světla na Lybře

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Návštěvník

světla na Lybře

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím!Již 2x se mi stalo,že mi nejdou zhasnout přední světla - potkávačky :( na palubce mi kontrolka od světel zhasne,zhasnou i zadní světla,ale potkávačky si vesele svítí dál :evil: .Řešil jsem to tak,že jsem vyndal pojistky a zajel do servisu,tam ale nic nezjistěj,bo se to samo "opraví" :roll: Poradíte co to může být?Nevím ani kde je relé od potkávaček :oops: Jedná se o Lancii Lybra 1.9 JTD SW r.v.2003 díky za každou radu :wink:

Roman (ZL)

#2 Příspěvek od Roman (ZL) »

Ahoj. díval sem se u své káry mělo by to být stejné. když otevřeš poj. skřinku v pravo sou 3 relé jedno je kostka toho si nevšímej a těsně vedle sou 2 stejné nad sebou menší obdelník... tak to horní vycvakává když přepínám z park..na potk.. ono to taky nemusí byt relé ale v přepínači- lukas a nebo....asi to bude chtět a. elektrik...ve fiatu pokud to nenačtou na displ.. tak nic neopraví.(těch relé bude asi u jtd možná víc) dyby sis nebyl jistý tak bych ti poslal číslo relé
Lybra SW 1.8 VVTi

ANONYMNÍ

světla na Lybře

#3 Příspěvek od ANONYMNÍ »

Roman (ZL) píše:Ahoj. díval sem se u své káry mělo by to být stejné. když otevřeš poj. skřinku v pravo sou 3 relé jedno je kostka toho si nevšímej a těsně vedle sou 2 stejné nad sebou menší obdelník... tak to horní vycvakává když přepínám z park..na potk.. ono to taky nemusí byt relé ale v přepínači- lukas a nebo....asi to bude chtět a. elektrik...ve fiatu pokud to nenačtou na displ.. tak nic neopraví.(těch relé bude asi u jtd možná víc) dyby sis nebyl jistý tak bych ti poslal číslo relé
Lybra SW 1.8 VVTi
ZDRAVEC a děkuju za radu.To číslo relé by se hodilo - když pošleš :lol: . Ja vyndal pojistky od potkávaček a jezdil jsem kdo by se mi na to mrknul a když jsem konečně sehnal,tak to zase fungovalo :? Hmm v servisu bez nároku - přesně jak píšeš - když to nenačtou nic s tím neudělaji :roll:

Roman (ZL)

světla lybra

#4 Příspěvek od Roman (ZL) »

tak sem tu.je to BITRON 20A oč.46520411 měl jsem to i venku (pro istotu) to číslo je udávané i v ePERu jinak stojí 460,- než ho poletíš kupovat tak to prostříkej kontaktolem a můžeš vzít i ty ostatní u této káry se ti prevence oplatí!!! jak za dob PRISMY (u dedry sem problemy oxid. kontaktů neměl) Zvaž to kontaktol příde na 8 pětek :lol:
Lybra SW 1.8 VVTi

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

to vypadá, že to relé má malou plochu spínacích kontaktů a spekly se dohromady. Možná by ho stačilo opatrně otevřít(nejspíš má jen nacvaklou plastovou misku na čtyřech západkách) pokud by to tím bylo, kontakty opatrně odtrhnout (jestli to vůbec půjde) a propilovat.

Nemáš tam nějaký silný žárovky?
Nebo jsou špatný kostry kabelů od světel.
xxxx

Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

#6 Příspěvek od Jirka 85 »

To mi kdysi delala stodvaca a bylo to to rele, dostalo par facek a pak zase poslouchalo ;-)
DELTA III T-Jet 110KW r.09
DEDRA 1.75 VVT 96KW r.98
Y 16v elefantino rosso 63KW r.99
Yamaha XJR 1300 78KW r.03
AUTOSERVIS Říčany 739404942

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Krwel 146 »

Vypada to na pripeceny kontakty na relatku. Vyndat ocistit a kontakty. Pripadne osadit jinym funkcnim. Ale zkusil bych nejdriv ocistit. Pak by se videlo, zda to bylo tim. Ale spravna otazka je, zda tam nemas silnejsi zarovky.
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Roman (ZL)

#8 Příspěvek od Roman (ZL) »

nevím jak chcete čistit kontakty v relé když krytka měří 1x2.5 cm. :lol: :lol: pokud to chvilku poslouchá a potom zas né tak jak bylo řečeno špatné ukostření a nebo kontakty mezi rélé a svorkov.. kontakt - kontakt- KONTAKTOL!!!

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

No musíš být tak trošku hodinář :lol:
xxxx

zizu

DÍKY!!!

#10 Příspěvek od zizu »

Kůrkyn 38 píše:No musíš být tak trošku hodinář :lol:
DĚKUJU VŠEM,CO MI RADILI OHLEDNĚ NEZHASNUTELNÝCH SVĚTEL :D VYNDAL JSEM RELÉ,PROFOUKAL,PROČISTIL,PROJEL KONTAKTOLEM NO A KDYŽ JSEM BYL V TOM,TAK JSEM TEN SAJRAJT POUŽIL KDE SE DALO A FACHČÍ TO!UVIDÍME JAK DLOUHO ALE MOC DÍKY!!! :wink:

Roman (ZL)

#11 Příspěvek od Roman (ZL) »

Jasně kapesního elektrik.. mám od dob co jsem si před lety pořídil prismu. a taky sem už zvedal ručičku od nadrže u Lybry

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od E-čertík 92 »

Roman (ZL) píše:... a taky sem už zvedal ručičku od nadrže u Lybry
Tak to by me zajimalo, ja bych ji potreboval pro zmenu snizit. Kdyz natankuju, tak mam nafty snad po strechu podle rucicky ktera ukazuje primo nahoru, a kdyz motor udela skyt skyt, tak mam pry jeste ctvrt nadrze :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

E-čertík 92 píše:
Roman (ZL) píše:... a taky sem už zvedal ručičku od nadrže u Lybry
Tak to by me zajimalo, ja bych ji potreboval pro zmenu snizit. Kdyz natankuju, tak mam nafty snad po strechu podle rucicky ktera ukazuje primo nahoru, a kdyz motor udela skyt skyt, tak mam pry jeste ctvrt nadrze :-)

No. za 1. sklopíš z. sedáky a odšrub. krytku od nádrže. za 2. prostřík. kontaktolem konektor ktery je pro čerpadlo a plovák (1.8) a pokud to nezabere tak za 3. odšrubuješ přírubu(plast) nejlepe 4 ruky drží to fest pak vytahnout celý bazmek a zase vyčistit konektory ve víku. budou asi zaoxid. (aspoň u mě) Zatím to poslouchá :lol:

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od E-čertík 92 »

Ale me ukazuje, jen o 1/4 nadrze vic :-) Stabilne :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Roman (ZL)

#15 Příspěvek od Roman (ZL) »

[quote="E-čertík 92"]Ale me ukazuje, jen o 1/4 nadrze vic :-) Stabilne :-)[
/quote] mě to ukazovalo taky asi 1/4 ale míň když začala svítit rezerva tak tam bylo ve skut +- 1/3. zkus zatim ten konektor je to na 15 min. za to nic nedáš (akorád za kontakt.. stejně se ti bude hodit, já sem s tím už prošel skoro vse co má packy. preventivně) a nezamomeň se mrknout na ručku než to začneš dělat. Možná že ti to ukazuje dobře :o a málo ti žere :lol:

Odpovědět