Nastaveni brzd u Delty 1.6 gtie

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Fráňa 78

Nastaveni brzd u Delty 1.6 gtie

#1 Příspěvek od Fráňa 78 »

AHoj,chtěl jsem se zeptat jakou má přesně funkci ta malá krabička jak je u delty za zadní nápravou a vedou do ní brzdný trubičky?Měl by to bejt nějakej rozdělovač brzdný síly nebo tak něco kterej se dá prej nastavit pomocí šroubu.Jde mi o to jestli to rozděluje mezi přední a zadní nápravu nebo mezi levou a pravou stranu auta a nebo křížem mezi levý přední a pravý zadní kol? Jde mi o to že když prudce brzdim tak mi víc brzdí levý zadní a pravý přední kolo a díky tomu jsem dneska témeř boural když jsem to na tom mokru musel zašlápnout a roztočil jsem auto líp jak přes ručku.I když intenzivnějš brzdim tak cítim jak má auto tendenci se stáčet přes levej bok.
Díky Franta :roll:

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

#2 Příspěvek od Karel 6 »

Je to brzdový omezovač na zadní brzdy.Asi máš zatuhlý 1 pístek,jsou tam dva.Rozebrat vyčistit,případně nové gumičky.

Uživatelský avatar
Pepe 76
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 01, 2005 17:42
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Pepe 76 »

Případně vyhodit a spojit na přímo jako to mám já :D Brzdí to stejně,akorát když je auto nezatížené,tak se mi zdá,že jdou zadní kola o něco dříve do smyku.
Lancia Lybra SW 1,8 VVT
ex: Lancia Delta 1,6 GT i.e.
Když jezdit, tak autem. Když autem, tak italským. Když italským, tak LANCIÍ.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

není špatnej hlavní válec? tohle by nasvědčovalo tomu, že brzdí jen jeden okruh. Brzdí pedál v normální výšce nebo v polovině?
xxxx

Fráňa 78

#5 Příspěvek od Fráňa 78 »

Pedál reaguje normálně od začátku.Dneska jsem to zkoušel znova na parkovišti a pokaždý když prudčeji šlápnu na brzdu tak jde delta ochotně do smyku a pokaždý úplně stejně se mi začne stáčet dorpava líp jak přes ručku :lol: ale co se praktičnosti týče tak v běžnym provozu je to celkem dost na ho*no :cry: vypadá to že se mi pokaždý jako první zablokuje levý zadní kolo který jako by brzdilo ze všech nejvíc a to mi roztočí :cry:

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

tak to vypadá na ten regulátor
xxxx

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#7 Příspěvek od Dresik 28 »

já bych ten regulátor možná úplně vyhodil..pokud neozíš vzadu tak často lidi a nebo nějaké těžké věci...chtěl sem to udělat u prismy,ale nakonec sem našel plně funkční regulator, tak sem to tam nechal..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Fráňa 78

#8 Příspěvek od Fráňa 78 »

Tak asi bude nejsnažší ten regulátor opravdu vyhodit,páč vzadu téměř nikdy nikoho nevozim,teď bych jenom potřeboval poradit jak tam spojit ty trubičky,páč do toho regulátoru vedou 2 a horem z něj vedou 4 tak kterou mam s kterou spojit :roll:
Ještě jeden dotaz,při sešlápnutí vrzdy se mi začal objevovat takovej divnej pazvuk.neni to vždycky ale zní to dost kovově,jako když bouchnete kladívkem do svěráku,občas to škubne s celym autem,občas to je sotva slyšet,občas to neni vůbec a občas to udělá i když brzdu pouštim.Nějak mi nejde specifikovat u kterýho kola to dělá tak jenom čekam který dřív upadne.
Ještě jeden extra divnej dotaz na závěr,jakym tónem tak hučí ložisko?Je možný aby to znělo jako prasklej vejfuk?
Díky za jakoukoliv radu či návrhy :D

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#9 Příspěvek od Dresik 28 »

nene...to dělá takové hůůůůůůůhůůůů, to určitě poznáš...až budeš rozjetej, tak tam kopni neutrál, aby motor neřval a poslouchej...
ten zvuk, to může být třeba sjetá destička, která brzdí už kov na kov.
a ty brzdy? aby to bylo křížem, no...
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

bacha na to až regulátor vyhodíš, při brzdění se zadní náprava odlehčuje a zadní kola jdou do smyku dřív než přední. Dostaneš hodiny ani nemrkneš a kor na sněhu.
xxxx

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Pavel 3 »

omezovač jsem měl na deltě nefunkční a prakticky to nebylo poznat ale na sněhu jsem s tím moc nejezdil a to hučení zjistíš snadno jak říká dresik zkus to za jízdy chcípnout a jestli to bude hučet dál tak je to od ložiska nebo třeba i od brzdy ještě k tomu bouchání jestli ti to dělá při brzdění tak se na to rychle mrkni nebo si nabiješ kokos mohla by to dělat prasklá pružinka na destičce ale určitě bych to rozebral
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Odpovědět