Zadní stěrač u Y

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
David

Zadní stěrač u Y

#1 Příspěvek od David »

Zdravim na novém fóru! Pěkné, pěkné... :D
Pokročil jsem v bádání o mém zadním stěrači na Y. V drátech vedoucích k motorku je 12V a stěrač stírá pouze, když je zavřený kufr auta. Zkoušel jsem hledat detektor toho zavření a kupodivu jsem našel souvislost s gumovou izolací, která přivádí svazek drátů z karoserie do zadních dveří. (???) Když se dveře přivřou a zatlačí se na tu izolaci, tak stěrač stírá. Naproti tomu někdy se stane, že dveře zavřu, ale kontakt se nesepne a stěrač nestírá... Co to má znamenat??? To je tam schválně jako nějaký čidlo a nebo je tam někde přetržený drát??? Pro jistoru Pavlovi posílám obrázky motorku na mail. Ten motor se mi totiž taky nějak nezdá :?

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

Stěrač

#2 Příspěvek od Honza 2 »

Čauky.
No mě se ten snímač nezdá.. Spíš bych řekl že je snímač zavření dveří integrovanej v zámku, tak jak to je normálně ve dveřích např. na osvětlení... Ale že by to tak mělo být je mi divný. Ten stěrač by měl jít asi ať je zadek zavřenej nebo ne.. To spíš tam bude poškozenej drát v tom přechodu a tak to občas funguje a občas ne. .

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

sterac

#3 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ahojky, zkus to pri pomerovani hejbat s tym svazkem a uvidis co to udela,ja ted resil podobnou zalezitost ale na suzuce kde mi takhle blbl drat od ridici jednotky ke vstriku. natahl sem ho uplne novej aby byl klid. jinak u una sem mel kontakty a sterac jel jen pri zavrenym kufru jak seply

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

Honza

#4 Příspěvek od Honza 2 »

No když máš kontakdy, tak to je jasný, ale u Yky to už bude svazkem..
Jinak jak jezdí Kappa Tomáši?? Co ty elektrony, koupil jsi je?

David

#5 Příspěvek od David »

Mně se ten snímač teda taky nezdá. Myslím, že by nebyl takhle blbě umístěný... To nemá logiku. Taky si spíš myslím, že to bude přerušený drát. Rád bych proměřil jen odpor toho drátu, ale fakt nevim, kde je umístěn druhý konec. Jestli u pojistek, ale který to potom je??? Chce to nějakou technickou dokumentaci... Jinak jak je náročný natáhnout novej drát přes celou karosku?

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

stěrač

#6 Příspěvek od Pavel 3 »

podle toho jak to popisuješ tak je přerušenej ten drát někde v tý gumový průchodce novej drát by se asi natahnout dal ale asi by to znamenalo rozebrat skoro celej interiér myslím že by stačilo vyměnit ten kus od motorku k tomu poškozenýmu místu no neviděl jsem to ale asi by to nebyl problém.Co se ti nezdá na tom motorku jestli se točí tak mu nic nebude jenom by asi chtěl namazat popřípadě vyčistit ten co mám v deltě je asi stejnej akorát ty převody budou jiný tam záleží do jakýho úhlu se ten stěrač otáčí a u delty je to jenom asi 100°asi by bylo nejlepší když s tím přijedeš a snad s tím něco uděláme.

David

#7 Příspěvek od David »

Pavle, díky, jsi laskav. Taky se mi to jeví jako přerušený drát. Že by tam byl senzor se mi nezdá, ale možné je všechno. Dokud nebude k dispozici nějaký pořádný technický schéma, bude to jen hledání "naslepo". V každým případě se na to ještě mrku. V neděli ale odjíždím na dva týdny pryč, pak se na to znova vrhnu. Dám vědět. Jinak na motorku se mi nezdá jen to, že při pohybu zní tak nějak unaveně, jako by překonával nějaký odpor, ale máš asi pravdu v tom, že se to dá vyčistit. Uvidíme. Každopádně díky.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

honzovi

#8 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

nazdarek jsem spokojenej je to parada akola uz mam sehnany, vypada to ze po nedeli uz prezuju na leto. ted o vikendu s tim pojede kamos na slovensko tak mu necham zimni at tam nekde neuklouzne

David

#9 Příspěvek od David »

Tak sterac prestal stirat uplne. Posledni dobou, kdyz se pohybpval tak stale pomaleji a pomaleji az se zastavil, zda se, nadobro. Staci ten motorek vycisit??? Porad nemam cas se na nej kouknout, ale doufam, ze se k tomu brzy dostanu. Nevite, jestli Punta pouzivaji stejny typ motoru?

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Pavel 3 »

motorek mám z delty vypadá stejně ale asi se bude muset přehodit ten převod ale myslím že to půjde musel bych to vidět

David

#11 Příspěvek od David »

Pavle, myslíš převod v motorku? Aby to stíralo 180 stupňů?? A má ten motor stejný konektor? (Jak jsem ti posílal to foto)? Díky!

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Pavel 3 »

konektor vyměníme převod snad taky možná i rozchodíme motorek

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Honza 2 »

Možná to fakt bude chtít jen vyčistit případně vyměnit uhlíky či co. Přesně takhle mi umřel stěrač na Favoritu...

David

#14 Příspěvek od David »

A spravils to tím vyčištěním?

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Pavel 3 »

nejlepší by bylo kdyby si mi ho přivezl něco by jsme s tím provedli

Odpovědět