Servis Brno?

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#16 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jo je to jenis ten ktery za nim jezdi, a ten nam taky rikal jak se tvari v motortecu kdyz tam nekdo prijede jak oni rikaji se starou vrazdou. jejich nazor je ze auto oni neprodali tak proc by se s nim mely srat.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#17 Příspěvek od Štefan 368 »

S Motortecom mam osobne len dobre skusenosti, zatial tam opravovali to co posrali v Imofe. :-D Slusny pristup a ani s Kappou som tam nemal problem. Je ale pravda, ze na nej nebolo moc co robit. Je mi jasne, ze som mohol mat len stastie, no uz som tam bol viac krat. :wink:
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

jezdec.1

Re: Servis Brno?

#18 Příspěvek od jezdec.1 »

Nove zkusenosti,kdyz se moje ridici jednotka da do jine kappy tak to auto funguje. Tim padem ten emulator vcetne jednotky by mel byt dobrej.

jezdec.1

Re: Servis Brno?

#19 Příspěvek od jezdec.1 »

Tak dneska jsem byl u Sedlaka,komunikace v pohodě. Takze na 90 procent pry vadne cerpadlo. Dava pry maly tlak. Takze zkusit jine čerpadlo.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#20 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no jo ja se taky koukal vcera na tu splet dratu jak hleda zavadu :D
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Servis Brno?

#21 Příspěvek od onko 657 »

já osobně jsem neslyšel, že by měl kdy někdo vadnou řídící jednotku u jtdčka....
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Servis Brno?

#22 Příspěvek od Dýzl 209 »

TO jezdec.1:
Do dílny za Jurou Sedlákem jezdím poměrně často, proto jsem vídal že se na tvém autě dělalo a ne málo. Ono najít závadu je 100x težší než ji potom opravit a kór když je to, jako v tvém případě, závad několik. Co jsem se vyptával, tak jsi původně přijel do dílny s tím, že ti auto nejde nastartovat a že chceš překopat imobilizér. Vím, že na takové práce si Sedlák volá Jeniše z Motortecu, protože na to má lepší vybavení, diagnostiku, apod. Imobilizer se překopal, ale kappa nechytla, takže tvá diagnóza se kterou jsi přijel byla mylná. Začalo se hledat dál (a to hledání, proměřování a zkoušení prostě trvá) a protože servis musí dělat i opravy které ho živý, dělalo se mezitím i na jiných zakázkách, čas strávený nad tvou kappou by ti Sedlák nikdy nevyúčtoval a ty mu ho nikdy nezaplatil, protože co si budeme povídat, je to výmrd hledat proč auto nenastratuje a každá hodina něco stojí. Osobně jsem viděl jak Sedlák přehazoval postupně díly z jiné JTD kappy, aby postupně vyloučil čidla, snímače, ŘJ, atd. Našli i nějaký uhnilý drát, zkoušeli další věci, které ukázala kvalitní Jenišova diagnostika až s dopracovali k jádru věci - špatné vysokotlaké čerpadlo, ale to už víš. Suma sumárum hafo hodin hledání, zkoušení, měnění a co za to??? Zaplatíš všechny ty hodiny? Nezaplatíš, protože ti je Sedlák nevyúčtuje, na to znám dost dobře. Proto než začneš hned v prvním příspěvku plyvat na mechanika, který chce přijít na závadu a odstranit ji, zjisti si jak by postupovali v už zmiňovaném Motortecu. Tam by se s tím nesrali, vyměnili by ti všechny čidla, snímače, regulátory, ŘJ a poté nechali čerpadlo otestovat na stolici, takže bys tam nechal bratru 10-15tis. a ani bys nemrkl s tím, že bys odjel na laně a sháněl čerpadlo jako teď. Moc by mě zajímalo kolik tě bude stát zjištění závady u Sedláka a jak to všechno dopadne.
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

jezdec.1

Re: Servis Brno?

#23 Příspěvek od jezdec.1 »

Dyzl: Jen trošku poupravím tvuj članek,protoze to prekrucujes.

Za prve: Tema bylo zalozeno z duvodu ze auto stalo MESIC v servisu a nic se s nim nedelo,tak jestli by to byl schopny nekdo resit.

