lybra ulepená palubovka

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aandree
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 04, 2013 00:28

Re: lybra ulepená polubovka

#46 Příspěvek od aandree »

Hmmm tak moje domnenka byla spatna :oops: #-o Pardon... O to vic by me pak ale zajimalo vysvetleni toho proc to lepi, kdyz teda lepi jak cistej plast tak i nalakovanej...
Lancia Lybra SW, 1.8 16V, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra ulepená polubovka

#47 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Čistej plast lepí jenom když je naleptanej. Takže nejdřív je potřeba dle možností tu patlaninu dostat dolu a pak to zneutralizovat, aby to nelepilo. Ale to je vysoká chemická... Tak nějak mi přijde, že soudruzi v Iťošce lakovali i ten černej... kupodivu na černo :lol:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: lybra ulepená polubovka

#48 Příspěvek od smoger »

Opraveno :) =D>
Přílohy
oprava.jpg
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
Mejra90
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 21, 2013 11:01
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra ulepená polubovka

#49 Příspěvek od Mejra90 »

Celé jsem to vyřešil podle rad ostatních. Vzal jsem ředidlo a bylo. :)

Vymontoval jsem veškeré ulepené plasty (kromě opěrky ještě nevím jak) a obětoval tomu pár hodin, rozdělených do dnů jinak se to s tím ředidlem nedá vydržet.
Když bylo vše hotovo vzal jsem pružný černý lak odolný vůči otěru a podle zkoušení ve starém autě i leštěnkám na palubky a celé nalakoval. Plast okolo klimatizace a popelníku jsem bohužel dělal v autě , ale když se vše poctivě zakryje a větrá o nic nejde =) Na detaily okolo dřevodekoru jsem použil popisovač 4mm na bázi černého laku (rychle schne a je odolný).Nyní si připadám, že mám novou palubku nic nelepí a černá má stejný odstín jako jiné černé plasty v interiéru. Brzy přidám i foto.

Chce to jen čas, hodně hadrů,ředidla, dobře větraný prostor a trpělivost. =) A pak pár dní pořádně větrat auto.
Lancia Lybra 1,9 JTD 77kW r.2000

Really good thing, what you can say. "I have a Lancia"
James May

tompago
Příspěvky: 38
Registrován: stř lis 20, 2013 17:52
Bydliště: Brno

Re: lybra ulepená polubovka

#50 Příspěvek od tompago »

Ahoj...chci dát auto na vytepování interiéru a zároveň vyčistit palubovku...a mám trošku strach z toho lepení, zatím mi tam teda nic nelepí, ale nerad bych, aby začlo...nemáte někdo zkušenosti?
Pán (tepovač) říkal, že to dělají ty silikonový s...ky, co si na to lidi paplají a oni že používají nějaký vosk, co to nenaleptává...prej na to trpí hlavně starší volva...tak nevím, jen jsem se chtěl zaptat i tady...
Lancia Lybra 1,6 SW (Aprilia Leonardo, Fiat Brava, Fiat Uno)

tompago@seznam.cz

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: lybra ulepená polubovka

#51 Příspěvek od Bonanza 270 »

no a co pan tepovac dela kdyz nekdo chce vycistit ten zalepenej interier? :lol: to se taky poptej
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: lybra ulepená polubovka

#52 Příspěvek od Fiskus »

Mejra90 píše:Celé jsem to vyřešil podle rad ostatních. Vzal jsem ředidlo a bylo. :)

Vymontoval jsem veškeré ulepené plasty (kromě opěrky ještě nevím jak) a obětoval tomu pár hodin, rozdělených do dnů jinak se to s tím ředidlem nedá vydržet.
Když bylo vše hotovo vzal jsem pružný černý lak odolný vůči otěru a podle zkoušení ve starém autě i leštěnkám na palubky a celé nalakoval. Plast okolo klimatizace a popelníku jsem bohužel dělal v autě , ale když se vše poctivě zakryje a větrá o nic nejde =) Na detaily okolo dřevodekoru jsem použil popisovač 4mm na bázi černého laku (rychle schne a je odolný).Nyní si připadám, že mám novou palubku nic nelepí a černá má stejný odstín jako jiné černé plasty v interiéru. Brzy přidám i foto.

