Čalounění stropu

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Čalounění stropu

#16 Příspěvek od Jirka 18 »

Na koženku bacha--jak jsem čalounil Báru,tak na několika místech mi po roce skrz světlou látku prolezli tmavé fleky-odhaduju že se postupem času rozleptala právě ta umělá koženka na kterou jsem to lepil--a lepil jsem to original čalounickym lepidlem co mi doporučili--asi to samý co chemoprén :evil:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Čalounění stropu

#17 Příspěvek od Dýzl 209 »

Vladimír 82 píše:já to mám na golfu taky a pustím se do toho sám... lepidlo a nějakou hadru koupím na hájecké, je tam na to shop a zkusím to

http://www.calounicke-potreby.cz/
Tak dneska jsem tam zašel, s nadějí že mi někdo poradí, pomůže s výběrem, doporučí. Nestalo se ani jedno, látky na stropy nemají, koženka je těžká a spadla by, kde se dá něco pořídit jinde neví a vypakovali mě úplně nesmyslně a zbytečně do obchodu vedle, že tam mi poradí. V obchodě vedle prodávají technické pěny a čučeli na mě jak telata cože tam vůbec lezu a co po nich chci, vždyť čalounictví je vedle. Nepořídil jsem, nic nekoupil ač jsem chtěl utrácet, jsem nasr.nej a nevím kde jinde se mám poptat po materiálu. Pokud máte někdo nějakou radu sem s ní, protože strop už mám vypreparovanej z auta a nachystanej na očalounění, jen nevím čím. :|
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#18 Příspěvek od Vladimír 82 »

tak to jsi mi ušetřil cestu. já se k tomu zatím nedostal. teď mi ruplo okno, tak to má přednost (kretén jsem ho nepřipojistil) tak už mě napadá jedině řempo
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Čalounění stropu

#19 Příspěvek od Dýzl 209 »

Prosím tě o tom Řempu mi taky kdosi říkal, že tam na čalounění auta nakoupil, ale už si nevvzpoměl kde to je. Jen že to je někde v Brně. Já to neznám, na netu jsem to nenašel, takže prosím tě KDE TA PRODEJNA JE?
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#20 Příspěvek od Kamil 372 »

V Brně je KARS http://www.kars-brno.cz
Tam by to mohli mít, mají tam víc prodejen a v každé mají něco jiného (elektromateriál, oděvy, obuv, řemeslnické potřeby,...)
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#21 Příspěvek od Vladimír 82 »

je to to co dává kamil, těch prodejen je víc, jedna na kolišti vedle pumpy, jedna u intersparu na cejlu.
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Čalounění stropu

#22 Příspěvek od Dýzl 209 »

Jestli myslíš tu prodejnu látek, metráže vedle Sparu na cejlu u parkoviště, tak tam jsem dneska taky byl a taky nepochodil. Možná kdybych chtěl ušít ubrus nebo závěs, ale na očalounění stropu nic. [-(
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
hipky6
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 30, 2009 20:51
Bydliště: sastin

Re: Čalounění stropu

#23 Příspěvek od hipky6 »

sevas hosi ja síce nečalúnim interiér aut ale sedačky a my používame na niektoré veci obojstrannú lepiacu pásku valmi tenkú čalúnil som snov strop v delte a stále drzi a uz to je nejaky ten rok

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 908
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

Re: Čalounění stropu

#24 Příspěvek od Jirka 15 »

Čalounil jsem strop na svojí Deltě. Černý mikroplyš a vzadu jsou všité dva červené proužky. Na stropnici jsem nanesl zředěné čalounické lepidlo (bohužel už nevím název) a nechal zatuhnout - aby neprosáklo. Pak jenom látku položil a zlehka vyhladil. Je to asi 5 let, látka drží a je vypnutá. Pozor na promočení, lepidlo by pak po zaschnutí dělalo bílé fleky.
Na stropě nění žádný pohyb, tlak nebo náchylnost na oděr (krom šoférů nad 2 m :lol: ), takže tam stačí v podstatě jakákoliv látka - třeba na sedačky, křesla....

Frantík
Příspěvky: 169
Registrován: úte črc 01, 2008 16:19
Bydliště: Plzeň

Re: Čalounění stropu

#25 Příspěvek od Frantík »

S čalouněním jsem si ve svý 600D už něco zablbnul a:

Koženku jsem normálně lepil chemoprenem z piksly na tapecírunky dveří - natřu i i , necham zavadnout, připlácnu, zařežu, důkladně přilepim přesahy na druhou stranu, popř. pojistim sponkovačkou s krátkýma sponkama a zatím dobrý. Na strop jsem zkoušel lepidla a hnus. Tak jsem koupil od Motipu ve spreji - smrdělo jako chemoprén :lol: - nastříkal, nechal zavadnout, připlácnul a drží už cca 6let? Lepil jsem si už i ten mikroplyš z Řempa. Ještě jsem si stihnul koupit, dokud byl. Už ho asi nemají. Beru to tady v Plzni v Řempu, Pod Záhorskem
Lancia Lybra
exFiat Uno 45
exFiat Uno 1,7d
Fiat 600 D
Lancia Delta HF Turbo
Alfa Romeo 146 1,6TS
exFiat Punto 1,2
exBarchetta 1,8 16V
exAutobianchi A112
4kolka
Aro M461
Kdyby něco 776 40 48 40

Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

Re: Čalounění stropu

#26 Příspěvek od Dýzl 209 »

Tak jsem se do toho pustil nakonec sám. Největší problém byl sehnat adekvátní materiál na stropní polstrování, protože jsem chtěl konkrétní materiál (mikroplyš na tenkým molitanu se síťovinou proti prosáknutí lepidla) u kterého jsem nevěděl jak se jmenuje a kde ho mám sehnat. Nakonec mi jedna dobrá duše z CH-clubu poradila firmu Tenatex v Letovicích, kde jsem se zastavil a ze série Paris vybral přesně co jsem potřeboval. Nastalo shánění vhodného lepidla, tady jsem náhodou z rychlostní komununikace od D1 směrem do centra Brna zahlídl nápis LEPIDLA na fasádě jednoho z domů a zajel se tam podívat. Byla to firma LEAR, tam mi ochotně poradili a doporučili mě lepidlo UNILEP RS1 litrová plechovka pánu za 150,-Kč (vzal jsem si dvě). Doma jsem si látku vyměřil a na tapec dle doporučení nanesl vrstvu lepidla, tu jsem nechal úplně zaschnout. Lepidlo smrdí jako chemopren, ale neobsahuje ty leptavý rozežírací příměsi. Po zaschnutí jsem nanesl druhou vrstvu a nechal chvilinku odpočinout, položil látku a od středu ven pomalu přitláčel, ani málo ani moc. Přichytla celkem pěkně, neodlepovala se, lepidlo neprosáklo. Na výsledek se podívám asi ve středu, kdy chci zastřihnout okraje, vystřihnout díry, popř. si pohrát s detailama. Tak toť prozatím vše. :wink:
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#27 Příspěvek od Baltik 615 »

jde ta stropnice sundat na dedře ? Taky mi ta látka povolně visí a je to na nervy ovšem nevim kde to drží :-k Že by na madlech a stínitkach ?
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#28 Příspěvek od Jozev 476 »

Hm toto jsem resil pred nedavnem kdyz jsem shanel stropnici na moji themu. Nemohl jsem sehnat zadny v peknem stavu a tak jsem se rozhodl ze si ji precalounim sam a s tim i cely interier rovnou do jine barvy. (Nejprve jsem to chtel dat nejakemu calounikovi ale jak jsem rekl ze je to strop do auta nikdo to nechtel delat, ze to spadne a nebude to drzet)

Koupil jsem si latku tady v praze (imitace alcantary), lepidlo a bez nejakych zkusenosti jsem si to potahnul. Na strop jsem daval molitan (latka byla bez nej) a je na omak pekne mekoucky ten strop, mekci nez originalni tapec. Na boky sloupku jsem nejprve dal molitan taky ale ukazalo se ze to vypada dosti blbe a proto jsem jej strhl a zacal calounit znovu.

Upozornuji ze predtim jsem nikdy nic necalounil a podle me to dopadlo vice nez dobre. Jedinne ceho jsem se bal bylo ze mi ten strop vazne spadne (drzi jako pribyty)
Opacna situace je u sloupku, jak tam neni asi ten molitan tak trochu hure prichytila latka na plastove sloupky a proto jej budu jeste do budoucna malinko opravovat.

A nejake foto, jak to vypada po praci.

https://jqamlw.bay.livefilestore.com/y1 ... N9Gv/Hotov" onclick="window.open(this.href);return false;é%20(5).JPG?psid=1

https://jqamlw.bay.livefilestore.com/y1 ... Oiqc/Hotov" onclick="window.open(this.href);return false;é%20(1).JPG?psid=1

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#29 Příspěvek od Baltik 615 »

jak už sme se bavili na FB, ta ružova v odstínu červené nevypadá tak zle a stěma sedačkama se mi to líbí 8-) Já se ktomu musím odhodlat ale nevim jestli to mam nechat puvodni nebo nějakou změnu a jestli by to vubec ladilo, dělat i sloupky a ostatní musí byt strašna pakárna
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Jozev 476
Příspěvky: 1427
Registrován: ned kvě 25, 2008 15:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění stropu

#30 Příspěvek od Jozev 476 »

No ja nemel vubec zadnou zkusenostale dal jsem si s tim zalezet, delal jsem par veci 2x nez se to povedlo. Hlavne to chce cistotu aby nebyla latka infikovana lepidlem.

Co se mi osvedcilo, tak strikat lepidlo pouze na stropnici nebo calouneny dil, nikdy ne na latku. Jinak to prosakne.

Tak jako zkus neco a uvidis, jak to bude vypadat. Nejlepe je mit neco nahradniho kdyby se to nahodou nepovedlo. Ale kdyz jsem to zvladl ja tak asi kazdy.

Odpovědět