Za druhé: Nikde jsem nepsal,nerikal a ani si nemyslim, ze je Sedlak na CENSORED ze neumi vyresit zavadu,ze ji hleda dlouho,atd!!! NIKDE!!! Cely problem byl POUZE v tom ze se tomu autu nikdo nevenuje a taky nevenoval!!!!! Neresil jsem tyden, druhy tyden,treti ale az po mesici! Jak mile jsem to dal sem,tak se veci dali do pohybu a auto se zacalo resit. To je to co jsem chtel a proc jsem to sem dal!!! Resit a hledat zavadu. To uz me pak bylo jedno jak dlouho to bude trvat a moc dobre vim ze hledani zavady je nekdy o nervy a na dlouhou trat,ale v tom problem nebyl.

Za treti:Zadnou milnou informaci jsem nepodal,tak nerikej nesmysl. Podal jsem informaci co auto dela a nedela a nevim cim to je.
Auto prijelo po predchozi domluve do servisu na laně a zavada byla popsana nasledovne: auto po jizde, kdy potom hodinu stalo z niceho nic neslo nastartovat, sviti kode immo, vymeneny krouzek spinacky za novy, zavada stale pretrvava a navic nekomunikuje diagnostika s jednotkou. Tak me nerikej neco o tom ze jsem chtel ja sam od sebe aby prekopali immo. To rekl az Jenis ze je zavada v immo tak se resi emulatorem s cim jsem souhlasil.

Za ctvrte: K motortecu se vyjadrovat nebudu,napsal jsem to uz nahore co si o nich myslim po osobnich zkusenostech kdyz jsem tam byl na praxi dva roky.
A vsichni vime, ze od toho jsou tady prave ty NEoriginal servisy aby clovek kdyz to auto ma hodnotu par korun nemusel sponzorovat tech x kasparku co tam sedi za pultem a budou nutit mechaniky aby tam preventivne menili dily za nove.

Takze jsem rad ze se zavada nasla i kdyz jich bylo nekolik, tim dekuji p. Sedlakovi za vyreseni, ale jeste jednou opakuji ze problem byl v tom to zacit resit a ne ze by to neumel vyresit.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#24 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no myslim ze by sis mel precist prispevky co pises na zacatku tohoto tematu,pomlouvas a pises . Auto tam stalo ,to je pravda,ale jak pise dyzl jsou to moje slova.Navic pises ze je auto kamarada. nechtej aby sme se tady s dyzlem rozepsaly vic [-X [-X [-X [-X
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Tondos 34
Příspěvky: 499
Registrován: stř čer 01, 2005 21:58
Bydliště: PRAHA-LEHOVEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#25 Příspěvek od Tondos 34 »

klidne se rozepiste kluciii :D
Lancia Delta ll 1.6 16v
Lancia Prisma 1.9 TDS R.I.P. 2x
Lancia Prisma 1.6 ie SYMBOL R.I.P.
Lancia Kappa 2.0 SW 5.20 V.I.S R.I.P.
ex:Ford Taunus Combi 2.0 V6

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Servis Brno?

#26 Příspěvek od Dýzl 209 »

Jak jsem už psal, výfuk ti vymění mechanik za pár hodin, motor za pár dnů a bouračku pořeší za pár týdnů. Výmrd typu "tady máte auto na laně a hledejte" je prostě problém na delší dobu. Navíc když ho řeší externista, výbornej elektrikář a diagnostik, ale také naplno vytížený a zaneprázdněný mechanik. V současné době už si ale s Jenišem komunikuješ už sám, takže jsi asi pochopil jak těžké je se mu dovolat, natož domluvit a dostat ho do dílny. Auto tam prostě čekalo až na něj přijde řada, na prd, ale pokud chceš nejlepšího vyplatí se (a vyplatilo se) počkat. Před tím ale Sedlák zkoušel povyměňovat z jiného JTDčka co se dalo, aby vyloučil jiné díly, takže co po mechanické stránce mohl Sedlák udělat to udělal. Venku na dvoře u plotu, tlačit nepojízdnou kappu do dílny by zabralo více času. Takže kecy o tom, že na auto měsíc nesáhlo a že se něco rozběhlo až jsi to psal sem jsou jen pindy. Osobně jsem ho viděl zabořeného pod kapotou, navíc Sedlák na fóra nechodí a to že něco někde o něm píšeš se dozvěděl včera ode mně, neměl ani páru o tom, že se někde o něm poměrně negativně zmiňuješ.
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Brno?

