LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#1 Příspěvek od Jozev 476 »

Zdravim zajimalo by me jake jsou hlavni rozdily mezi temito vozy?
Samozrejmne nejsem zadny novacek co se tyce Themy a proto nepotrebuji vyjmenovavat narazniky a celkovy vzhled vozidla, ba mi nejde ani o vybavu (airbag, ztmivaci zrcatko...)

Jde mi spise o to jestli konstrukce auta je naprosto stejna (kastle) uchyceni vsech veci okolo motoru a kol, prevodovky atd...
Dale mi jde o svazky elektriky k motoru. Jestli byly nejake problemy v prvni verzi a ve treti se jiz tento problem podarilo vyresit?Jake melo treba zapalovani 1.ser a jake 3.? Nekde jsem jen pochytil ze jedna z nich mela BOSH ale nevim jestli je to to lepsi a nebo horsi? A hlavne ktera verze to mela?

A taky by me hodne zajimalo od jakeho roku je kastle jiz pozink? A nebo jak to pripadne na danem aute zjistim?

Vsem dekuji za jakekoli napady a pomoc.

:sorry: Jeste jsem zapome, samozrejmne rozdily v motorech? Cim se lisily a ktery by mel lepe slouzit?
Spotreba, vlastnosti, dynamika, problemy? Nekdy proste novejsi nemusi znamenat lepsi...

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#2 Příspěvek od Pavel 3 »

tak třeba motory ve třetí sérii byly všechny 16V to znamená že i řízení motorů je jiný zapalování je jiný a i další drobnosti se liší elektriku si myslím že mají taky hodně předělanou třeba budíky jsou jiný jsou tam jiný přístroje ale to se liší i podle výbavy jak to je s pozinkem nevím ale myslím že ho měly themy od začátku ale to neznamená že nemůžou rezivět. Zavěšení kol a vše okolo vypadá stejně ale jsou tam rozdíly třeba v průměrech spodních čepů a kupodivu i ložiska kol a unašeče a tím pádem i poloosy jsou jiný. Dalo by se říct že když máš themu třetí série a chceš si koupit na díly themu první série tak ti bude celkem k ničemu
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#3 Příspěvek od Jozev 476 »

Omlovam se za nedorozumneni ja myslel motory naftove. Starsi ma 75kw a novejsi 85kw takze o tyto 2 motory mi jde.

Tak jestli mely themy pozink uz od zacatku vyroby tak by to byla skvela sprava (mohl by to nekdo potvrdit nebo vyvratit?)

Takze nejde mi o to ze bych chtel 1. serii na dily ale jde mi o to ze bych 1.serii koupil na jezdeni ale uz jsme se bavily Pavle s Alenou a ta povidala ze kappa je robustnejsi co se spodku tyce zeThema je takova chudinka a ty jsi ji oponoval tim ze jeste nevidela themu 3generace ze vlastne to ma stejne jako kappa??? Kappa to ma vlastne od ni prebrane (tak nejak jsi ji to tenkrat psal)
No a me jde o to jestli by tam sly dat nahradni dily ze 3.serie?aby byla v podstate stabilnejsi pevnejsi a kdo vi co vsechno? (snad jsem to vysvetlil dobre)

Ano budiky jsou jine to vim lisi se i vybavou, me jde taky o to jestli mely i jine tachometry?
Vysvetlim mel jsem cromu rv.94 a kamarad mel 92. Ja mel ukazatel rychlosti veden nejakym kabelem ale za to on tam mel navedene nejake lanko nebo proste takovy silne lano no uz si to presne nepamatuji ale bylo to proste jine.

Tak jestli ma nekdo jeste nejake napady v cem se lisily 1. a 3. serie tak sem s tim prosim.

A taky klidne nazory proc by bylo treba ne moc moudre kupovat zrovna 1. serii oproti 3. Pouze zase vynechat vzhled o to mi nejde jde o ty ostatni veci.

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#4 Příspěvek od Pavel 3 »

v zásadě jde přestavět cokoliv ale nemá to žádnej smysl resp. výsledek nebude odpovídat vloženejm financím a práci a nakonec vždycky narazíš na problémy že se prostě něco nepovede. Třeba zmíněné tachometry starší verze měly mechanický tj. to tlustý lanko a novější měly elektrický tam je na převodovce snímač a od něj jdou do tachometru dráty. Pokud bys to chtěl předělat tak se dá prostě odšroubovat ten blázinec na převodovce co ti z něj vede to lanko a nahradit ho tím el. snímačem ale pak se ti klidně může stát že pojedeš 50km/h a na tachometru budeš mít 40 nebo třeba 70. Takhle je to bohužel se vším budeš chtít třeba dát těhlici z novější série do starší na pohled budou vypadat stejně ale až se do toho pustíš tak zjistíš že jsou tam jiný průměry děr jiný ložisko že ti do toho nejde strčit poloosa apod.Osobně moc nechápu proč si prostě nekoupíš auto který se ti líbí a je ve slušným stavu a prostě s ním nejezdíš. Je normální že se ty auta vyvíjejí a vylepšujou ale zase tak markantní rozdíly to nejsou a pokud si koupíš diesela a budeš chtít s ním normálně jezdit a líbí se ti víc ta první série tak si jí klidně kup a jezdi s ní tak jak je při tvým způsobu jízdy stejně nepoznáš jetli tam máš větší nebo menší kuláky nebo jestli je tachometr mechanickej nebo elektrickej. Pozinkovaná karoserie je sice fajn ale taky to není nic zázračnýho moje Ylonka je celá pozinkovaná a je po třinácti letech víc sežraná než moje bejvalá, víc než třicet let stará pětistovka, která neměla prakticky žádnou antikorozní ochranu.
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#5 Příspěvek od Jozev 476 »