Chce to jen čas, hodně hadrů,ředidla, dobře větraný prostor a trpělivost. =) A pak pár dní pořádně větrat auto.
Zdravím,
můžu se zeptat jak jsi sundal ten plast kolem středového tunelu? Je to podle všeho jeden kus od řidičova pravého kolene přes prostředek až k levému koleni spolujezdce. Ten mám ulepený asi nejvíc a až bude tepleji tak určitě půjde ven, jen bych jej nerad polámal až to budu tahat.

Uživatelský avatar
Petros 609
Příspěvky: 177
Registrován: pon dub 11, 2011 05:12
Bydliště: Hustopeče u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra ulepená polubovka

#53 Příspěvek od Petros 609 »

No pokud se do toho chces poustet, asi to nebude na chvilku, tady jsem ti hodil fotku kde je uchyceny ten stredovy tunel. Jinak aby ses k tomu vubec dostal, bude potřeba jeste oddelat zadni cast stredovyho tunelu, bocni vydechy na nohy, nejspis i kryt pod volantem (je tam schovanej jeden sroubek) a panel klimy. To snad je vse :)
Přílohy
WP_20131117_001.jpg
Lancia Lybra 2.4 JTD SW
ex: Fiat Bravo 1.6 16V
ex: Suzuki GSF 600N Bandit
ex: Suzuki LTZ 400

Obrázek

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: lybra ulepená polubovka

#54 Příspěvek od Fiskus »

diky :) je to sice pakarna ale stejně chci rozebrat i stredovy panel komplet i s radiem (plasty kolem nej hnusne vrzou tak to budu utesnovat). Samozrejme az v lete na zahradce.

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: lybra ulepená polubovka

#55 Příspěvek od smoger »

tak mi bylo 100x nadáno za kastlík spolujezdce že něco za...al tak sem se aspoň do toho pustil. Podle návodu tady někoho aceton a štetec a takhle 20 minut a bylo to dole. Pak černej lak ve spreji a přelakoval sem to. Hotovo nelepí :)
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: lybra ulepená polubovka

#56 Příspěvek od libors 645 »

Zdravím, jakou barvu měl kastlík před "matláním" acetonem? A potom? Ptám se proto zda je nutno potom nutně stříkat, já to mám béžové a byl bych rád kdyby to tak zůstalo.... Díky :)

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: lybra ulepená polubovka

#57 Příspěvek od smoger »

Pod tím byl černej plast. to by sis musel asi nechat namíchat barvu podle toho ostatního. nebo něco co nastříkáš všude. Já to vzal normálním autolakem v černé lesklé. Otázka je co je pod tím béžovým ale myslím že to bude taky černý...
samozřejmě to bylo dost na prase ale vypadá to že to bude držet :) chtelo by to předtím plast plnič a pak teprv lak
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: lybra ulepená polubovka

#58 Příspěvek od libors 645 »

Díky za "blesk" odpověď, ale to se mi nelíbí, zkusím to opatrně vyčistit a pak ten pudr na to jak někdo radil - taky opatrně a na malém kousku :)

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: lybra ulepená polubovka

#59 Příspěvek od smoger »

hele asi bych to zkusil z boku. tam to stejně není vidět a když odděláš 1cm2 tak to poznáš co tam je :) jak je ta 2cm hrana od palubky od středu
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
Mejra90
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 21, 2013 11:01
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra ulepená polubovka

#60 Příspěvek od Mejra90 »

Fiskus
Zdravím,
můžu se zeptat jak jsi sundal ten plast kolem středového tunelu? Je to podle všeho jeden kus od řidičova pravého kolene přes prostředek až k levému koleni spolujezdce. Ten mám ulepený asi nejvíc a až bude tepleji tak určitě půjde ven, jen bych jej nerad polámal až to budu tahat.


Také zdravím a omlouvám se píši až teď.

Já ten středový panel bohužel nesundal protože jeden z předchozích majitelů mi natvrdo přilepil ty prostřední přihrádky a nechtěl jsem je rozlámat tak jsem si hrál 2 hodiny s oblepováním a igelity a na tenké čáry okolo dekoru jsem použil lákový fix ve stejném odstínu jako má černý lak kterým jsem to bral . Ten střed není nic moc, ale lepší než ty chumáče nalepených chlupů ze psa a bordelu a zničené kalhoty =)..

Večer přidám foto
Lancia Lybra 1,9 JTD 77kW r.2000

Really good thing, what you can say. "I have a Lancia"
James May

Odpovědět