#27 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

chodi na forum zdendo :lol: ale na potapecsky :lol: :lol: :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

jezdec.1

Re: Servis Brno?

#28 Příspěvek od jezdec.1 »

Oazo klidne se rozepis,nemam co tajit a co jsem napsal byla pravda a zadny vymysl. Auto bylo driv moje,potom jsem ho prodal kamaradovi ktery ho mel rok. Jemu se to auto pokazilo dal ho nekam, tam se menil krouzek immo a zjistila se nekomunikace s RJ. Tak jsem mu nabidl pomoc na doporuceni servisu zde s fora konkretne tebe co jsem tak ruzne cetl a auto se tam dalo. Jelikoz me kamarad dluzil nejake penize tak jsem se domluvili ze si auto vezmu,opravi se a proda se a necham si penize. Nebo pokud to opravit nepujde,nebo to bude na opravu moc drahy tak se auto zlikviduje na dily a na doklady a necham s penize z tohoto.
A to jsem taky Sedlakovi rikal,ze me bude stacit treba jen ctrnact dni aby auto jezdilo,jedno co tam bude svitit,ale aby bylo pojizdny a mohla se udelala STK ktera mezi tim propadla a mohlo se auto prihlasit na me a bylo muj majetek,ne majetek kamarada. A potom likvidace na dily.

Dyzl: ja nemam problem se sedlakem,jediny co byl problem bylo ze tam auto stalo a neresilo se. Ano vytahla se jednotka ale tot vse. Resi se to poradne az co vzniklo tohle tema kdy jste mu rekli ze to zde resim. Nerikam ze hledat takovou zavadu je casove stejny jako kdyz se meni vyfuk,ale slo me pouze aby se to resilo To znamena napr, vytahnout jednotku,je neni ok? Vysledek. Je ok. Ok,resi se dal,elektrika je neni ok? Vysledek. Zlomeny drat, Emulator. Atd atd. To ze se vytahne jednotka,pak uplyne ctrnact dni nic se nedeje,po dalsich telefonech opet stejny vysledek,myslim nikam se dal neposunulo me sralo. To ze komunikace s Jenisem je na dalsi tema,resit moc nebudu. Znam ho jen s povidani mozna si ho pamatuju s praxe, jako clovek je asi sikovny,ale casove to neresi,telefony nezveda,na sms nereaguje. Ale za to ja nemuzu. A co se tyka pomlouvani tak to ze o nekom napisu negativni nazor z duvodu nespokojenosti cekani neni pomlouvani. Nejsme mali haranti na piskovisti aby jsme byli urazeni ze nekdo vyjadri svuj nazor. Ze sedlakem komunikuju dobre,nemame mezi sebou problem ale jak rikam,az potom co se veci dali do pohybu.

mimo tema.
O autech neco vim a nejsem uplna lama. Sam mam x aut ktery servisuju,ve firme se staram o 6 dodavek - spravce vozoveho parku a vim co to je hledat nekdy nejakou zavadu a nejaky jak pises vymrd. Servis delam ja a kamarad co ma autoservis. To co nejde,neumime vyresit po diagnosticke strance ze se musi hledat hodne pres diagnostiku se da pak do autorizovaneho servisu a ten to musi vyresit aniz by preventivne menil dily,nebo aspon s tim nemam zkusenosti ze by v Renaultu menili neco jen tak i kdyz taky se urcite neco najde. A moc dobre vime ze francouzi si take ziji vlastnim zivotem co se tyka elektriky. Auta jsou denne v porovozu a zivi nas a den bez auta je pro nas hrozny problem. To nebyl ani neni pripad zminovane kappy,ale nevim jak by byl kdo nadseny kdyz by dal auto na servis ktery ho treba zivi a ted by videl ze se po mesici se vytahla s auta jen jednotka.
Jelikoz italska auta jsem nikdy moc nemel,zacalo to az Kapou,nemel jsem ani moznost je nejak moc po diagnosticke strance opravovat tak proto jsem dal auto k nemu. Vim ze dobry mechanik je,ale porad se budu opakovat proste se to zbytecne protahlo a ne hledanim zavady a nebo moji chybou.