Ano Pavle mas pravdu. Ono ja ty tachometry zminil jen pro info samozrejmne ze je to blbost u tech tachometru. Ale zase vymenit napravy a ten spodek to mi zase jako blbost neprijde. Za silnejsi tedy a brzdy ty byli pry taky jiny? Chlazene ve 3.serii a hlavne vetsi.

No mas pravdu ze nejlepsi by bylo koupit to co bych chtel ale to auto neexistuje :)

Lancia Thema rv.94 2.5TD najeto hodne hodne malo. Cerna barva, sibr, klima, a nejlepe interier z LX :) (ten interier to je samo blbost)

Ja vim ze pozink neni maximalni ochrana ale jen tak se ptam jak to s nim bylo no.

Jinak jen tak pro informaci rec je o teto Theme:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=2

V potaz by prisla i tato, ale majitel nejak nereaguje na emaily a nemecky neumim proto tam nemuzu zavolat:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Ona ma totiz to co bych tak nejak chte :) cerna, sibr, klima, a 3.0 to musi byt krasny zvuk.

Takceny jsou celkem rozdilne a trochu nechapu ze si za tu starou rv.87 rekne 1750e :( je to dost takze s nim jednam tak trochu o cene ale nejak se mi to nedari.

Jinak nejde o to jestli se mi 1.serie libi vice ale proste vypada zrovna tato pekne tak proto se ptam jestli to proste v te prvni nebyl nejaky problem oproti 3.? Ktery se postupem let podarilo vyresit?

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#6 Příspěvek od Pavel 3 »

ono tím že to předěláš se zase tak moc nezmění jsou tam třeba větší čepy ale kvůli tomu to líp nepojede ani to nebude líp sedět nebo víc brzdit jenom snad ten kulák víc vydrží teda aspoň by měl ale zase když koupíč nějakej levnej tak ani víc nevydrží. Když pak zjistíš kolik ten větší kulák stojí tak to vyjde úplně nastejno. Brzdy dejme tomu ale nečekej taky nějakou drastickou změnu průměr kotouče je stejnej destičky taky takže to taky není žádnej zázrak maximálně že jsou chlazený tak to nebude tak rychle vadnout ale pak když zjistíš že tě chlazený kotouče stojí 3000,- a nechlazený 1000,- je to prostě úplně jedno navíc když vím že ty jezdíš klidně v rámci předpisů tak to smysl nemá prakticky vůbec. Prostě si myslím že když se ti líbí ta v tom inzerátu tak po ní skoč a neřeš nějaký přestavby ty rozdíly nejsou nijak dramatický
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#7 Příspěvek od Jozev 476 »

OK pavle asi mas pravdu :)
Ale co rikas na narazniky? A na cely interier? Narazniky mam se svoji 3.serie a interier myslim tim sedacky a oblozeni dveri. Je pravda ze po faceliftu to vypada kapku jinak.

Jestli je to tak jak rikas s temi kulakami ze by to melo vydrzet vice ale rozdily jsou v cene takove tak vazne nema cenu neco resit. A brzdy asi taky ne i kdyz je pravda ze obcas krizovka byla a moje thema brzdi na houby :( nebo ted uz snad ne 2 mesiice byla na technicke kontrole a resily se tam brzdy nechtel to pustit tak uvidim jak se ji bude ted chti brzdit.

Jinak ta v inzeratu se mi libi a abych pravdu rekl ani nevim proc. Vazne 1.serie se mi vubec nelibi nejhezci jsou 3. fakt nevim cim me tak uchvatila :-k Ano je cerna a ma sibr to jsou moje pozadavky ktere splnuje ale jinak je to 1. serie a jak rikam nikdy se mi moc nelibily ALE JE TO THEMA :) takze porad lepsi nez nejaky vrak skoda Wv

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#8 Příspěvek od Jozev 476 »

A nikdo nevi jak je to s tim pozinkem? Od kdy ho Themy mely?

Aleš 137
Příspěvky: 547
Registrován: čtv srp 17, 2006 17:13
Bydliště: Sazovice 49
Kontaktovat uživatele:

Re: LAncia Thema 1.serie vs 3.serie

#9 Příspěvek od Aleš 137 »

ja mel 88 a ta pozink mela..a mela taky puchyre :prayer:
Lancia Delta HF Integrale 8V 133Kw-pro radost
2x M.B. Sprinter 318 HF CDI 135kw-Lopaty

Odpovědět