Ethanol 85 - zkušenosti, informace

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#1 Příspěvek od Dýzl 209 »

Čágo, už na něj někdo jezdíte? Pěkná cenovka 14,90Kč za litr u Unicornu celkem láká, ale nemám žádné praktické informace jak na něj auta regují. Kolega ho zkouší půl na půl s naturalem a zatím poznatky, že se trošku zvýšila spotřeba, horší starty v mínusových teplotách a mírná ztráta na výkonu, jinak prý žádná větší změna. Další jezdí na 100% ethanol s předehřevem, dal jiný svíčky, olej a nějaký drobný úpravy, má stejný poznatky jako první kolega, jen spotřeba průměrně o cca 3-4 litry vyšší. Zase ale při ceně ethanolu......?!?!
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ja to zkusim na cundrbudce :lol: ta kdyz klekne tak mi to vadit nebude
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Jura 197

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#3 Příspěvek od Jura 197 »

U Unicornu mi nejelo auto ani na jejich normální benzín !!!

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#4 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

copak ty mas haklivi auto asi. na unicornu normlane tankuju do cundrbudky a zadnej problem. a kdyz nebylo palivo tak tu jejich bionaftu taky kappa kousala v pohode, a kouse ji i kappa JTD co ma kolega z prace
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#5 Příspěvek od Jirka 18 »

Tomáš-Oaza 7 píše:ja to zkusim na cundrbudce :lol: ta kdyz klekne tak mi to vadit nebude

No jo,jenže ta tvoje čundrbudka bude jezdit na spoustu lektvarů,favorita sem viděl najet 15 000 na ředidlo než se upálili ventily--akorát v zimě nestartoval :lol: :lol:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#6 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak to ja potrebuju startovat i v zime. auto se dycky jednou za mesic projede ke mne do nikolcic :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#7 Příspěvek od Dýzl 209 »

Jura 197 píše:U Unicornu mi nejelo auto ani na jejich normální benzín !!!
Neřeš Unicorn jako takovej, to by bylo na samostatný téma, řeš nový pro nás zatím nepoznaný biopalivo do benzínožroutů. A to má zatím bohužel jen ten slavný Unicorn. Jestli ostatní čerpačky vyčkávají, nebo vědí s čím mají tu čest podobně jako s bionaftou a proto ethanol nemají? Čert ví :idea:
:idea:
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#8 Příspěvek od Jirka 18 »

Jenomže zrovna to odkud to pochází je dost důležitý když je to směs s daným poměrem složek--ale mám pocit že u nás to vyrábí jedna firma,takže by to teoreticky mělo být všude stejné :lol:

Jinak já jsem to před nějakým časem studoval z jednoduchýho důvodu--má oktanový číslo okolo 105-109 --vím o chlapíkovi co na to jezdí s upraveným pažoutem do kterýho když naleje benzín tak detonuje kvůli vysoký kompresi--dřív do toho lil závodní benzín a tohle je podstatně levnější :lol: :lol: Ovšem má komplet upravený mapy + hlavu --- Tohle palivo by mělo mít i vyšší teplotu hoření,tzn.asi by to chtělo upravený předzápal atd aby se ti nepropálili ventily--a otázka jak si s tím poradí lambda???prodávaj na to i přestavbový sady ale do nějakýho modernějšího auta bez těch úprav bych to nelil,ten favorit by to mohl překousat,eventualně to namíchat půl na půl s benzínem??A lidi co to zkoušeli měli vyšší spotřebu že to zas taková hitparáda nebyla.
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Sybokcz 509
Příspěvky: 325
Registrován: stř kvě 20, 2009 17:33
Bydliště: Praha

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#9 Příspěvek od Sybokcz 509 »

Kluci na E85 bacha. Motor a hlavne palivovy vedeni musi byt upravene pro toto palivo. Jinak si koledujete o korozi benzinove pumpy, problemy s motorem a jine laskominky. Pokud vim napr. se davaji jine, tvrdsi ventily. Pokusim se nekde vyhrabat co vsechno se upravuje na motoru na E85

A nasel :). tady je to hezky popsane:
http://en.wikipedia.org/wiki/E85_in_standard_engines
Moje:
LR Series IIa "Dědek"
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
Další:
Ford Mondeo 2.0TDCi
Fabia 1.4 16V
ex:
Lancia Delta 1.6
k SW VIS,16VT
Saab 9-5 2.3t

3000GT

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#10 Příspěvek od 3000GT »

Blbost. Znám několik spolehlivě fungujících aut.

