nefuknční klima Kappa 2.4 JTD

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
Zdeněk 557

nefuknční klima Kappa 2.4 JTD

#1 Příspěvek od Zdeněk 557 »

Strávil jsem teď asi hodinu hledáním na fóru v tématech klimatizace.
Nikde jsem na nic pořádného nenarazil.
Loni jsem koupil Kappu bezž funkční klimy, leztos mi ji zkontrolovali podtlakem jestli někde neuniká a doplnili chladivo. Při přebírání chladila hezky, nyní mipřipadá, že nechladí. Zkoušel jsem trochu fouiknout přes ventilek jestli neunikla a je tam. Při zaplé klimatizaci by měl běžet ventilátor na chladiči, je tak? Alespoň u Fiaty Cromy to tak bylo. Kde začít s hledáním chyby a kam dál se vydat?

:stop:

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nefuknční klima Kappa 2.4 JTD

#2 Příspěvek od Pavel 3 »

pravděpodobně ti zase utekla pokud tam není ten správnej tlak tak prostě nefunguje někdy se podtlakem únik nezjistí začne to utíkat až když se systém natlakuje
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: nefuknční klima Kappa 2.4 JTD

#3 Příspěvek od Dan 1 »

Ventilátor běží, jen když tlak v potrubí stoupne nad 15 atm. Při hledání úniku je nejlepší, když se systém natlakuje a spoje trubek se postříkají třeba vodou s mýdlem, pak se únik dobře hledá.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Zdeněk 557

Re: nefuknční klima Kappa 2.4 JTD

#4 Příspěvek od Zdeněk 557 »

Tak to asi bude doopravdy únikem chladiva, ale při tom zkoušení jestli funguji ventilátory atd. jsme různě vyměňovali pojistky a potom se mi natrvalo rožlo SYSTEM ENGINE CONTROL FAILURE. Bude stačit odpojit baterii a potom ji zase připojit, nebo si tím pomrvím ještě něco více ?:afro:

Odpovědět