svetla na Kappe

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

svetla na Kappe

#1 Příspěvek od Petr 365 »

Tak uz mam pres mesic na kappe xenony a hned po jejich instalaci prestala svitit prava predni parkovacka :? , stacilo jemne tuknout do svetla a zase se rozsvitila. Po case prestala svitit uplne coz samozrejme hlasi CHECK CONTROL. Ted ale CHECK zacal hlasit dokonce zadni parkovacku, zadni mlhovku, zadni brzdovy svetlo a k tomu jeste podsvetleni znacky :shock: -pritom vsechno zminovany normalne sviti az na zadni parkovacku ktera po vyjmuti a porovnani/hned po zapnuti svetel do polohy parkovacek/sviti znatelne min, po nejake dobe se jakoby nazhavi a sviti obstojne. :( Tusim ze kappa ma na kazde strane parkovacky horni a dolni, me se jedna o tu dolni, pricemz kdyz ji vydelam, okamzite prestane svitit ta horni a tohle u te bezproblemove druhe strany nedela. Kdyz zapnu potom zadni mlhovky, ta jedna parkovacka uplne zhasne. Muj zaver je ten, ze to nekde nema stavu, po promerovani prednich svetel to ukazuje priblizne o pul voltu min nez druha strana, pojistky jsem prohlizel a vsechny jsou OK. Toto co popisuju jsem delal bez zapnutyho motoru, po nastartovani ta zarovka sviti krasne jak ma, ovsem az na tu predni, ta nezasviti vubec. Uz kdyz se auto kupovalo, byla v nem mala a slabsi baterka nez by mela v kappe byt, ale zase kdyby bylo po baterce, melo by vsechno po nastartovani svitit kdyz jede alternator ale CHECK porad hlasi chyby. :roll: Tak nejak bych to ozelel protoze uz jsem zkousel snad vsechno mozny i nemozny, no coz predni parkovacka nesviti vubec, ale ten CHECK je dost otravnej, zvlast kdyz vam to hlasi postupne 5 udajne nesviticich zarovek. :( :( :( :( Prosim o radu cim by to mohlo byt a co jeste zkusit, uz me nic nenapada. :?

bachrala

#2 Příspěvek od bachrala »

skontroluj si konektory na zadnych svetlach tie piny n nich sa zviknu vyhriat treba ich napruzit v vycistit dakym sprejom na kontakty. Riesil som to uz na dvoch kappach

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Tom 257 »

K té přední parkovačce: vytáhni ji ze světla, vymontuj z ní žárovku a podívej se na kontakty uvnitř. Řešil jsem stejný problém - zkorodované kontakty v objímce, žárovka problikávala a chybu hlásil check. Nechal jsem je přelisovat a od té doby pokoj..
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Uživatelský avatar
Emuel 225
Příspěvky: 629
Registrován: pát pro 01, 2006 20:55
Bydliště: Plzeň

#4 Příspěvek od Emuel 225 »

bachrala píše:skontroluj si konektory na zadnych svetlach tie piny n nich sa zviknu vyhriat treba ich napruzit v vycistit dakym sprejom na kontakty. Riesil som to uz na dvoch kappach
Měl jsem podobnej problém hned po koupi. Hlásilo mi to prasklou žárovku myslim zadních parkovaček, ale ty byly v pořádku. A nesvítilo mi jedno dálkový. Pak jsem zjistil, že je vypálenej konektor v jednom zadnim světle. Dal jsem ho dohromady a bylo po hlášení chyby. A to dálkový se taky rozsvítilo. :)
Ex: AR 155 2,0TS
Ex: Lancia Kappa SW 3,0 V6 24V automat
Ex: Citroen C5 Break 2,0i
Polski FIAT 125p 1.300
Škoda Fabia Combi 1,9 SDI
Citroen C5 Break 3,0 V6 by Carlsson (2005)

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Krwel 146 »

Co tu popisuješ mi dělalo taky, nejdřív to hlásilo jen parkovačky a občas, pak se občas přidaly brzdový a pak mi to začlo hlásit všechny žárovky, co umí. Podařilo se mi to odstranit, tím, že jsem odpojil takovou černou krabičku, co je hned vedle pojistkovky pod volantem, vytahal konektory a prostříkal kontaktolem a od tý doby mám klid. Jo a taky mi při tom nesvítila jedna parkovačka. Ta krabička má totiž na starost právě ty chyby světel. A vyndat taky nejde, pak nesvítí nic a check hlásí vadu v elektroinstalaci :lol:
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Petr 365 »

Dekuju za odpovedi, ted jsem nebyl par dni doma tak az teprve ted budu moct otestovat vase rady :wink:

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Petr 365 »

Takze problem vyresen :D Byla to ta cerna krabicka pod volantem vedle pojistkovky. Stacilo jen prostriknout konektory a vsechno funguje tak jak ma. Jeste jednou diky za pomoc vsem =D>

psv

#8 Příspěvek od psv »

Ktorú skrinku máte na mysli z tých troch, čo sú nad poistkami?

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Krwel 146 »

Napravo hned vedle pojistkovky. Měl jsem pocit, že tam je jen pojistkovka a tahle krabička :shock: .
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

psv

#10 Příspěvek od psv »

Tak ja tam mám nejakú bielu veľkú krabičku asi. Mám 2.4TDs.

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Krwel 146 »

Je to ta napravo a nemyslím si, že by to u jiných motorizací bylo jinak.

Obrázek
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

myslis tu velkou skatuli? tak tu ja mam bilou a mozna ji nekde mam navic. v eperu se to nazyva centralnaja eletronica , nebo tak nejak
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Krwel 146 »

nj, to bude tím posledním faceliftem, kdy měnily barvy a koukám, že nejen na palubce :lol:
Ta není třeba měnit, jen prostříkat konektory kontaktolem :D
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

a ja si porad rikam k cemu to je ze to doma susim :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Martin 240

Světla na kufru

#15 Příspěvek od Martin 240 »

Sry za offtopic, ale souvisí to: přestaly mi postupně svítit všechny světla na kufru kappy (SPZ, mlhovky...), takže předpokládám, že asi budou překlesaný dráty v tom svazku co se ohýbá při každým otebření kufru. Pokud pominu stále svítící check, asi by to bylo na flastra. Může mi někdo poradit co s tím? Resp. - je tam někam vedenej celej svazek do svorkovnice, takže by šel snadno vyměnit (v tom případě nemá ho někdo), nebo to mám někde přestříhat a přes čokolády vložit nový lanka? Taky to můžu hodit do servízu, ale bude to pálka a budu na to čekat min. 14 dní (podle mě je to max na dopoledne). Díky za tipy

Odpovědět