Pozink karoserie

Vše o karosérii, interiéru...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Buml

Pozink karoserie

#1 Příspěvek od Buml »

Ahoj. Potřebuji poradit - měla LANCIA DEDRA v nějakém roku výroby pozinkovanou karoserii nebo nějakou antikorozní úpravu? Chci koupit r.98 1.8 VVT.

Dík za odpověď

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Honza 2 »

Čauky. Nemusíš mít strach. Rv. 98 je úplně bez problémů. Tuším že pozink měli už od počátku výroby, čili od těch 90tých let.. Takže to auto by mělo bejt bez rzi. Mám taky 98 a nejsem si vědom nějaký rzi.

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Richie 10 »

No nevim nevim...ja uz bych mel mit taky asi pozink ale i pozink shnije.....alepson ja uz jsem varil blatnik.... :(

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

#4 Příspěvek od Jirka 18 »

tak tak,já jsem na oplu zjistil zajímavý úkaz-prahy byly všude supr,ale když jsem vzal drátěnej kartáč na vrtačku,tak jsem na dvou místech zjistil,že mám perfektně pozinkovanou rez :lol: no ale není to vidět,tak co
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Honza 2 »

Říkám jen co vím.. Nikdo netvrdí, že auto s pozinkem nemůže taky reznout.. Stačí aby se ta vrstva poničila a už to jede.. Navíc jakým způsobem to tehdy ošetřovali mi taky není známo. Soudil jsem pouze podle svýho auta, rv 98... a tam na kastli rez nemám, zatím... 8). Záleží asi co to konkrétní auto má za sebou a v tomhle směru si nemůžu stěžovat, o auto se předchozí majitel dobře staral a garážoval..

BAR

rez

#6 Příspěvek od BAR »

ma 10/1994 a zadni blatniky jsou krapet sezrany jinak OK 8)

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Honza 2 »

Tak beru zpět svá slova o tom, že nemám rezlý auto... Včera na srazu jsem půjčil auto Vítkovi a ten mi tam našel menší ďurku v podběhu... :oops: Potom mi tam Pavel strčil ruku a tak tam mám "ďurku" jako Pavlovo pěst.... :cry: Čili co z toho vyplývá? - pokud nechcete mít rezavý auto, nepůjčujte ho Vítkovi. :D :D Ne - pravděpodobně se to tam postupem času omlátilo od šutrů a zreznulo. Čili mrkněte se do podběhů, jestli to tam taky nemáte chycený.. Bude se vyvařovat.. a hlavně se to pak pořádně ošetří...

Odpovědět