Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
KQ93
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 22, 2013 15:50

Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#1 Příspěvek od KQ93 »

Zdravím,

na své Lybře jsem měnil destičky, kotouče a při jednom i odvzdušnil hadičky. Od toho momentu mi auto pořád brzdí i když vůbec nemačkám na brzdový pedál. Vyměnil jsem prakticky všechno od brzdového systému - vývěva, hl. brzdový válec, jednotka ABS, hadičky, posilovač a třmeny jsou nové a čisté a auto pořád brzdí. Po připojení na diagnostiku není žádná chyba. Abych specifikoval závadu - po nastartování a přejetí cca 5 kilometrů mi auto pomalu začíná přibržďovat, až se kotouče úplně zahřejou a s autem se prakticky nedá hnout. Pomůže vždy jen povolení odvzdušňovacího šroubu na třmenu a snížení tlaku. Po chvíli auto ale začne stejně přibržďovat. Podle toho, jak jsou vždy kotouče zahřáté nejvíc brzdí přední levé a zadní pravé kolo - co může dělat hl. brzdový válec, nebo jednotka ABS, ale ty jsou vyměněny a pořád to dělá to stejný. Lancia už byla ve dvou servisech a nikdo neví co s tím...
Nevíte tady třeba někdo, čím to ještě může být? Třeba nějaká blbost..

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#2 Příspěvek od rbiciste »

Jedna z věcí na kterou jsem dostal tip, když jsem řešil přibržďování jednoho kola na své Alfě 147, bylo nastavení tyčky mezi pedálem a válcem. Je možné, že je příliš dlouhá a auto stále přibržďuje.
Zkontroloval bych, zda se kola točí úplně volně a zkusmo ji zkrátil. Nemůžu teď najít schéma, jak je to tam poskládané.
Radovan

KQ93
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 22, 2013 15:50

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#3 Příspěvek od KQ93 »

Taky jsem zkoušel "zkrátit" tu tyčku až byla prakticky volná, a pořád nepomohlo. Ale dík za radu :wink:

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#4 Příspěvek od rbiciste »

Nejsem odborník, snažím se o tom logicky uvažovat. :)
Ještě mne napadlo, pokud se měnily kotouče, že je něco se senzory ABS. Zkusil bych vytáhnout pojistku ABS pumpy a projet to.
Další inspiraci nemám.
Radovan

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#5 Příspěvek od Karel 6 »

ABS snímá z magnet.kroužku na ložisku, toto bych tipoval na hl.válec.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

KQ93
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 22, 2013 15:50

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#6 Příspěvek od KQ93 »

Tak jsem zkoušel odpojit pojistky od ABS a furt to stejný... Takže chyba není v elektronice.. Hl. válec už je vyměněný na nový, ale můžu třeba ještě zkusit vyměnit na jiný ;)

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#7 Příspěvek od rbiciste »

Teď opravdu pouze nahlas uvažuji a nejsem si vůbec jistý. Funguje správně víčko na nádobce s kapalinou - odvzdušňovací a přivzdušňovací membrána?
Netlakuje se kapalina v nádobce? Nevím, jak funguje spojka přesně, ale napadlo mě, jestli se přes ní netlakuje nádobka.
Radovan

Alík86
Příspěvky: 42
Registrován: sob srp 22, 2009 12:16
Bydliště: Oslavany

Re: Lybra 2,4 jtd - všechna kola pořád brzdí

#8 Příspěvek od Alík86 »

Zdravím,
U Kappy se mně stalo něco podobného (auto nebřibržďovalo když bylo odstaveny tak pohoda, ale ujel jsem cca 5 km a nešlo s ním hnout a na levým předním kole jsem mohl smažit vejce ) a problém zmizel po výměně brzdové kapaliny.
Moje kapalina byla nejspíš stará, ale u vás předpokládám, že vzhledem k počtu vyměněných dílů jste brzdovou kapalinu určitě vyměnil.
Nebo to nebylo kapalinou a úplně náhodou jsem to její výměnou vyřešil.
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.4 V.I.S
Lancia Kappa 2.0 lpg

Odpovědět