přední světla Lybra

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
longer555
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 12, 2012 19:26

Re: přední světla Lybra

#46 Příspěvek od longer555 »

Zdarec,

mel bych taky dotaz co se tyce svetla, predpokladam co jsem lustroval tak bixenony se nedelaly coz jsem zjistil az po koupi takze to tam nekdo prekopal a je problem dostat se ke svetlu nebo vybojce, napada nekojo nejaky rozumny postup abych nemusel menit cely svetlo u kteryho je dost mozny ze se poskodi?

diky

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#47 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Pochybuju, že by někdo předělával i uchycení světel = dva torxy směrem od motoru a máš celý světlo venku :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#48 Příspěvek od E-čertík 92 »

Bixenony se do Lybry samozrejme delaly, a vybojka se vytahuje zadem. Podobne jako u svetla na halogenky, jen ma trochu jiny tvar (ten dekl). ;-)

Kdybys to svetlo chtel vyndavat cely, tak bacha, krome dvou sroubku na boku, tam byva vzadu pruzinka.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

longer555
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 12, 2012 19:26

Re: přední světla Lybra

#49 Příspěvek od longer555 »

tak uz vyreseno a opravdu to bylo origo a byl problem v elektorinstalaci,co se tyce demontaze tak se bohuzel musela pouzit hruba sila a zpatky chytit silikonem...kazdopadne diky za radu.

Cobalco
Příspěvky: 45
Registrován: sob říj 15, 2011 21:11
Bydliště: Poprad

Re: přední světla Lybra

#50 Příspěvek od Cobalco »

Ahojte,

včera mi prišlo LP svetlo ktoré som si objednal z allegro.pl, vyzerá ako nové no najlepšie na tom je že som ho kúpil za 150zloti a funguje mi aj servo (konečne lebo na 3ks ktoré boli uplne nové mi nefungovalo :) ..) a taktiež mi bolo dodané z plne osadeními žiarovkami :). Takže kto mal problém ako ja tak vrelo odporúčam kúpiť niečo z vraku.

Poriešil som to cez kamoša ktorý ma v Poľsku v Jurgove kamaráta a tak sme to objednali na jeho adresu a prišli si po to keďže to nie je daleko, popri tom som si tiež kúpil aj iné veci.
Lancia Lybra SW 1,9 JTD 85kW r.v:5/2001
ex:
Nissan Almera sedan 1,5 benzín 66kW r.v:2001

Uživatelský avatar
reproboy
Příspěvky: 297
Registrován: čtv bře 27, 2008 13:26
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#51 Příspěvek od reproboy »

Já mám intensu a mám bixenony (resp mám naklápěcí xenon kdyz prepnu na dalkovy) a i kdyz to na tlumeny sviti pekne, na dalkovy to sviti naprd. Ale samoštelování výšky mi funguje dobře.
Na druhé lybře berlina bussines mám asi H4ky a funguje to parádně... a rekl bych ze na dalkovy to sviti i lip ;)
Jedinny co jsem se tady nedočetl je repas drzaku vysky svetla, protoze uz berliny to mam asi vylamane u jednoho svetla. Tak se do toho pustim a kdyz neco vymyslim, tak dam navod ;)
http://www.horsepowers.in
Alfa 145 QV | renovace
Fiat Uno Turbo i.e. | racer


eX:
70++ Fiatů, Alf a Lancií

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#52 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Nějak nechápu pojem repas držáku. Vevnitř jsou tři místa který hejbou světlem - dvě jsou na ty šrouby, kterejma se seřizuje a to třetí na ten naklápěcí motorek. Největší vopruz je dostat to plexi z toho šedýho rámu =P~ :?
A pak to vypadá asi takhle
Přílohy
streva svetlo.jpg
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
reproboy
Příspěvky: 297
Registrován: čtv bře 27, 2008 13:26
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#53 Příspěvek od reproboy »

tak mám sice socku lybru, ale mám H7+H7 zarovky :) me se ten svetlomet jakoby navolno hejbe..
se sundavánim mam bohatý zkušenosti z alfy 145/146 kde jsme dělal komplet repas ;)
http://www.horsepowers.in
Alfa 145 QV | renovace
Fiat Uno Turbo i.e. | racer


eX:
70++ Fiatů, Alf a Lancií

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: přední světla Lybra

#54 Příspěvek od casti »

Jestli se volně hejbe parabola, tak to mohlo vyskočit z toho kloubíku motorku..
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#55 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Aha tak v tom případě máš ty "matky" co jsou zatavený v tom šedym plastu v :butthead:
Já je vykuchal ven, nechal jsem z mosazi vytočit nový a zalepil (zalil) jsem je tam epoxidem.
P.S. Parabola z toho kloubíku - ani z jednoho - to jen tak nevyskočí, leda by to prasklo.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: přední světla Lybra

#56 Příspěvek od casti »

No v normál podmínkách asi ne, ale bral jsem lampu z jednoho vraku po ráně na předek a bylo to venku a sedlo kloubu v cajku..
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
reproboy
Příspěvky: 297
Registrován: čtv bře 27, 2008 13:26
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla Lybra

#57 Příspěvek od reproboy »

tak jsem docvaknul a cajk. Ale tyhle paraboly vymejšlel fakt nějakej zfetovanej italián. A ta folie na tom plastu je na přeshubu. Nicmene odlepit a zrepasnout to pujde. Planuju menší úpravu chromu tam, kde je stejně zašlej..
http://www.horsepowers.in
Alfa 145 QV | renovace
Fiat Uno Turbo i.e. | racer


eX:
70++ Fiatů, Alf a Lancií

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: přední světla Lybra

#58 Příspěvek od casti »

Na to krycí sklo je dobrej fígl- "dvanáctistovkou" šmirglem pod vodou a pak Tempo a hadrový kotouček do vrtačky a přiměřený otáčky, aby se plexi nespálilo :wink: Lampa jako nová, ale ne na furt :(
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Odpovědět