Jak na repas předních světel Lybra??

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Jak na repas předních světel Lybra??

#1 Příspěvek od Luko 428 »

Máte někdo osvědčený postup na rozlepení světel na Lybře?
Chtělo by to znova celé zevnitř vyleštit a opravit motorek naklápění.
Nechce se mi do toho bezhlavě pouštět s kudlou v ruce :-k
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#2 Příspěvek od Jaromír 592 »

No já to s kudlou v ruce dělal. docela se to dalo akorát to leštění nebyl moc dobrej nápad protože to pokovení stojí za pikaču.Motorky mi taky nefungují.Už od toho co jsem koupil lybru.Naštěstí na technické kam chodím tohle moc neřeší. Jen správnej sklon svetel.Což se mi po nějaké době podařilo nastavit. Mám v plánu koupit světla s H4 žárovkama ale zatím není dostatečná finanční nálada.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#3 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No recept na odlepení skel (nebo teda těch plexiskel, nebo co to je - sklo nee) nemám. Kuchal jsem to ven způsobem: různý zahnutý a nabroušený nástroje jaký mi přišly pod ruku a jde to po kousíčkách a kurvablbě. A vyleštění parabol - to jsem si myslel taky - jak jsem na to sáhnul jenom suchym hadrem, tak ten "chrom" šel dolu :? . Takže jsem ty paraboly nechal nově nachromovat a už mi tady ležej tři neděle hotový a nějak se k tomu nemůžu dokopat :oops:
Taky jsem na těch repas světlech měl ukroucený ty matky co jsou zalisovaný v tom plastu - toho blba, co to takhle vymyslel bych pověsil za koule do průvanu :evil: Takže jsem si nechal na soustruhu udělat nový a zalil jsem je do toho plastu epoxidem... takže jsem zvědavej jak dlouho vydržej. I když s mojí rychlostí opravy asi dlouho :lol:
Taky když už jsem ty "skla" měl venku, tak jsem zkoušel různejma sajrajtama dostat dolů tu hnusnou fólii... dopadlo to tak, že fólie sice z větší části dole, ale naleptal jsem ten posranej plast. Naštěstí jen povrchově a šlo to rozleštit...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tak jsem dneska myl auto vapkou a jenom tak ze srandy jsem se zkusil zaměřit na tu hnusnou, napůl oloupanou fólii na světlech. On už to tady někdo psal, že to jde, ale mně se nechtělo vyndavat vapku. Takže jde to fakt suprově dolů. Dokonce jsem zjistil, že ta fólie byla i na levym světle - kupodivu byla tak dobře přilepená, že jsem myslel, že už tam neni vůbec... Tak už tam neni vůbec :lol:

Na tuhle fotku jsem kdysi narazil na nějakym italskym fóru... Máte tam někdo tuhle gumu? Ten vingl na kterým je ta guma, vypadá origoš, nebo je to nějakej tjůning? Tu gumu, ani ten vinglík tam nemám vůbec... Mně totiž přijde, že ten čudl, co čumí ze zadu na světle v tý centrovací díře (nebo jak to nazvat) docela plandá...= když měním žárofku, tak vyndám celý světlo a když ho vracím naz5, tak jsou tam ty vůle takový, že to klidně může svítit jinam :? Takže řešim nějak tam nacpat nějakou kabelovou průchodku, aby to bylo vždycky ve stejnym místě...
Přílohy
prednisvetla02.jpg
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#5 Příspěvek od Luko 428 »

Pepazdepa-S tou wapkou jsem ti to psal já :wink:
Kde ti to pochromovali?? Doba práce a cena??
Ty zadní čudly,z té fotky tam mám.Taky při měnění žárovek jde světlo ven.A díky tomu vedení to světlo pásne perfektně bez hnutí.
Taky mám ty závity ze světla ven.Světla drží jen pružinky.
V OBI jsem viděl ty samé závitové matice do plastu.Vlepím je tam epoxidem a nerezový šroubek v tom už nikdy nezrezne.

Čím ověřeným světlo opět slepit?Ať nerosí a neteče do něj.

