světla na Lybře

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#31 Příspěvek od Oskar 58 »

Muzu se jen pridat s nazorem, ze Lybra sviti opravdu hodne mizerne. Resim to namontovanim Xenonu, protoze vecer blbe vidim a v ty Lybre je to opravdu mizerie..
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Vítek 4 »

tak to si jeste nejel v kappe :lol: kappa ma na prd potkavacky,dalky jsou dobre,lybra to ma zase naopak proti kappe, potkavacky jsou lepsi nez u kappy,ale dalky nic moc
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Petr 269

#33 Příspěvek od Petr 269 »

Já chci dát taky xenony, ale nejdřív chci vyměnit i celá světla, pokud někdo máte nabídku na nová světla H7/H7, prosím o kontakt.

Marek 359

#34 Příspěvek od Marek 359 »

budu muset vyhledove taky vymenit svetla a teda ty H4 tam dat nemuzu? ted tam mam ty H7/H7

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No dát je tam můžeš, ale průser je v tom, že pokud se neupraví zapojení, tak když zapneš dálkový, tak ti budou svítit obě vlákna a žárovka za chvíli půjde do kopru...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Krwel 146 »

Na H4 by bylo potřeba dát jinej konektor. Tenhle původní na H4 nezapojíš. Ale přepojit to by neměl být problém.
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#37 Příspěvek od Honza 2 »

Já myslim chlapci, že výměna světel nic nevyřeší.. Myslim že paraboly osleplý nebudou... a výměna bude jen ztráta peněz.. Ty světla jsou prostě na pikaču udělaný a s tim se asi nic nedá dělat.. Těžko říct jestli xenony s tim něco udělaj... Světla na Lybře jsou prostě nepovedený.. blbě svítí a maj drahý žárovky.. obrysovkama počínaje... Nezbyde než se s tím smířit, počkat jestli někdo zkusí ty xenony a mezitim vyměnit obrysovky za diody..

Uživatelský avatar
Martin 216
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 24, 2007 01:33

#38 Příspěvek od Martin 216 »

Honza 2 píše:Já myslim chlapci, že výměna světel nic nevyřeší.. Myslim že paraboly osleplý nebudou... a výměna bude jen ztráta peněz.. Ty světla jsou prostě na pikaču udělaný a s tim se asi nic nedá dělat.. Těžko říct jestli xenony s tim něco udělaj... Světla na Lybře jsou prostě nepovedený.. blbě svítí a maj drahý žárovky.. obrysovkama počínaje... Nezbyde než se s tím smířit, počkat jestli někdo zkusí ty xenony a mezitim vyměnit obrysovky za diody..
Obrysovka je halogenová je dražší,ale zase dlouho vydrží. Dioda má jiný odběr proudu- hlašení na ICS. Viděl jsem tam nacpané obyč. 5W žarovky-taky řešení. Xenony zlepší tlumené světlo o 100%.

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#39 Příspěvek od Honza 2 »

Právě že i když je obrysovka halogen, tak kolikrát moc nevydrží a drahá je dosti.. Dioda se musí doplnit odporem aby ICSko nehlásilo chybu..

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#40 Příspěvek od Oskar 58 »

Muzu jen potvrdit, ze ta halogenka obrysovka vydrzi uplne stejne jako obycejna zarovka, takze ja tam strkam obyc 5W, ktera je asi 6x levnejsi a vydrzi stejne. Sice to pak vubec nesviti, ale parkovacky stejne nepouzivam.
Jinak dneska jsem si konecne namontoval Xenony a musim rict, ze to auto konecne sviti normalne. 8-) Rekl bych zlepseni tak o 300% a to jsem tam mel pred tim docela slusny H7od Philipsu.
Jen ta montaz rozhodne nebyla na hodku. Jo teoreticky na tom nic neni, ale usadit ty menice a kabelaz a prostrkat to ruzne tak aby to aspon nejak vypadalo (obvzlast kdyz se mi nechtelo vyndavat svetla), dalo docela zabrat. Ja to delal 4 hodiny i s uklidem. No asi jsem nemehlo. :D
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No ať to tady čtu jak chci, tak o těch xenonech přemejšlím čím dál víc - homologace nehomologace - bo když jedu večer, tak to prostě NESVÍTÍ - nebo že by už stařecká slepota??? #-o . A samozřejmě je nechám seřídit, páč ty debilové v protisměru, který když minu, pak minutu nevidim vůbec, mně ser.u úplně maximálně...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

#42 Příspěvek od Bonanza 270 »

tak ja muzu za sebe rict ze nemam problem sviti to krasne....nevim jak vy ale kdyz presedlam do feldy tak rozdil markantni :) ....jinak zarovky H7 sem kupoval za 15kc
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#43 Příspěvek od Oskar 58 »

Nevim, popisuju jen moje zkusenosti, bud mam nejaky vysviceny paraboli nebo proste blbe vidim, ale kdyz v praci sednu do jakehokoliv jineho auta (Fabie, Octavka, Astra, Vectra...), tak svitej neporovnatelne lip.
Navic ty xenony te lybre neskutecne slusi. 8-)
Pravda, jedna kosmeticka vada je, ze pak ty dalkovy jsou tam jako kdyz tam nepatri. Na druhou stranu je ted pouzivam mnohem min. Ne proto, ze by mi ty xenony svitili do luftu, ale proto, ze predtim jsem bez dalkacu mnohdy videl kulovy. :D
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Ben 312
Příspěvky: 2056
Registrován: pon úno 04, 2008 22:04
Bydliště: Praha

#44 Příspěvek od Ben 312 »

blbej dotaz zase jednou :)

Daji se svetla cistit Jarem a vodou, zadni nejsou problem to je jen plast. Ale co predni? parabola atd? Suseni by probehlo pri pokojove teplote :) Dostal jsem od nejakeho cvoka predni svetla od oleje z motorove pily :lol:
ex. Lancia Y10 1.3 GTi.e., r.v. 1989
ex .Lancia Lybra SW 2.4 JTD Intensa, r.v. 2002
Lancia Delta II 1.6 16V
Volvo V70II 2.4D/96kW

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Pavel 3 »

já jsem světla jarem čistil ale musíš si ho rozdělat s vodou a nesmíš na to šahat žádným hadrem nebo kartáčem prostě jenom nalejt dovnitř dlaní ucpat díru na žárovky a pořádně protřepat můžeš je taky ponořit do vody s jarem třeba přes noc ale jestli se to nepovede tak ti jiný světla kupovat nebudu :lol:
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Odpovědět