Kappa - přední stěrače

Vše o karosérii, interiéru...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Emuel 225
Příspěvky: 629
Registrován: pát pro 01, 2006 20:55
Bydliště: Plzeň

Kappa - přední stěrače

#1 Příspěvek od Emuel 225 »

Přestaly se mi přední stěrače schovávat pod "límec" kapoty. Řešil už to někdo? Nikde jsem to tu nenašel.
Ex: AR 155 2,0TS
Ex: Lancia Kappa SW 3,0 V6 24V automat
Ex: Citroen C5 Break 2,0i
Polski FIAT 125p 1.300
Škoda Fabia Combi 1,9 SDI
Citroen C5 Break 3,0 V6 by Carlsson (2005)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

me se neschpvaj jen kdyz je zaplej cyklovac, jinak vzdy zajedou
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#3 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tohle dělá blbej dotek na dojezdovym kontaktu. Měl by bejt přímo v motorku (převodovce) stěračů. Rozebrat vyčistit (bejvá tam zatuhlá vazelína) a znova namazat.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Emuel 225
Příspěvky: 629
Registrován: pát pro 01, 2006 20:55
Bydliště: Plzeň

Re: Kappa - přední stěrače

#4 Příspěvek od Emuel 225 »

Tomáš-Oaza 7 píše:me se neschpvaj jen kdyz je zaplej cyklovac, jinak vzdy zajedou
To mě do nedávna taky, beru to jako správnou funkci. Ale v poslední době čas od času nezajely ani po vypnuti. No a pak zajely třeba až na desátej pokus. A teď už se o to ani nesnažim. :-)
Pepazdepa 408 píše:Tohle dělá blbej dotek na dojezdovym kontaktu. Měl by bejt přímo v motorku (převodovce) stěračů. Rozebrat vyčistit (bejvá tam zatuhlá vazelína) a znova namazat.
Díky za typ. Sice netušim, kdy se k tomu dostanu, ale vědět, po čem jít, je vždy polovina úspěchu. ;-)
Ex: AR 155 2,0TS
Ex: Lancia Kappa SW 3,0 V6 24V automat
Ex: Citroen C5 Break 2,0i
Polski FIAT 125p 1.300
Škoda Fabia Combi 1,9 SDI
Citroen C5 Break 3,0 V6 by Carlsson (2005)

Uživatelský avatar
Emuel 225
Příspěvky: 629
Registrován: pát pro 01, 2006 20:55
Bydliště: Plzeň

Re: Kappa - přední stěrače

#5 Příspěvek od Emuel 225 »

To, že se mi stěrače neschovávají po vypnutí pod kapotu mi už přestalo vadit. Prostě nebyl čas na to mrknout, tak jsem to přestal řešit. Ale včera se mi zasekly v tý úúúplně nejhořejší poloze a víc ani ťuk. Násilím jsem je natlačil zpátky dolů a přemejšlel, jak dojedu cca 50km v dešti. Po chvilce jsem jen tak mimoděk ťuknul do páčky a stěrače zase běžely. To mi donutilo se na to dneska podívat.

To, co po vypnutí schovává stěrače pod límec není o žádnym koncáku, ale jde o čistě mechanickou věc podpořenou obrácenými otáčkami motorku stěračů. Při stírání motorek točí kliku pohybující stěrači jedním směrem a po vypnutí stěračů (tedy uvedení páčky do nulové polohy) motorek dotočí ještě půl otáčky kliky stejným směrěm a následně se o tuto půl otáčku vrátí zpět. Na opačné otáčky reaguje mechanismus v tyčce spojující kliku od motorku a kliku mechanismu stěračů tím, že tuto tyčku nepatrně díky excentru prodlouží. Stěrače díky tomu sjedou níž a schovají se pod kapotu.

Teď, jak to po sobě čtu, vidím, že to asi není moc srozumitelný, ale až se zítra dokopu ke stažení fotek z foťáku, podaří se mi to snad popsat líp.

