Vyhřívání sedadel v Lybře

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tak jsem koukal do schématu a fakt tam žádný relátko není = přes ty vypínače teče docela velkej proud takže se nedivim, že jdou do kopru. Jo a ten odkaz na ně bude asi na prd protože jsou totálně atipický... Takže bych je určo zkusil rozchodit ( případně do nich naimplantovat střeva z nějakýho jinýho - klidně na malej proud) a hlavně bych tam dal ty pomocný relátka:

Obrázek
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Vítek 4 »

spinace v lybre jsou stejne s kappou tusim
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Kleofáš 466

#18 Příspěvek od Kleofáš 466 »

Pepazdepa 408 píše:Tak jsem koukal do schématu a fakt tam žádný relátko není = přes ty vypínače teče docela velkej proud takže se nedivim, že jdou do kopru. Jo a ten odkaz na ně bude asi na prd protože jsou totálně atipický... Takže bych je určo zkusil rozchodit ( případně do nich naimplantovat střeva z nějakýho jinýho - klidně na malej proud) a hlavně bych tam dal ty pomocný relátka:
Páni, moc díky, to je servis! Jestli se to povede, tak u mě máš flašku dobrýho bílýho :wink:

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Ještě k tomu relátku : asi jsem to trošku proudově předimenzoval, možná by tam stačilo 16A i když, kdyby bylo na větší proud tak tim se určitě nic nezkazí... Na 16A třeba tohle: http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES13014184 , ale stejně tam ten proud změř, docela by mně zajímalo kolik to žere... Jo a na tu flaštičku už se těšim. :finga:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Kleofáš 466

#20 Příspěvek od Kleofáš 466 »

Tak jeden spínač (už to říkám správně? :D) stojí v autorizovaném servisu 400 korun, což mi přijde jako vcelku rozumné. Tak asi nakoupím a pustím se do bastlení, byť jsem elektrikář amatér. A až to zvorám, tak to stejně odvezu do servisu :lol:

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#21 Příspěvek od David-SK »

Chalani neviem si poradiť s vyhrievaním sedadiel. Gombík keď zmačknem drží zapnutú polohu (funguje na oboch stranách), na strednom paneli kde sú kontrolky pri ručnej sa rozsvietia kontrolky na obe sedadlá ale sedačky stále nehrejú. V manuáli som našiel niečo také že v aute je jedno relé 50A ktoré je spoločné pre elektrické nastavovanie sedadiel a aj pre vyhriavenie sedadiel a potom vraj by tam mali byť poistky zvlášt na nastavovanie sedadiel 25A a 15A poistka na vyhrievanie sedadiel.
Je to skutočne tak? Vie mi niekto povedať kde presne a ktorá positka je na ten výhrev? Je tu zima a tie kožené sedadlá su fakt studené. :shock: :?
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#22 Příspěvek od Tom 257 »

Na 99% procent nebude problém v kabeláži nebo v pojistkách. Problémem budou zlomené odporové dráty v sedadle. Zkus multimetrem zjistit, jestli do sedadla teče nějaký proud - pod sedadlem budou konektory, je rozpoj a proměř.
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#23 Příspěvek od David-SK »

Nasiel som a skontroloval som dnes tie poistky na el. ovladanie sedadla a na vyhrev sedadiel. Vybral som ich, pozrel, neboli zle no napriek tomu som tu na vyhrev vymenil. Ale nevidim zmenu. V knihe v manuali sa pise ze tam na vyhrev ma byt 15A poistka a mam tam len 10 A. Ale drzi aj ta 10. Ale nehreje to. Na predoslej strane som cital komenty a su tu pisane veci ze keby bola ta odporova hrejiva spirala prepalena tak by to tlacidlo neostavalo v zapnutej polohe. Ja ho zapnem a drzi cely cas az kym to sam nevypnem. Chcem sa spytat na to relatko 50A co je na pohyb a ohrev sedadla. Ma to relatko pri zapnuti gombika vydavat nejaky zvuk? Lebo z mojho nieje nic pocut ak som si dobre vsimol.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#24 Příspěvek od Tom 257 »

Po zmáčknutí spínače musí v relátku cvaknout. Nemusí to jít slyšet, ale když na tom budeš mít ruku, tak ucítíš. Vyzkoušej s jinými relátky, třeba na výhřev skla a potom zkus vyměnit relátko. Jinak, i když jsou polámané dráty v sedadle, tak gombík na ovládání zůstane v sepnuté poloze. Sepne relátko, to otevře, ale do sedadla nic nejde, protože je obvod přerušený. Mi na kapě svítí i kontrolka na palubce, ale sedadlo nehřeje a nechce se mi to opravovat. Pro opravu musí sedadlo ven, sundat potah, opravit drátek a zase složit. A potom neustále myslet na to, že na opravené vyhřívané sedadlo se nekleká kolenem. Dráty už jsou vyhřáté, staré a kdykoli se můžou takto znovu zlomit..
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#25 Příspěvek od David-SK »

Hoši toto je relé na výhrev a el. oládanie sedadla?
Image
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Libor 30
Příspěvky: 635
Registrován: ned kvě 29, 2005 00:10
Bydliště: Praha 10 - Uhříněves, tel.: 774 822 346
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#26 Příspěvek od Libor 30 »

Mě ted přestalo v lybře vyhřívat i druhý sedadlo, zítra jde k Dr. Elektrikáři a vymalováno :D proměří vymění a fetig...
Delta II 1.8 HPE
Gamma Coupe 2.5
Lybra 1.9jtd
Y 1.2 16v

EX: Delta II 1.6, Ulysse 2.0, Kappa 2.4 + Coupe 2.0, Prisma 1.9, Black Prisma 1.6, Alfa 75, Ritmo

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#27 Příspěvek od David-SK »

kks niekto mi uz prosííííííím napište ktore rele je na vyhrievanie sedačiek. [-o< [-o< [-o< naj s foto.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#28 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Už jsem jednou psal, že na vyhřejvání sedaček tam ŽÁDNÝ origoš relé není. Chceš to napsat maďarsky, nebo jak?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#29 Příspěvek od David-SK »

Jo napiš mi to maďarsky. :lol: Prečo potom v každom manuále je písane že na el. ovládanie sedadla + el výhrev sedadla je zvlášť 50A relé? Načo to do manuálu písali potom? 8-[
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedadel v Lybře

#30 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Relé tam sice je, ale je zapnutý zároveň se zapalováním. Takže se zapínáním samotnýho vyhřejvání v podstatě nemá nic společnýho. = Pokud máš při zapnutym zapalování napětí na konektorech pro vyhřejvání, tak relé je v cajku.

A relé van, de az is bekapcsolta a gyújtást. Tehát záró egyedül vyhřejvání alapvetően semmi köze. = Ha bekapcsolta a gyújtást, amikor a feszültség a csatlakozók vyhřejvání a relék pedig Chaika. :lol:

Pokud je zde nějaký Maďar, tak se omlouvám :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Odpovědět