Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#1 Příspěvek od F@ster »

Zdravím všechny, po dlouhé době se ozývám s dotazem, či snad menší nepříjemností, která mi na Kappě lehounce ztrpčuje život (respektive pasažérům, protože si kvůli sundanému tapecu ani okno nestáhnou)... Hledal jsem, hledal, ale stejné, či podobné téma jsem nenašel. Pokud by se jednalo o duplicitu prosím moderátory o nápravu, ale fakt jsem se snažil... :)

Jedná se mi o PZ dveře, kde se zámek rozhodl, že se mu nechce fungovat. Řešil jsem to už minulý víkend, kdy jsem po sundání tapecu objevil vypadnuté táhlo na straně zámku. Tak jsem ho zandal zpátky na místo a celý týden to bylo ok, jenže v neděli se mi to cestou na nákup stalo zase...

Po opětovném rozebrání a chvilce zkoumání mi přijde, že ten plastový bazmek (nevím, jak jinak to nazvat) ve kterém je usazené táhlo (je to prostě plastový kroužek/vložka, která zajišťuje plynulý pohyb táhla v držáku na straně zámku) je nějaký vyžvejknutý...

Ne, že by to hrálo velkou roli, ale jedná se o mojí italskou bestii - Lancia Kappa SW 2.0T 20v 1998ccm/220HP/309Nm, 1999
Setkal jste se s tím už někdo? Dá se to případně sehnat, nebo máte někdo doma z vraku/auta na díly?

Předem díky za odpověď. :)

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#2 Příspěvek od onko 657 »

Asi vím co myslíš, zámky u Kappy už sem řešil několikrát, ono když se to párkrát rozdělá, tak se není čemu divit, že už to nechce držet v zajištěný poloze...vzal bych nějakou malou elektrikářskou upínku(takovou tu stahovací pásku), tím to stáhnul a bude klid :).. i když teď si nevybavuju, jestli tam na ní bude místo. :-k
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#3 Příspěvek od F@ster »

Vidíš, to mě nenapadlo. Teoreticky by tam na to prostor asi i byl.. Já jsem domluvenej s Krwelem, že se zkusí (až taky jednou bude doma :D ) podívat, prý by to tam snad měl mít. Ale tohle by kdyžtak taky bylo řešení... :)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#4 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

kdyby to krwel nenasel tak bych se koukl jestli to nemam ja :wink:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#5 Příspěvek od F@ster »

No tak super, snad se mi to podaří nějak rozumně vyřešit, poněkud mě to rozčiluje. :D

Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Kappa - zámek dveří, plastový bazmek...

#6 Příspěvek od F@ster »

SKORO VYŘEŠENO! Děkuji tímto Pavlovi (Krwel) za poskytnutí plastového bazmeku - nakonec modrého, jak se ukázalo...
Musím ho sice ještě namontovat, ale závada je tímto vyřešena. :)

EDIT: Tak už vyřešeno komplet, bazmek vyměněn a centrál jede, jak má...

Odpovědět