Střešní lišta Lybra Berlina

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
ládin5
Příspěvky: 36
Registrován: pon dub 05, 2010 11:29

Střešní lišta Lybra Berlina

#1 Příspěvek od ládin5 »

Roztržená střešní ozdobní lišta Lybra Berlina - sedan

Ve starých tématech jsem našel problém zatékání přes šrouby střešní lišty u Lybry SW.

U sedanu je lišta - plastový pásek uchycená přehnutím na obou koncích a zřejme tepelnou roztažností materiálů
po čase praská až se úplně protrhne. Nová lišta stojí cca 1000Kč+nástřik barvy. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Jenom
to něčím přilepit? Může to zatékat? Při výměně se mění pouze lišta anebo je tam nějaké lůžko? Děkuji za názor a zkušenosti.
------------------------------
ex: 2x DEDRA 1,9 TD
LYBRA 2,4 JTD Berlina

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Střešní lišta Lybra Berlina

#2 Příspěvek od Karel 6 »

Jsou tam takový plastový vehementy.-příchytky-Sundej lištu,podmázni buď karosářským tmelem,nebo Aqvaněco(je to na střechy,podobné medvědímu hovnu-přesný název nepamatuju),nedělej to silikonem,pod ním to rezne.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

ládin5
Příspěvky: 36
Registrován: pon dub 05, 2010 11:29

Re: Střešní lišta Lybra Berlina

#3 Příspěvek od ládin5 »

Dík pro Karla za odpověď. Když jsem chtěl lištu sundat - rozpadla se na koncích. Cca 10cm od obou konců lišty je konstrukce jiná.
Prostředek lišty byl jak nový, ale na koncích totální koroze. /strana u řidiče/ Na strane spolujezdce to bylo malinko lepší.
Já osobně jsem neviděl, že by v minulosti někam zatékalo, ale to musí být litry vody co se do žlábků na střeše dostanou. Žlábek je
dost velký asi 13mm š x 10mm hl.

Po dvou hodinách googlování jsem se rozhodl pro SOUDAL lepící tmel Carbond 940FC a celé žlábky zapatlal. Stálo mně to i s čističem
250,-Kč. Na své dílo nejsem hrdý, na tuning soutež s tím nepojedu a výměnu střechy anebo boku karoserie při prodejní ceně auta
neplánuji. Počkám zda přes zimu tmel nepopraská a pak hodím na to pásku anebu ozdobní lištu "NO NAME" za 100,-Kč.

Možná doporučení pro štastné majitele Lyber sedanů. Pokud štřešní lišta začíná pár cm od konce příčne praskat začnete jednat.
Já jsem vodu v kabině neviděl ale žbluňkání ve sloupcích a dutinách asi na D1 neuslýšíte.
------------------------------
ex: 2x DEDRA 1,9 TD
LYBRA 2,4 JTD Berlina

Odpovědět