Myslim ze tema se muze uzavrit. Zavada se nasla,se Sedlakem jsme si to vyrikali a nekdy to tak proste je ze jeden zakaznik je z necim nespokojeny a druhy maximalne spokojeny. Vidim to tak i u kamarada v servisu.

Kazdopadne jsem rad ze tyhle fora existuji a cloveku dost pomuzou pri nejakych komplikaci s autem.

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Servis Brno?

#29 Příspěvek od Dýzl 209 »

jezdec.1 píše:A to jsem taky Sedlakovi rikal,ze me bude stacit treba jen ctrnact dni aby auto jezdilo,jedno co tam bude svitit,ale aby bylo pojizdny a mohla se udelala STK ktera mezi tim propadla a mohlo se auto prihlasit na me a bylo muj majetek,ne majetek kamarada. A potom likvidace na dily.
Něco tady smrdí a nafta to nebude.......
jezdec.1 píše:Nejsme mali haranti na piskovisti aby jsme byli urazeni ze nekdo vyjadri svuj nazor. Ze sedlakem komunikuju dobre,nemame mezi sebou problem ale jak rikam,az potom co se veci dali do pohybu.
Jako malej harant ses bohužel projevil hned ve svém prvním příspěvku!
jezdec.1 píše: O autech neco vim a nejsem uplna lama.
Tak to potom určitě víš i to, že sehnat dobrého, kvalitního, levného a aspoň trochu pružného elektromechanika, diagnostika a mechanika na italy v Brně je vůbec doslova nemožné. Proto jsi také skončil u Sedláka v dílně.
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

jezdec.1

Re: Servis Brno?

#30 Příspěvek od jezdec.1 »

A co na tom smrdi? Ze se kappa proda na dily? Nebo zlikviduje - myšleno rozebere a prodaji se dily a doklady. To se jako nesmi nebo co? Bohuzel kamarad je na tom tak ze dluzi ne jen me,ale ve smes plno uverovym spolecnostem a bude brzo exekuce. Bohuzel auto musi byt napsane na me protoze i kdyz udelame kupni smlouvu tak by bylo na hodne dlouho to to pak od exetura uvolnit kdyz to zabavi. Znamy co dela prepis me rekl ze jelikoz uz je kamarad v odhlasce protoze si to tenkrat kdyz to odeme kupoval neprihlasil, nejde bez stk auto prihlasit na me jako na treti osobu. Proto pry je nutny auto protahnout technickou,coz samozrejme kdyz neni pojizdny tak asi moc legalne nejde. Tak porad nevim co na tom smrdi?
Ale to sem tahame nepodstany veci co s tim nesouvisi.

To ze napisu s necim nespokojenost tak jsem harant? Opravdu jsi me pobavil :P

Ano vim ze je velky problem sehnat v Brne nekoho na italy a ani nikoho osvedcenyho neznam a u sedlaka jsem skoncil na doporuceni. Kdyby me nekdo doporucil jiny servis treba petrasky ve slatine nebo jak se jmenuji, skoncil bych treba tam. A taky je vubec neznam. Kdyz jsem cetl reference o nich,tak nekdo je spokojeny nekdo zase nespokojeny. A vsichni kdo jsou nespokojeni tak jsou vlastne blbci jako ja.

Chapu ze sedlaka branis ze se s nim asi hodne dlouho znas a jezdis k nemu,nebyl bych asi jiny kdyby nekdo psal neco na servis kde delame my, ale tak to proste v zivote je a to bych se pak musel zabyvat kazdou kokotinou. Jak rikam asi nema cenu dal o tom dokola diskutovat,urazet se,resit co s kapou bude nebo nebude. Nikam to stejne nevede.
Zavada snad diagnostikovana tak uvidime co bude dal.

mimo tema
Navic ja mu aspon nediktuju ceny tak jak sem tam lidi u nas. Prijde borec ze chce vymenit na fabii silentbloky v ramenach a rekne ti, pane to mate za pul hodky hotovy,to budou dve kila stacit za praci,ne? No a mame se rozcilovat? Proste tak to je. :D

Odpovědět