Regulátor vetilátoru topení

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Jiří 213

Regulátor vetilátoru topení

#1 Příspěvek od Jiří 213 »

Čau lidi,
koupil sem Kappu a nejde mi ventilátor topení. Předchozí majitel mi tvrdil, že je špatnej jen ten regulátor otáček a že ho v pohodě seženu. Jenže po rozebrání sem zjistil, že ten regulátor už tam vůbec neni a je tam pouze konektor, kterej má tušim 5 drátů a další 2 dráty jdou od motoru, ale celý už je to nějaký pohrabaný. U nás ve Fiatu nic podobnýho prej nemaj ani neznaj - divný. Nevíte někdo co tam přesně má bejt a kde případně zakolik to seženu ? Díky.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

asi budes muset sehnat celej motorek
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#3 Příspěvek od Miky 201 »

No zajimavy, co ja vim, tak ten ventilator je v jednom kuse, me shorelo nedavno vinuti a shanel sem novej ventilator, nakonec sem koupil novej za 7000, ale cca tyden na to tu nekdo psal, ze se da sehnat za 3 tis.

forum/viewtopic.php?t=4355&start=15

mrkni sem, vim kde ta prodejna presne je a v pondeli tam stejne jdu.
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Jiří 213

#4 Příspěvek od Jiří 213 »

Díky. Mě se zdálo, že ten ventilátor je nějakej už měněnej, zřejmě se ho tam už pokušel někdo nabastlit. No ventilátor sám o sobě chodí takže zkusim jenom vymyslet tu regulaci otáček. A pak dám vědět možná by se to někomu mohlo hodit. A ušetřilo by to nějaký peníze.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

si to ted nedovedu vybavit. ta regulace je na tom motorku a nebo jinde? pokud je jinde tak ji budu mit asi jeste
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#6 Příspěvek od Miky 201 »

No ja tu kdytak nekde mam ten shorelej motorek, tak esi je to u toho, tak ti muzu poslat ten ;)
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Jiří 213

#7 Příspěvek od Jiří 213 »

Já právě nevim jestli je to součást toho motorku a nebo je to zvlášť, jestli
je to zvlášť tak by to měla bejt taková krabička s konektorem 2 dráty motor a asi 5 nebo 6 drátů jako přívod co jde z auta. Jestli je to součást motoru tak bych bral i shořelej na prozkoumání. Pak už se dá něco vyrobit.

Jiří 213

Díky

#8 Příspěvek od Jiří 213 »

Chtěl bych poděkovat Mikymu za to ,že my poslal jeho vadnej ventilátor.
Už sem ho rozebral a zjistil co je tam hezkýho. Ubastlil sem nějakou regulaci a světe div se krásně to funguje i s jiným motorem. Ještě to má nějaký mouchy ale spíše konstrukční. Takže jestli ještě někomu odejde vetilátor stačí tam dát jakejkoli jinej co se tam vejde( já tam mám ze Saaba) a schéma k tý regulaci dám k dispozici na web i s popisem.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Díky

#9 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Jiří 213 píše:Chtěl bych poděkovat Mikymu za to ,že my poslal jeho vadnej ventilátor.
Už sem ho rozebral a zjistil co je tam hezkýho. Ubastlil sem nějakou regulaci a světe div se krásně to funguje i s jiným motorem. Ještě to má nějaký mouchy ale spíše konstrukční. Takže jestli ještě někomu odejde vetilátor stačí tam dát jakejkoli jinej co se tam vejde( já tam mám ze Saaba) a schéma k tý regulaci dám k dispozici na web i s popisem.
to je slovo do kappice :lol:
xxxx

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

to jo to je potreba :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#11 Příspěvek od Miky 201 »

Neni zac :) Schema a popis muzes udelat do nejaky pekny formy a hodit to do navodu do "Udelej si sam" abychom pro priste vedeli jak na to.
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#12 Příspěvek od Miky 201 »

Jak pak to vypada s temi navody ? :?:
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Jiří 213

#13 Příspěvek od Jiří 213 »

Kluci sorry,
já sem úplnej sklerotik. Já vim to neni omluva hned to tam dám.

Odpovědět