Poskrabana karoserie- oprava samodomo

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Robo 329
Příspěvky: 292
Registrován: stř bře 12, 2008 11:18
Bydliště: Brno

Poskrabana karoserie- oprava samodomo

#1 Příspěvek od Robo 329 »

Prijel jsem na navstevu ke znamemu. Na ulici cigani, chteli cigaro, nedostali, chyba. A tak mam na celem boku poskrabany auto. Modra metaliza. Na jednech dverich mam pi*o, na druhych ko*ot a na kapote neco podoibnyho plus skrabance. Tam to neni az tak videt ale na tech dverich prosvita ve vrypu neco bileho a tak je to dost videt. Karoserie stoji za houby, ale to co tam vydrapaly me urazi a pohorsuje. Zavolal jsem policii, ti to sepsali a i kdyz vim kdo to udelal tak nemam dukaz a hotovo. Premyslim cim to nejak opravit, minimalizovat citelnost, aby to nebilo tolik videt. Tuzka nepripada asi v uvahu, i kdyz mozna na ten text by to snad slo. Je to dost rozsahle. Prosim kdo me poradi co s tim. Moc dekuji.
Lancia KAPPA 2.0 20V r.v. 1998

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskrabana karoserie- oprava samodomo

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

bohuzel tuzkou to nezadelas, to tak zakytovat a striknout. a cmouda sejmout
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Poskrabana karoserie- oprava samodomo

#3 Příspěvek od onko 657 »

Tam kde je to durch zatřít barvou a pak leštička, nejdřív brusná pasta od 3M, pak leštící..
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Robo 329
Příspěvky: 292
Registrován: stř bře 12, 2008 11:18
Bydliště: Brno

Re: Poskrabana karoserie- oprava samodomo

#4 Příspěvek od Robo 329 »

Uvazuji a davam info dohromady ohledne polepu auuta barevnou folii misto laku. Mit uz folii na aute tak me snad je*ne. To abych vozil sebou radeji karton cigaret. Kdyz by jedna cigareta nestacila. Padesatka na krku. Nikomu jsem v zivote neublizil, snazim se zit slusne, pomohu slepemu pres cestu.... Proste se chovam slusne, jak by se clovek k cloveku mel chovat. Je me z toho zle. Jim to nic neprineslo, udelali skodu. Nasledovala "odmena" za to ze jsem jim slusne rekl ze jim cigaretu nedam. Radeji jsem mel jet na navstevu salinou. Penez ted nejak neni a ted jeste tohle. Jezdit s ryhou na aute je asi neprijemne, ale ty napisy to uz je na me moc. Zkusim nejakou lestenku v modre barve, aspon to trochu zaretusovat.

Edit: tak jsem ty ryhy zamaskoval tuzkou na opravu laku. Nejake hlubsi ryhy to ale nevzalo. zustali tam asi tri kratsi a chlumec mene videtelneho poskrabani. Po asi hodine co jsem to aplikoval jsem to lehce prejel hadrou abych sundal, srovnal to co se tam naneslo tuzkou. Necham to tak dva dny a pak to prelestim. Nakonec koupim nejakou modrou lestenku a zkusim to trosku prelestit.
Lancia KAPPA 2.0 20V r.v. 1998

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: Poskrabana karoserie- oprava samodomo

#5 Příspěvek od Miki »

chápu jak se cítíš. stát se to mě tak bych šel asi sedět. nesnáším jak někdo nemá respekt k věcem od cizího člověka. už jsem se dostal do sporu s jednou slečnou která seděla na kapotě od mého otce a bavila se se svým kořenem v druhém autě. její kořen mi na to odpověděl že je to přece normální tak jsem se ho zeptal jestli by mu nevadilo kdybych si sedl na jeho naleštěné BMW. Tohle prostě nesnáším....
Záleží kolik do toho chceš vrazit - jsou různé metody. Znám jednoho kluka od Brna co se tím zabývá, rýhy se vyleští (pokud nejsou hluboké až na plech), dokáže hodně co jsem viděl..ale pod 1000 zřejmě nepůjdeš (a to je jen můj odhad).

Dále pak nevím jak vypadá lak. Pokud je to voňka tak bych to řešil u něho. Pokud to není voňka, ale prostě auto na každodenní ježdění a ne na krásu a lak je starší tak bych předtím zkusil Tempo. Říkal jsi že to zkusíš sám vyleštit- předtím zkus to tempo. Neudělá zázraky ale nějaké rýhy ,,zamaskuje,, . Podotýkám že zamaskuje, ne odstraňí ikdyž je lehce abrazivní, tak se může stát že po čase samy vystoupí pokud tam na to potom dáš jenom nějaký Turtle wax a ne pořádný vosk.

dají se dělat různé věci ale vše je otázka financí.
EDIT: tužky jsou úplně na prd...za týden to tam máš znova, popřípadě po pár deětích nebo umytí. To tempo taky nebude zázrak ale pokud tam dáš aspoń nějaký vosk tak by to mohlo vydržet déle.
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Odpovědět