Kdyby se v tom i tak někdo vyznal a měl náhodou onu tyčku s tímto "prodlužovacím" mechanismem v jednom funkčním a zároveň nepotřebném exempláři, nechť o sobě dá vědět. Měl jsem onen titěrný mechanismus rozebrán za účelem vyčištění a opětovného promazání, ovšem vlivem únavy materiálu jednoho ze segmentů mechanismu již tento nebude nikdy fungovat správně.

Jinými slovy, stěrače jsem zprovoznil, ale už se mi nikdy neschovají pod kapotu, navíc je pravděpodobný, že se mi včera nesekly naposled.
Ex: AR 155 2,0TS
Ex: Lancia Kappa SW 3,0 V6 24V automat
Ex: Citroen C5 Break 2,0i
Polski FIAT 125p 1.300
Škoda Fabia Combi 1,9 SDI
Citroen C5 Break 3,0 V6 by Carlsson (2005)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#6 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

myslim ze celej mechanismus mam doma
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Kappa - přední stěrače

#7 Příspěvek od onko 657 »

Kluci, nevíte kde má Kappa relátko na stěrače? Nějak mi ty stěrače blbnou, tipuju že zůstává sepnuté relé.. :) Ale tipuju asi tam pod oknem, jak sou relátka a pojistky pro motor...
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: Kappa - přední stěrače

#8 Příspěvek od Miki »

já jen dodám že mi to taky dělalo ne Kappě ale nějak jsem to neřešil - prostě ty stěrače byly občas trochu vytáhnuté nahoru. Zajímavé je že to dělalo jen v zimě, když se teplota začala blížit k nule, tak jakoby stěrače vycítili že je něco blbě a začly stávkovat :D nejvetší sranda byla když v největších chumelenicích přestaly fungovat úplně ...někdy stačilo počkat až přestane sněžit :D (a nebo jim párkrát domluvit ručně spolu s vypnutím motoru a nastartováním ) :D byla to celkem sranda někdy no...Thesis zatím chumelenici nezažila (a doufám že nezažije) :D
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Kappa - přední stěrače

#9 Příspěvek od onko 657 »

To mě se normálně schovávají, tak jak maj, jen když je zapnu tak pak dobu nejdou vypnout třeba, zřejmě zůstává sepnutý to relátko :)
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#10 Příspěvek od Pavel 3 »

jestli ti spíš neblbnou ty doběhový kontakty na tý převodovce je vačka která ti rozepíná kontakty když je stěrač v základní poloze asi bych hledal tam podle mě stěrače žádný relátko nemaj veškerá ovládací elktronika je přímo v páčkách a v tom motorku
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#11 Příspěvek od Alena 133 »

Co jsem našla mají akorát pojistku
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#12 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ja si nejsem jist,ale mam dojem ze jak sem loni chystal a odmasloval tu kappu na zavody tak ze s tema steracama souvisela nejaka krabicka dole jak sou jednotky na airbag a central.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Kappa - přední stěrače

#13 Příspěvek od onko 657 »

Tak to jste mě moc nepotěšili, já právě našel také, že relé je jen na ostřikovače, na stěrače sem nenašel, no nic budu se muset podívat do toho motorku... :roll:
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#14 Příspěvek od Alena 133 »

Co vím já tak je to tak jak psal Pavel. Mě stěrače taky dělaly blbiny, stíraly na etapy a jedno setření nahoru mělo 5ti cm intervaly, občas se to kouslo nahoře, v půlce no jak se tomu chtělo... vyměnila jsem mechanizmus stěračů a byl klid a u Lybry jsem měla ten samý problém, super jak se za silného deště seknou uprostřed a jak už člověk čumí jak puk aby něco viděl tak se s pazvuky a škubnutím hnou... to je tak na pos..... čekala jsem že to budou páčky ale prd opět motorek s celým svým systémem
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa - přední stěrače

#15 Příspěvek od Pavel 3 »

není to žádná věda na tom motorku je přicvaknutá taková krabička a v ní jsou kontakty který rozepíná vačka a tam bych hledal problém
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Odpovědět