Hudba do auta - jak tam narvat zadní repro.

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bleez 204
Příspěvky: 219
Registrován: úte lis 15, 2005 10:58
Bydliště: Trebic

#16 Příspěvek od Bleez 204 »

2 Mirek 43: Tak doufam, ze se pochlubis az auto budes mit ozvucene :wink:
Vis co Ti vrze na ty naprave? Me to taky vrze, ale vuli jsem nenasel. Mam podezreni na ulozeni pera. Mozna by stacilo to jen nejak promazat :D

Mam pocit, ze Kappa ma pro zadni repro udelanou ozvucnici mezi zadnima sedackama a podbehem.
Pekne me stave to drnceni z tech pastu a mrizek u zadnich repraku :evil:, ale jeste jsem nemel cas se na to mrknout, jen jsem dotahl srouby u repraku. Kdyby jste nedo vedel jak to donutit nedrcet, tak napiste jak na to...
Lancia Kappa 2.0T 20V 220 poniku
Fiat Stilo multi wagon 1.8 16v dynamic asi 133 Ijáčeků
ex Fiat Punto 1.2 60 plnokrevniku

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Marek 43 »

Přesně tak, taky už jsem s mechanikem pátral a ramena vypadají v pohodě. Bude to uchycení tlumiče nebo péra na pravé straně. Vrže to - když je horko - tak, že musím nahlas pustit rádio, abych z toho nezcvokl. Jenže nemám čas nechat to rozmontovat. Stačí, když na pravé přední straně silně rozhoupám auto. Tak to vrže jak stará postel. V zimě a vlhku , taky po ránu ( vše je orosené) je klid. Jen když je horko - hlavně v těch pařákách - to jsem se styděl, mněl jsem pocit, že se lidi za mnou otáčí - tak nahlas to vrzalo. Ale tlumiče taky vypadají OK. Ihned se vrátí do původní polohy bez jakéhokoli rozhoupání. Taky se ozývá takové ťukání od nápravy, ale to prý od torzní tyče - silentbloky mám objednané. Musím zajít na tu hydraulickou stolici, ať mi s tím zatřepou a vím přesně.
Jinak na muziku se těším, ale nějak nemám čas. Když mám volno, tak jsem rád , že nemusím nic dělat. Ale muzička bude.
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#18 Příspěvek od Marek 43 »

No o ozvučení zadního plata bude chuťovka. Není tam nijak přístup. Musím vymontovat sedačky - nejdou sklopit. Drnčení zadních rámečků jsem vzdal. Musí jít ven. Ale to není vůbec problém - na rovné ploše. Očalouním si rámečky z MDFky a dám originál rámečky od repráku. Vypadá to dobře a hlavně je to funkční.. Problém je u dveří, když jde o oblouk nebo nějaký profil dveří. Aby to vypadalo ( a hlavně bylo pevné), tak se dělá odlitek z laminátu. To si udělat neumím, je to věda. Práce pro machry. Vymyslet do toho pevné uchycení do kovu. Pěkně udělat, vytmelit. Očalounit. Kvalitní práce je - jen ten "tapecajrunk" připravený pro repráky - tak od 15 tisíc za přední dveře. Navíc kapp není bohužel moc, takže na ni nikdo nebude mít kopyta - tak to bude práce na míru - minimálně 5 tisíc navrch. :cry: :cry: Ale slyšel jsem Pasata, co měl dveře takto udělané na 3x 16 cm basáky v jedněch dveřích. Zvukově nirvána..... :shock: :cry:
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Dan 1 »

Marek 43 píše:Přesně tak, taky už jsem s mechanikem pátral a ramena vypadají v pohodě. Bude to uchycení tlumiče nebo péra na pravé straně. Vrže to - když je horko - tak, že musím nahlas pustit rádio, abych z toho nezcvokl.
Že by to byla nějaká typická závada Kapp? :D Já mám to samé, taky na pravé straně

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#20 Příspěvek od Marek 43 »

Vyhlašuji soutěž, jelikož to vrzání na pravé straně není u našich Kapp ojedinělé -tak kdo na to přijde, zbytek majitelů kapp se mu složí na pořádnou flašku... :D :D :D :wink:
Nerad bych dal nová ramena ( cca 6000,-) a zjistil, že to nebylo tím... :? :?
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od Dan 1 »

No nemusíš. Já nová ramena koupil, tak se potom uvidí, dám ti vědět :D Jinak cena byla něco přes 4t.

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Marek 43 »

Super, tak dej vědět :D
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Bleez 204
Příspěvky: 219
Registrován: úte lis 15, 2005 10:58
Bydliště: Trebic

#23 Příspěvek od Bleez 204 »

Auto jsem uz nechal pohoupat a tlumice jsou OK a jak na potvoru se zadny vrzani neozvalao. To vrzani mi pripomina starou S120 na ktery mi vrzaly pera na predni naprave, ale tam to nebylo tolik slyset, kvuli motoru :lol:
Na flasku rad prispeju :wink: Hlavne abych se toho vrzani zbavil....
Lancia Kappa 2.0T 20V 220 poniku
Fiat Stilo multi wagon 1.8 16v dynamic asi 133 Ijáčeků
ex Fiat Punto 1.2 60 plnokrevniku

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od Dan 1 »

Po výměně ramen zmizel jeden zvuk (aspoň něco), ale vrzání ne. Pak jsme přišli, že to zřejmě dělají vzpěry stabilizátoru - když se s autem houpe a šáhne se na ně, tak je cítit, jak vibrují. Do každého kloubu pod gumový kryt se vstříkla vazelína a byl klid. Po 50 km to ale začalo znova. Když auto chvíli stojí, tak je pak klid, ale při delší jízdě se to objeví znova. Tak nevím, asi jsem si flašku nevysloužil :D

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od Marek 43 »

To je můj případ. Stačí aby bylo mokro - zkoušel jsem i hadicí postříkat nápravy a je klid - než to vyschne. Ale opakuji - jak je nad 25 stupňů, tak to vrže, že se otáčí lidi, co to jede za žebřiňák, nekecám. :? :? :?
A měnil jsi ty gumové silentbloky na stabilizátoru???
Nemůžou to být nějaké silentbloky na motoru??? Protože to vrže, i když "popouštím" spojku - abych dostal do "tahu" motor.
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od Dan 1 »

U motoru to nebude. Při rozjezdu se totiž auto trochu zhoupne, je to stejné, jako když najedeš na hrbol. Všechny silentbloky vzadu jsou max. rok staré, ale Pavel ještě doporučil to trochu prostříknout WD40, to jsem ale ještě neudělal.

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#27 Příspěvek od Dresik 28 »

Mně na tyhle věci pomáhá takovej spec. silikonový sprej...jde asi o to, aby to tam vydrželo co nejdéle..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Vladimír 82 »

ja bych to prostriknul tim bilym mazivem co se dava na retezy u motorek, to ti tam vydrzi naveky a celkem to i vzlina
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od Dýzl 209 »

K tématu.Jaký je prosím přesný rozměr repráků v kappě? Mám na mysli všechny typy a rozměry (šířka, hloubka.....). Určitě se chystám vyměnit zadní repráky, máte někdo nějaký tip na jakou značku se zaměřit, zkrátka co hraje opravdu dobře? :wink:
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ja mam z olomoucke a ten maly pan tomu rozumel:
pane to byt akorat da kappa to ja znam :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět