Lancia Thema nejde mi ruční brzda

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Míra

Lancia Thema nejde mi ruční brzda

#1 Příspěvek od Míra »

Ahoj Všichni!!
Mám problém, mám Lancia Thema 2.0ie a to s ruční brzdou-vůbec nebrzdí.Když jsem to rozebral, tak jsem zjistil,že je tam taková páčka a to lanko to neutáhne,nevíte někdo jak se ta "páčka" dá rozebrat popřípadě rozhejbat????mám na zadních kolech destičky a zas tomu moc nerozumim.Moc vám děkuju za jakoukoliv radu.Míra mijaji@seznam.cz

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 908
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

#2 Příspěvek od Jirka 15 »

A jinak ti zadní kola brzdí? Jestli nejsou zatvrdlé pístky. Další možnost je, že jsou zarezlé lanovody ručky. Ale moc nečekej, u těchto aut ručka nikdy za moc nestála.

Míra

#3 Příspěvek od Míra »

De mi oto, že normálně to brzdí ale ta ručka né.Ten lanovod co vede ktomu brddiči je ok,ale ta "páčka" je zatuhlá a tu právě myslim, jestli jde nějak rozhejbat.Míra

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Pavel 3 »

jedině rozebrat a vyčistit a potom složit dohromady jednou jsem to dělal a vyskákaly mi z toho takový podložky a půl dne jsem nevěděl jak to dát dohromady

Míra

#5 Příspěvek od Míra »

No ale právě nevím jak to rozebrat???Míra

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Pavel 3 »

jestli si to dobře pamatuju tak se musí otáčet tím pístem až se vyšroubuje to táhlo na ručku ale už si to moc nepamatuju

Uživatelský avatar
Pepe 76
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 01, 2005 17:42
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Pepe 76 »

Skus z toho sundat takovou gumovou krycí manžetu a tam bys měl vidět jestli se to výbe.Jinak by tam měla být segerka,tak tu vytáhni a tu páku i s čepem bys měl vytáhnout.Vyčištění a promazání by to mělo spravit.Nevytahuj ale takový čep,kt.vede jakoby zezadu do válečku,jinak ti z toho poteče kapalina. a vysypou se ti ty pružné podložky.

Míra

#8 Příspěvek od Míra »

Moc vám děkuju všem za radu jste super :) Míra

Michal 122

ruční brzda Thema

#9 Příspěvek od Michal 122 »

Ahoj, neraduj se předčasně. Podle mě ti Pepe sice popsal demontáž zadního brzdiče, ale systému Bendix. Ten se nejčastěji vyskytoval na Cromě bez ABS. Snad každá Thema, co jsem měl, měla systém Girling. Ten se mi ještě nepodařilo rozdělat a zrepasovat, jako ten předešlý. Prodávají se sice brzdiče repas, např fa. ADH, ale cena je snad 3000,- za kus. Pokus se je koupit na vrakáči, ale dobře si vyzkoušej ten záchyt lanka.

Uživatelský avatar
Pepe 76
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 01, 2005 17:42
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Pepe 76 »

Ono se na Themy taky montovaly dva typy?Aha tak to jsem nevěděl,to se omlouvám.Až budu doma tak se kouknu přímo na auto a dám ti vědět jak to vypadá.

Lumír

#11 Příspěvek od Lumír »

Hodně štěstí,já mám to samé.Tak blbý systém jako ma Thema jsem snad ještě neviděl!!To co tady psali je pravda,je tam takový šnek co tlačí přímo do válečku,jedině to celé kuchnout a promazat to.Je tam dokonce snad i nějaký samoodvzdušňovací systém,nebo co.Hnus.Já jsem tam nakapal olej a jde to.Ale předvčerem sem zatáhl ručku a už se nevrátila.Tentokrát lanko..... už bylo nachystané......Tak už ho mám doma,stálo 780 kč,jen ho přehodit...

Uživatelský avatar
Pepe 76
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 01, 2005 17:42
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Pepe 76 »

Nazdar.Promiň,ale neměl jsem teď o víkendu čas se ti podívat na ty brzdy.Snad to vyjde teď,ale nic neslibuji.Nejlepší možná bude,když se na podívaš opatrně sám,skusíš to promazat,možná vyměnit lanko a pak se to třeba spraví.A u Lancie zjišťuji,že ne vše se dá opravit doma :D

Odpovědět