světla na Lybře

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Petr 269

#46 Příspěvek od Petr 269 »

Tak jsem koupil nová světla a i s normálníma žárovkama H7 to svítí o 100% líp, než se starýma parabolama. Takže naopak musím teď světla pochválit, svíti dobře.

Uživatelský avatar
Ben 312
Příspěvky: 2056
Registrován: pon úno 04, 2008 22:04
Bydliště: Praha

#47 Příspěvek od Ben 312 »

tak to tedy zkusim. ale ani jsem nevedel ze Y10 mela elektricky nastavitelne svetla :shock: ale ja tam nemam kabely :-(
ex. Lancia Y10 1.3 GTi.e., r.v. 1989
ex .Lancia Lybra SW 2.4 JTD Intensa, r.v. 2002
Lancia Delta II 1.6 16V
Volvo V70II 2.4D/96kW

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Vladimír 82 »

ja zase kabely mam a mam manualni lampy :haha:

ty nemas pod volantem stelovatko na svetla? to je divny?
Lancia Y10

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od E-čertík 92 »

Petr 269 píše:Tak jsem koupil nová světla a i s normálníma žárovkama H7 to svítí o 100% líp, než se starýma parabolama. Takže naopak musím teď světla pochválit, svíti dobře.
Hele kdyz jsi koupil novy svetla, tak rovnou poreferuj kde a za kolik.
A jeste mam otazecku: prodas jedno stary svetlo? Idealne pravy, ale v podstate je to jedno. Shorel mi motorek na nastavovani vysky svetel, tak ze bych si ho prehodil :-)

A jen tak mimochodem vite ze do Lyber se davaly 4 druhy svetel?
1. na 1x H4
2. na 1xH1 a 1xH7
3. na 2x H7
4. na 1xH7 a 1x xenon
:-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Petr 269

#50 Příspěvek od Petr 269 »

Světla (2 x H7 - jako jsem měl) jsem koupil na http://shop.zavocar.cz/ cena 4850,- Kč za kus, poslali mi je dobírkou do týdne.
Starý světla ale prodávat nebudu.

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od E-čertík 92 »

Diky za info, a jeste se zeptam: kdyz rozsvitis svetla (potkavacky i dalkovy) nesviti ti dalkovy moc nahoru? Protoze me jo, a zarovkama to neni, hral jsem si s objimkama a kdyz jsem nastavil obe zarovky perfektne do ohniska (mel jsem kvuli tomu i sundany sklo) tak mi dalkovy sviti do korun stromu...
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Petr 269

#52 Příspěvek od Petr 269 »

Dálkový svítí taky normálně, jsem opravdu konečně s nočním viděním spokojen.
Naopak jsem měl problém s přestavbovou sadou na Xenony, takže jsem je tam zatím nedával a zjistil jsem, že mi to vůbec nevadí.
Ty Xenony měly delší výbojky než je žárovka (asi o 3mm) a opíraly se o stínítko, takže bych tam musel vymýšlet nějakou podložku a to se mi nechtělo.

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#53 Příspěvek od Oskar 58 »

Jo, jo, Lybra a svetla to je nekonecny pribeh. Uz jsem se tady o tom nekde rozepisoval, ze seridit je, je vec mezi nebem a zemi. :lol:
Prvni rade ty diry/plosky na kterych sedej zarovky jsou docela odflakly a nezajistujou tak jednoznacnou polohu = zarovku tam muzes dat 1000 zpusoby a vzdycky ti bude svitit nekam jinam - co teprve, kdyz ji ze zadu upnes a znova se ti to rozhodi. :evil: Dale jsem prisel na to ze i kazda H7 (ruzny vyrobce) sviti taky trochu jinam, takze kdyz ti praskne zarovka a vymenis ji, tak muzes serizovat znovu. No a do tretice vseho dobryho ty paraboli (tlumena a dalkova) v to svetle taky moc nedrzej, takze kdyz se pak v tom hrabes, trosku s jednou hybnes a je hotovo.
Ja jsem jednou u znameho na tom pristroji co serizujes svetla stravil asi 2 hodiny, nez jsme dostali uchazejici vysledek.
Takze doporucuju: prekontrolovat, jestli ty zarovky poradne sedi v dirach, popr. zkusit vic zarovek, nebo vymenit i dalkovy, no a kdyz nic nepomuze, mrkni jestli nemas volnou jednu parabolu.
Jeste, ze je tam k tomu ke vsemu takovej skvelej pristup. :D
Preju hodne trpelivosti. 8-)
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od E-čertík 92 »

