní opěrka vs. sedačka spolujezdce
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a údržba kůže

#28 Příspěvek od Jozev 476 »

Jak vrze? Jako ze jak na sedacce sedim, tak tim vrze kuze? Tak to me u themy nedela.
Ale co mi delala kuze v crome, tak vrzala protoze se nekde zdni sedacky otiraly o plast (nevim kde). Nicmene mi tento zvuk vubec nevadil, naopak kdyz jsem potom chvili nemelkuzi, tak mi ten zvuk chybel :) Nedelalo to porad, jen kdyz jsem treba zatacel nebo tak.

V theme momentalne nevim.

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Čištění a údržba kůže

#29 Příspěvek od jardafox »

vrže v zatáčkách, konkrétně jak už sem psal - místo styku loketní opěrky se sedačkou, spodky předních sedadel tam kde se stýká plast s kůží apod.
nicméně už jsem to vyřešil, zabralo jakýsi univerzální mazadlo se včelím voskem, který jsem měl v botníku
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
adams
Příspěvky: 90
Registrován: úte dub 21, 2015 16:31

Re: Čištění a údržba kůže

#30 Příspěvek od adams »

Na kuzi patria pripravky na auto kuzi a nie na kabaty a boty. Vascinou su to dve zlozky - cistiaca a konzervujuca emulzia. Treba brat z detailingovych shopov a nemal by byt problem.
Lancia Kappa 2.0
Volvo 850 T-5R

Odpovědět