Výměna destiček a následná horší funkčnost brzd

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kuba 39
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 19, 2005 12:35
Bydliště: Hradec Králové, Karviná

Výměna destiček a následná horší funkčnost brzd

#1 Příspěvek od Kuba 39 »

Na své Kappě jsem si nechal vyměnit přední brzdové destičky, protože už byly docela dost sjetý, a brzdovou kapalinu. Od té doby mám však pocit, že brzdy jsou:

a) méně účinné,
b) brzdový pedál musím sešlápnout o něco víc, abych dosáhnul podobného výsledku jako v minulosti.

Nevíte, čím by to mohlo být? Potřebujou se brzdové destičky nějak "usadit", případně může být chyba v brzdové kapalině, nebo v instalaci destiček?

Destičky tam jsou originál Lancia.

Díky!

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Pavel 3 »

destičky se musí usadit a ojet podle kotoučů to chvíli trvá nikdy nesedí absolutně rovně já jsem kvůli tomu měl dokonce bouračku když jsem nedobrzdil a vletěl do Opela ale není to problém zpravidla stačí několikrát zabrzdit

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak jestli nemas treba jeste sjety kotouce. muze tam bejt hrana a to bude chvilu trvat nez si to sedne
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Martin z Blanska 79

#4 Příspěvek od Martin z Blanska 79 »

Pocit horsi ucinnosti brzd po výměně desticek sem pocitoval taky mojí bývalé Prismě. Nepomohlo ani "zajetí" pres 50.000 km, zato ale desky vubec neubyvaly...

Myslím, ze to bylo zpusobeno proste horsim soucinitelem smykoveho třeni materiálu oblložení destiček.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jinak jeste pises ze tam dals original lancia,to jsou jaky ? ja kdyz dal na tipo koupeny z fiatu original tak to byly znacky ICER a to teda byly smejdy,najel sem na ne 15 tis a byly sjety.
ono se taky nektery desky neslouci se vsema kotoucama,zalezi na materialu
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Kuba 39
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 19, 2005 12:35
Bydliště: Hradec Králové, Karviná

#6 Příspěvek od Kuba 39 »

Tomas píše:jinak jeste pises ze tam dals original lancia,to jsou jaky?
Mechanik je kupoval primo v autorizovanem servisu Fiatu... Mozna to neni primo znacka Lancia, tezko rict, primo na desky jsem se nekoukal, ale snad by mely sedet :)

Kotouce sjety nejsou - po krajich je sice malicka drazka, ale ta je skoro nepatrna.

Brzdeni zacina byt pomalu lepsi :) Tak snad to bude pokracovat :roll:

Milan 41

#7 Příspěvek od Milan 41 »

Přesně jak tady bylo řečeno (resp. napsáno), destičky si musí na kotouče "zvyknout", aby dobře doléhaly, já nedávno měnil destičky i kotouče, první kilometry byly horší než předtím, ale teď to brzdí jako drak :-)

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Honza 2 »

Přesně tak, musí se to usadit. Jinak nevim jak na Kappě, ale na dedře co jsem si přivezl je vše ještě origo (má jen 37tkm) a brzdový destičky jsou LUCAS. (alspoň doufám že jsem si to blbě nezapamatoval)

Milan 41

#9 Příspěvek od Milan 41 »

Ne, fakt tam jsou origo Lucasy, já tam teďka hodil Feroda, tak doufám, že to taky vydrží 8)

Odpovědět