Klepavost Dedry

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

Klepavost Dedry

#1 Příspěvek od Jirka 85 »

Mel bych narocnej dotaz kdo tuto vec nekdy resil? Auto se mi rozklepe kolem 125km/h v urcitejch momentech (u me kolem 155km/h se zklidni) ale jak kdy :? Do volantu a podlahy jsou cejtit vibrace, zkousel jsem menit kola, hybat z geometrii rafky a pneu v poho, a dela to proste furt. Dlouha cesta je docela utrpeni, Krwelovi to klepe taky, svezl jsem se X Temprama, AR 145 a vsechny tyto supr kary na tomto supr podvozku se klepou stejne. Delal jsem temer vse aby to zmizelo, ale maximalne se projevilo male zlepseni, posledni co me napada jsou krivy predni naboje coz se i zlehka projevuje pri brzdeni jakoz to ze kotouce mam 100% rovny. Kdo poradi, dostane........................................................................................................................Diplom :wink:

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Honza 2 »

Mě se neklepe :-D

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 908
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

#3 Příspěvek od Jirka 15 »

:?: a co na to převodovka a řadička - vibruje?? Já jen jestli nemůže být v háji uložení té dlouhé poloosy??nebo kineťák?? Mohlo by to být i diferákem - úvahy. Pozor, docela dobře může auto rozházet i zadní náprava!!!(zadní kola, kotouče...)..Hledat, hledat a hledat...

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Richie 10 »

me se teda taky nic neklepalo :)
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#5 Příspěvek od Dresik 28 »

mě se také nic neklepe:) a to co popisuješ mi dělal ten náboj.. ale těžko říct,jestli je tomu tak i u tebe
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Zkus nechat seřídit geometrii, protože pokud je sbíhavost přesně nulová můžou kola "tančit", tzn. nejedou po přímce, ale po vlnovce a rozkmitají se kolem svislé osy. Pokud má auto(Dedra ano) negativní odklony, tak nastavit mírně do sbíhavosti a je to.
xxxx

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 908
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

#7 Příspěvek od Jirka 15 »

Taky může být. Stačí pak trošičku vůle na rameni nebo na čepu a je to. Nevím jak je to u Dedry, staré Delty a Prismy mají vzadu sbíhavost a ve předu rozbíhavost. Dedra už má ale jiný podvozek...

Láďa 109

#8 Příspěvek od Láďa 109 »

Nedávno jsem jel 150 a zatím se nic neklepe. "Já su tak šťastné" ( pro vás mladší=Venclovský když přeplaval kanál). :D

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Richie 10 »

Láďa 109 píše:Nedávno jsem jel 150 a zatím se nic neklepe. "Já su tak šťastné" ( pro vás mladší=Venclovský když přeplaval kanál). :D
a nebo Bohuš když k nemu skocila Irenka do bazenu :D
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Láďa 109

#10 Příspěvek od Láďa 109 »

:D

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

#11 Příspěvek od Jirka 18 »

Stačí mít třeba jenom vyžvejkaný gumy na stabilizátoru,jednou jsem přesně takhle laboroval a nykonec stačilo silentbloky stabilizátoru vyložit gumou z duše-mám to tak dodnes :oops: :oops: takže bych překontroloval kvalitku všech gumových uložení co jsou na nápravě :wink:

Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Aschanek 121 »

Jirka 18 píše:Stačí mít třeba jenom vyžvejkaný gumy na stabilizátoru,jednou jsem přesně takhle laboroval a nykonec stačilo silentbloky stabilizátoru vyložit gumou z duše-mám to tak dodnes :oops: :oops: takže bych překontroloval kvalitku všech gumových uložení co jsou na nápravě :wink:
jojo taky jsem to měl nějaký divný, ale vyměnil jsem celý přední ramena a čepy řízení a mám klídek. Akorát mám zase nějak rozhozenou sbíhavost, asi je špatně udělaná protože když pustím volant tak jedu do prava a když chci jet rovně tak ho musím malinko dát ze šikma do leva. Před děláním sbíhavosti jsem tento problém neměl. Asi to budu muset nechat překontrolovat znovu, třeba to jen někdo špatně nastavil. Bojím se aby se mi nesjížděli gumy.
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Láďa 109

#13 Příspěvek od Láďa 109 »

Aschanek 121 píše:
Jirka 18 píše:Stačí mít třeba jenom vyžvejkaný gumy na stabilizátoru,jednou jsem přesně takhle laboroval a nykonec stačilo silentbloky stabilizátoru vyložit gumou z duše-mám to tak dodnes :oops: :oops: takže bych překontroloval kvalitku všech gumových uložení co jsou na nápravě :wink:
jojo taky jsem to měl nějaký divný, ale vyměnil jsem celý přední ramena a čepy řízení a mám klídek. Akorát mám zase nějak rozhozenou sbíhavost, asi je špatně udělaná protože když pustím volant tak jedu do prava a když chci jet rovně tak ho musím malinko dát ze šikma do leva. Před děláním sbíhavosti jsem tento problém neměl. Asi to budu muset nechat překontrolovat znovu, třeba to jen někdo špatně nastavil. Bojím se aby se mi nesjížděli gumy.
Hi, hi, ještě že když nezatočíš volantem doprava tak že nejedeš doleva ... . :P
Ale teď vážně : Silentblok stabilizátoru jsem taky měnil, sehnal jsem ho samostatně za cca 400,- Kč. Jinak mi všichni nabízeli komplet za cca 1600,- Kč. Jen přijít na to, co dělá randál ... :roll:

Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Aschanek 121 »

no není to tak hrozný, zatáčí to jen malilinko. No jinak stabilizátor jsem chtěl nechat měnit, ale prej je ok takže by to bylo zbytečné.
Stabilizátor je taky důvod proč by se to mohlo klepat.
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Richie 10 »

Aschanek 121 píše:
Jirka 18 píše:Stačí mít třeba jenom vyžvejkaný gumy na stabilizátoru,jednou jsem přesně takhle laboroval a nykonec stačilo silentbloky stabilizátoru vyložit gumou z duše-mám to tak dodnes :oops: :oops: takže bych překontroloval kvalitku všech gumových uložení co jsou na nápravě :wink:
jojo taky jsem to měl nějaký divný, ale vyměnil jsem celý přední ramena a čepy řízení a mám klídek. Akorát mám zase nějak rozhozenou sbíhavost, asi je špatně udělaná protože když pustím volant tak jedu do prava a když chci jet rovně tak ho musím malinko dát ze šikma do leva. Před děláním sbíhavosti jsem tento problém neměl. Asi to budu muset nechat překontrolovat znovu, třeba to jen někdo špatně nastavil. Bojím se aby se mi nesjížděli gumy.
copak gumy ale az se ti v zatacce na mokru urve to budes teprve cucet jak chleba z tasky :)
taky mam rozhozenou geometrii..jednak mi v zatackach piska vic nez je zdravo ale hlavne se mi gumy sjeli vepredu na vnitrni strane :(
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Odpovědět