tak tohle jsi mel napsat dopoledne, ja bych ti to vyfotil. parabola dalkovy i potkavaci je JEDEN plastovy vylisek, tedy je to z jednoho kusu, nejde hybat kazdou zvlast. :-)
Mimochodem kdyz jsem to mel rozdelany v ruce, tak se vubec nedivim, ze to tak mizerne sviti. Svetlo jak krava a velikost paraboly na potkavacky je sirka cca 12cm, vyska oblouk v nejsirsim miste cca 6cm...
coz zase na druhou stranu neni az tak spatne, plocha paraboly na dalkove je polovicni...

Mimochodem presnost "paraboly" je mizerna, i pri dlouhem hrani si s vystredenim zarovky v parabole se neda docilit spravny tvar svetelneho kuzele (takovy to "V"cko co se sviti na zed) hodne se to tomu blizi, ale neni to ono. A ostre orezane hrany svetla to je jen zbozne prani...
Takze do tohoto dat xenony, tak to sviti uplne vsude :-D
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#55 Příspěvek od Oskar 58 »

Tak bud mam trochu jiny svetla a nebo si to blbe pamatuju. :oops:
V kazdem pripade jak popisujes to neostry "vecko" tak bych rekl, ze to je tim, ze ty tvoje svetla jsou proste spatny. Ja mam pravy svetlo, ktery krasne seridim a to "vecko je krasne ostry (prechod svetlo-tma) ale ne levem at delam co delam ten prechod je jak rikas rozmazanej. Nicmene stineny to je a nijak to neoslnuje. To samy plati o xenonech, jsou normalne stineny do toho vecka na jedne strane to mam ostry a na druhe lehce rozostrene, serizeny lehce dolu, abych nikoho neoslnoval a stejne svitej 3x lip nez ty H7 (no v kazdym pripade na me nikdo neblika). 8-)
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

#56 Příspěvek od Bonanza 270 »

E-čertík 92 píše:Diky za info, a jeste se zeptam: kdyz rozsvitis svetla (potkavacky i dalkovy) nesviti ti dalkovy moc nahoru? Protoze me jo, a zarovkama to neni, hral jsem si s objimkama a kdyz jsem nastavil obe zarovky perfektne do ohniska (mel jsem kvuli tomu i sundany sklo) tak mi dalkovy sviti do korun stromu...
certiku tak to sme dva :lol: me dalkace sviti taky do nebe
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Bonanza 270 píše:
E-čertík 92 píše:Diky za info, a jeste se zeptam: kdyz rozsvitis svetla (potkavacky i dalkovy) nesviti ti dalkovy moc nahoru? Protoze me jo, a zarovkama to neni, hral jsem si s objimkama a kdyz jsem nastavil obe zarovky perfektne do ohniska (mel jsem kvuli tomu i sundany sklo) tak mi dalkovy sviti do korun stromu...
certiku tak to sme dva :lol: me dalkace sviti taky do nebe
No tak jsme tři... :lol: minimálně...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Peters 88
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 17, 2006 13:09
Bydliště: Litvínov

#58 Příspěvek od Peters 88 »

Čtyři. :-#

Jerry.fun

#59 Příspěvek od Jerry.fun »

E-čertík 92 píše:
Petr 269 píše:Tak jsem koupil nová světla a i s normálníma žárovkama H7 to svítí o 100% líp, než se starýma parabolama. Takže naopak musím teď světla pochválit, svíti dobře.
Hele kdyz jsi koupil novy svetla, tak rovnou poreferuj kde a za kolik.
A jeste mam otazecku: prodas jedno stary svetlo? Idealne pravy, ale v podstate je to jedno. Shorel mi motorek na nastavovani vysky svetel, tak ze bych si ho prehodil :-)

A jen tak mimochodem vite ze do Lyber se davaly 4 druhy svetel?
1. na 1x H4
2. na 1xH1 a 1xH7
3. na 2x H7
4. na 1xH7 a 1x xenon
:-)
Ahoj certiku možna by ti pomohlo http://www.pop-art.cz/WbaPrdDatailPageC ... rdRc=28062

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od E-čertík 92 »

no uz mi jeden klubak poslal cely svetlo za 2500, tak motorek za 1600 kupovat nebudu :-) Ale diky. :wink:
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Odpovědět