Rady na koupi Kappy

Vše, co nepatří do předchozích kategorií
Odpovědět
Zpráva
Autor
BOBO

Rady na koupi Kappy

#1 Příspěvek od BOBO »

Zdravim,

omlouvam se ale nejsem zatim clenem vaseho clubu, ale potreboval bych radu.
Pristi tyden bych si mel jed do Nemecka pro Lancii Kappu 2,4jtd Ls.
Má najeto 160 000, ma servisku a udajne v dobrem stavu(vydel jsem jen foto). Mohl bych vas pozadat o par odpovedi?
Na co bych si mel dat pozor a co je u toho auta rizikové co urcite kontrolovat(zkratka kde tlaci bota :D )? Jak je to s cenou dilu a hlavne dostupnosti? Myslim, ze motor asi problem nebude jelikoz je to Fiat, ale co ostani dily? Jaka by mohla byt spotreba dle vasich zkusenosti, samozrejme myslim normalni zpusob jizdy?
Budu velice rad za kazdou drobnost kterou mi k tomuto vozu poradite.
BOBO

pz

#2 Příspěvek od pz »

samozrejme na vse :)
ale neboj, na italy se shani dily dobre a celkem levne :)

ale vazne - probiralo se to tu casto, takze je to v nekterych otazkach rozepsane celkem podrobne
muj osobni nazor je ale kupovat italy v itali, ale je to jen muj osobni nazor, protoze s levnema starsima vetsima autama z nemecka mam jen ty nejhorsi zkusenosti...
co se tyce spotreby, tak s tak tezkym autem se pod sedm dostanes opravdu jen pri extra ekonomicke jizde...
jinak pokud moc autum nerozumis, tak radsi s technikem nebo prondi inzeraty - na cistopise de obcas neco zajimaveho najit i tady, cena je diskutabilni ale muzes zkusit najit takoveho prodejce, co ti s tim zajede do servisu, nebo rovnou s tebou udela pri evidencce technickou - ale to se zatim stava malokdy...

Giorgio 65
Příspěvky: 117
Registrován: pon zář 26, 2005 22:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Giorgio 65 »

Hlavní věc při koupi auta v Německu je OD KOHO kupuješ. Pokud je prodejce Turek, Polák, Arab nebo nějaký jiný "neněmec", je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Neplatí to vždycky, ale v hodně případech jsou to auta typu "RPÚ" (rychlá prodejní úprava).... Co se týče toho na co dát pozor, to už tu ve starších příspěvcích bylo zmiňováno mnohokrát. Tak jen ve stručnosti: slícování dílů, lakování, kontrola agregátů, podvozku atd. :D :D Výhodou v Něměcku je, že pokud je prodejce aspoň trošku vstřícný, umožní díky handlířským převozním značkám zkušební jízdu, která také dost prozradí...
LANCIA LYBRA 1,9 JTD
AUDI Q7 3,0 TDI
VOLKSWAGEN TOUAREG TDI
LANCIA THESIS 2,4 JTD
ALFA ROMEO 159 1,9 JTD SW Q-TRONIC

Giorgio 65
Příspěvky: 117
Registrován: pon zář 26, 2005 22:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Giorgio 65 »

Hlavní věc při koupi auta v Německu je OD KOHO kupuješ. Pokud je prodejce Turek, Polák, Arab nebo nějaký jiný "neněmec", je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Neplatí to vždycky, ale v hodně případech jsou to auta typu "RPÚ" (rychlá prodejní úprava).... Co se týče toho na co dát pozor, to už tu ve starších příspěvcích bylo zmiňováno mnohokrát. Tak jen ve stručnosti: slícování dílů, lakování, kontrola agregátů, podvozku atd. :D :D Výhodou v Něměcku je, že pokud je prodejce aspoň trošku vstřícný, umožní díky handlířským převozním značkám zkušební jízdu, která také dost prozradí...
LANCIA LYBRA 1,9 JTD
AUDI Q7 3,0 TDI
VOLKSWAGEN TOUAREG TDI
LANCIA THESIS 2,4 JTD
ALFA ROMEO 159 1,9 JTD SW Q-TRONIC

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

No kupoval jsem uz auto ve Svycarsku i Nemecku a je pravda, ze Arabu tam prodava dost. Jinak to auto by melo mit servisku tak uvidime? :lol: Taky jsem slysel jednu teori, ze oni zas tak nepodvadej, protoze kdyby to prehnali poslou je supem domu a to se jim moc nechce! Take je znamo, ze treba Italove, peci o auto moc nedaji?
S tou radou jsem myslel konkretne nejakou zvlastnost, ktera je pro tuto znacku specificka? Jinak ty základní veci jsou vzdy stejne u vsech aut.
Na netu jsou nabidky jak z Nemecka tak z Italie a popravde jsem myslel ze lepsi bude z raichu. Loni jsem si privezl Xm z Italie a to auto bylo neskutecne zanedbane, proto take shaním jiné auto. Je pravda ze Kappa se mi moc libí a vetsina co jsem se o ni docetl je vesmes kladna. Potrebuji velke a bezpecne auto na pravidelne dojizdeni Kladno-Praha, do ktereho bych alespon pul roku nemusel nejak zavratne krvacet, coz se mi s XM nepodarilo. Taky chci aby to i trochu slusne jelo, coz by JTD mohlo splnovat?

Odpovědět