Jaromír-ty H4kové nové světla by byly fajn,ale dávat za ně necelou 10tku je nereálné. :(
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#6 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Luko 428 píše:Kde ti to pochromovali?? Doba práce a cena??
Tady http://www.chromovani-plastu.cz/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Udělal to celkem pěkně, cena 1200,- + pošta :( , jsem zvědavej, jak dlouho to vydrží
Luko 428 píše:V OBI jsem viděl ty samé závitové matice do plastu.Vlepím je tam epoxidem a nerezový šroubek v tom už nikdy nezrezne.
No nevim čoveče, já to nechal udělat mosazný, tomu plastu bych moc nevěřil...
Luko 428 píše:Čím ověřeným světlo opět slepit?Ať nerosí a neteče do něj.
Sehnal jsem nějakej jednosložkovej silikon (je šedej, takže je to možná to samý, co tam bylo), sice dlouho tuhne, ale drží jak čert :wink: . Ale myslim, že kdybys tam nacpal normoš sanitární silikon, tak bude fungovat taky.

A ještě dotaz na ty gumový bazmeky za světlem: já tam totiž nemám ani ten vinglík v kterym jsou ty gumy ... Jak je tam ten vinglík přidělanej?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#7 Příspěvek od Luko 428 »

Luko 428 píše:V OBI jsem viděl ty samé závitové matice do plastu.Vlepím je tam epoxidem a nerezový šroubek v tom už nikdy nezrezne.
No nevim čoveče, já to nechal udělat mosazný, tomu plastu bych moc nevěřil...
-Jsi mě špatně pochopil.To jsou kovové vložky.Vlastně úplně tosamé co tam bylo.



A ještě dotaz na ty gumový bazmeky za světlem: já tam totiž nemám ani ten vinglík v kterym jsou ty gumy ... Jak je tam ten vinglík přidělanej?[/quote]
-Jak vytáhnu světlo tak ti to nafotím :wink:
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#8 Příspěvek od Jaromír 592 »

Luko 428 píše:
Jaromír-ty H4kové nové světla by byly fajn,ale dávat za ně necelou 10tku je nereálné. :(

http://www.e-autodily.com/product/104579/" onclick="window.open(this.href);return false; cena je o něco níž :wink:
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#9 Příspěvek od Karel 6 »

na leštění zažloutlých skel/plexi,je vynikající pasta od 3M (fialová,cca 3000)na rozleštování vrchního laku metal.Molitanem na leštičce s pomalými otáčkami vybrousíme,a leštícím kotoučem vyleštíme.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#10 Příspěvek od Tomáš 105 »

Nevím jak by to šlo aplikovat u Lybry: Světla z Pandy jsem nahřál v troubě cca na 80 st. (postupně zvyšováno). Lepidlo změklo a sklo šlo (velmi opatrně) odpáčit šroubovákem. Parabolu jsem vydrhnul houbičkou, horkou vodou a jarem a byla jak nová. Ale Panda má paraboly ještě kovové. Zpátky jsem reflektory slepil černým lepidlem na přední sklo (v kartuši). Po renovaci jak nové.
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#11 Příspěvek od Luko 428 »

Ale jak tak čtu,tak na Lybře by ten chrom asi slezl.
To pečení světel v troubě,jsem i na mareaklubu četl.Tak těch 80°C by ty plasty mohly vydržet. :-k
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

luki52
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 05, 2010 15:56

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#12 Příspěvek od luki52 »

ahojte, chcem sa opytat, da sa na prednych svetla vymenit ten chromovy plast ??? a ci je mozne zohnat len ten plast, potrebujem tmavy chrom na vybavu intensa, ci vie niektokde a ci sa da vlastne zohnat, lebo vo fiate mi povedali, ze len cele svetlo vymenit a to je kusok drahe, kusok viac

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#13 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jestli myslíš ten asidvoucentimetrovej rámeček, kterej je okolo světla? Tak ten asi samostatně fakt těžko seženeš. Co ho obrousit (jenom narušit ten "chrom") a přestříkat?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

luki52
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 05, 2010 15:56

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#14 Příspěvek od luki52 »

presne ten ramecek okolo svetiel som mal na mysli...lacnejsie by to bolo ako vymenit cele svetla...zatial sa len zistuje a ked sa to nebude dat tak sa vyprdnd na to, je to len esteticky problem

Uživatelský avatar
Waci MT-01
Příspěvky: 25
Registrován: pát lis 02, 2012 06:21
Bydliště: Ú-Stínadla-bem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na repas předních světel Lybra??

#15 Příspěvek od Waci MT-01 »

Jen pro zajímavost, u AUTO KELLY jsem našel přední světla na Lybru za pět tisíc obě. To už je zajímavá cena =D>

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... g+s/bjiQ==
to je pohoda, když je pohoda...
Lancia Lybra 1,9 JTD 77kW - majitelem od 1.11.2012 :-)

Odpovědět