Viklání opěradel

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Micos 612
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 22, 2011 01:30
Bydliště: Kroměříž

Viklání opěradel

#1 Příspěvek od Micos 612 »

Ať hledám jak hledám, radu nenacházím.
Viklají se mi na Dedře obě přední opěradla. Naštěstí ne za jízdy, ale po usednutí uhnou a to je mi hrozně nepříjemný. Vím že to dělá většina starých aut, ale dá se s tím něco dělat? Dotáhnout nebo tak?
Navíc u řidiče je zaseklý posuv, jde jenom výška. Takže sedím buď daleko nebo vysoko. Tak uvažuju, že bych obě židle vyměnil za nějaký, co se budou viklat míň.
Díky za radu.
aktual:Lancia Dedra SW 1.6 / 66kw/´96 - už jen v údržbě
AR 155 1.8TS Sport /92kw/´95
ex.: AR Giulietta 1.8/transaxle / 90kw/´85
... a několik Fiatů

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Viklání opěradel

#2 Příspěvek od Jozev 476 »

Ahoj ja jsem mel nedavno rozdelane sedacky z Cromy ale myslim ze system bude stejny. Jak pises ze se ti vyklaji tak me to bohuzel dela taky zkousel jsem to nejak opravit ale nic dotahnout tam proste nejde. Je tam ozubene kolo a zavlacka a proste jak jsem to zkoumal nic me nenapadlo. Jednu sedacku jsem i vyhazoval takze jsem mohl udelat experiment a to tak ze jsem rozrizl tycku co ktera steluje uhel operadla zad a zkousel co to udela kdyz je otocim obe v opacnem smeru a nasledne bych je nechal privarit. Vysledny efekt byl takovy ze sice se to vyklalo asi o dost min ale vlastne jeden roh sedacky sel na jednu stranu a druhy na druhou coz vypadalo divne.

Jestli ma nekdo nejake zkusenosti s opravou tak budu taky jen rad.

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Viklání opěradel

#3 Příspěvek od Tomáš 105 »

S těma sedačkama je problém, mně se sice neviklá (neviklá moc :twisted: ) ale zato pomalu sklápí, což znamená po několika stovkách km (zatím :roll: :wink: :lol: ) potočit kolečkem a opěradlo srovnat. Taky jsem nepřišel na to co s tím, ale zatím to ani moc neřeším.
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Viklání opěradel

#4 Příspěvek od Jozev 476 »

:shock: Je tak poskej az to budes muset delat kazdou chvili, to jsem jeste snad nesysel, ze by to nekomu delalo.

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

Re: Viklání opěradel

#5 Příspěvek od Szozda 190 »

Mě to dělá přesně tak,ikdyž vedle nikdo nesedí,tak po týdnu ježdění do práce to chce torchu pohnout zpět,ale už to neřeším(viz můj podpis :lol: )
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Viklání opěradel

#6 Příspěvek od Tomáš 105 »

Mně se to za šest roků nijak nemění, pořád musím kolečkem pootočit jen občas a nebo si postupně zvykám #-o :lol:
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Viklání opěradel

#7 Příspěvek od Simmy »

já to taky vypozoroval :) sice docela za dlouho a jednou jsem dokonce pátral, kdo mi bez mého vědomí jezdí v autě :D protože celou dobu mi to nepřišlo, ale pak sem si uvědomil, že mám ruce nějak moc natažené :D ale nikdo nebyl obviněn a časem mi to došlo :D
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Odpovědět