FAQ najdete zde: http://www.4cc.eu/

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#11 Příspěvek od E-čertík 92 »

No ja o tom sice vim kulovy, ale co vim je, ze pri dnesnich moznostech vyzkumu a simulaci chovani paliva ve spalovacim motoru je nejen valec ale i cely motor spocitan nastaven a postaven (ve smyslu ani gram materialu navic) na urcitou charakteristiku horeni paliva - velikost expanze, tlak pred a po detonaci, delka horeni, teplota zapalu, teplota horeni, ochlazovani vstrikovanim noveho paliva...
Ethanol ma naprosto jine chovani, a podle me krabicka co "osuli" RJ motoru to nevyresi, to uz tu bylo - powerbox (krabicka kde byl nakonec jen odpor aby to kecalo kolik vstupuje vzduchu do spalovaciho procesu) Takove reseni urcite na zivotnosti motoru neprida, na o tom ze by nejak optimalizovalo horeni ethanolu nebo dokonce pomoci nejakeho woodoo zmenilo tvar a material spalovaciho prostoru a vyfuku se mi nezda.
Jiste, verim ze na to auta jezdi. Koneckoncu auta jezdi i na plyn, ale rozhodne na to nejsou ty motory stavene, a nefunguje to optimalne. Uz proto ta zvysena spotreba i kdyz to ma vyzsi oktanove cislo.
Staci ze nam ty vymyty mozky nuti do paliva nejakej biosajrajt ktery ho zanasi...
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Sybokcz 509
Příspěvky: 325
Registrován: stř kvě 20, 2009 17:33
Bydliště: Praha

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#12 Příspěvek od Sybokcz 509 »

3000GT: kolik ty auta maji najeto a co je to za auta?
Moje:
LR Series IIa "Dědek"
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
Další:
Ford Mondeo 2.0TDCi
Fabia 1.4 16V
ex:
Lancia Delta 1.6
k SW VIS,16VT
Saab 9-5 2.3t

3000GT

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#13 Příspěvek od 3000GT »

Najeto těžko říct, jezdí takhle minimálně rok, většinou novější V6 a V8 ameriky.
Dokonce znám i Ford Expedition 5.4 a ten by měl být flexfuel z výroby.

Uživatelský avatar
Sybokcz 509
Příspěvky: 325
Registrován: stř kvě 20, 2009 17:33
Bydliště: Praha

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#14 Příspěvek od Sybokcz 509 »

Abys tomu neporozumel spatne, ja jsem vsema deseti pro auta na flexifuel, pokud na to jsou uzpusobena z vyroby (kdybych na jedno mel, tak bych si saaba nebo volvo koupil), jenom proste neverim, ze prestavba z normalniho auta je jednoducha zalezitost, jak se snazi rici ti prestavbari. Uz jenom dle te wiki by muselo jit o vice dilu nez jen ridici jednotka.
Moje:
LR Series IIa "Dědek"
Subaru B9 Tribeca "Bubli9"
Další:
Ford Mondeo 2.0TDCi
Fabia 1.4 16V
ex:
Lancia Delta 1.6
k SW VIS,16VT
Saab 9-5 2.3t

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace

#15 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

v patek volal mechanikovi do dilny nejakej zakaznik ze nalil do getze ethanol napul s benzinem a ze mu auto zacalo po chvilce blbnout a uz pry nejede. tak to tam zrejme potahne a uvidi se co se s tim prihodilo.pak budu informovat :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět