Thesis - přední náprava

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Thesis - přední náprava

#1 Příspěvek od Jiří 588 »

Ahoj, snažím se dát dohromady přední nápravu u Thesise.
Rozdělím to na dva problémy - a)bouchání na nerovnostech a b)tupou ránu při brzdění.

a) bouchání na nerovnostech
Řešeno novými silentbloky(pouzdry) stabilizační tyče od Vlada. Při výměně na pravé straně se silentblok doslova vydrolil. Problém při výměně nastal s "podkovou" - protože je tam horní a spodní podkova. Horní je opravdu ve tvadu podkovy a spodní je už jen trochu ohnutá aby silentblok podpírala zespodu - podkovy jsou slisované, takže tvoří celek. Na straně u řidiče se dala podkova z tyče svléct a pak rozdělat na svěráku. Jenže na straně u spolujezdce je na stabilizační tyčce čidlo skyhooku, takže jsem tu spodní část podkovy musel rozříznout. Jinak už to nešlo, protože nový silenblok jsem na tyč a zároveň do zavřené podkovy nedokázal dostat. A dolů z auta už taky ne, protože jsem ho nemohl převléct přes táhlo od čidla. No a teď to musím vyřešit...
Zatím jsem to tam dal provizorně, že i ta rozpůlená spodní podkova po dotažení plní funkci. Tím jak jsem to dotáhl se to vlastně postaví skoro jakoby to bylo v celku - ale nemůžu to tak nechat.

Dotaz zní:
- dá se spodní část objímky (podkovy) použít z jiného auta? Třeba AR166? Případně máte někdo něco?
- kdybych ji nesehnal, viděl jsem, že jiné silentbloky, včetně Lybry mají na spodní části plochu, což řeší to že tam nemusí být spodní část podkovy

b) jedna tupá z přední nápravy při prudkém brzdění
Stačí jet pomalu, třeba 10km/h a prudce zabrzdit - vepředu něco bouchne - není to ale kov na kov. Zvukem je to podobné jako "bouchání" ASR na starých autech nebo reakce ABS na mokré trávě. Přijde mi taky, jakoby se tam něco hnulo. Když jsem byl na dovozové STK, tak nic nenašli, ale nevím, jestli dokážou simulovat ty síly, co tam jsou v provozu.
Nedokážu vyloučit, že to má ještě souvislost s problémem a)
Předtím mě napadlo, jeslti nejde o nějaké nouzové vyřazení převodovky při prudkém zpomalování, nebo už možná zásah nějaké elektroniky spojené se stabilizací, ale nemyslím si.
Spíš tam bude ještě něco dalšího...
Náprava je složitější než měla Lybra, takže trochu nevím kde začít, navíc diagnostické metody jako zařazená rychlost a škubání s autem nad jámou tady nemůžu použít.
Máte prosím někdo tip, kde bych měl začít a na co se zaměřit?
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#2 Příspěvek od vlad47 »

Joooooj ale to sa takto nerobi, norm vezmes ostri sekac kladivo a ten domcek rozlisujes na aute. Ja potom zvykne jemne pozahynat tie vycnelky hornej casti a je to. Plus dufam ze si nezabudol polyuretan dobre namazat litiovou vazelinou. Ten spodok nepasuje asi z nicoho ineho len z thesisa.
Ak je to puknutie velmi slabe co to skor len citit v nohach ale pocut ani moc nie tak to robievaju thesisy obcas a uprimne aj ked vymenis uplne vsetko tak to bude robit hh.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Thesis - přední náprava

#3 Příspěvek od Jiří 588 »

Na straně u toho čidla jsem měl strach to rozsekávat a na druhé straně to šlo svléct.
Tak si to dám ještě jednou :oops:

A to bouchání mám spíš naopak - zvuk je silný jako když s autem vjedeš do větší díry na cestě. To, že se něco pohne spíš odhaduju.
Rána nejde do okolí tlumiče a kola, ale spíš do karoserie pod nohy a je to jakoby guma na kov / guma na gumu. Zevnitř je to dunění, zvenku to jde slyšet jen trochu.

Budu muset rozšířit diagnostické metody o sport kameru uchycenou někde na podvozku.
Propracovanější auto si žádá propracovanější metody.
Ale kdyby měl někdo nápad, tak pište - myslím si, že AR 166-159-156... mají předek trochu podobný, tak třeba už to někdo řešil.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#4 Příspěvek od vlad47 »

Este raz sa ubezpec ze su vsetky capy ok a na naprave je vsetko pevne, ak ano tak si najdu nejaku priecnu nerovnost napr prah do garaze a pocas toho ako cezen budes prechadzat pomaly tak nech niekto zvonka je zohnuty a pocuva ci to nejde od ulozenia tlmica.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Thesis - přední náprava

#5 Příspěvek od jardafox »

sou pružiny na thesise stejné u všech motorizací? díky
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#6 Příspěvek od vlad47 »

Original vzadu ano, vpredu nie. Niektore sa ale zhodovali no vacsina nie. Druhovyroba od bilstein je rovnaka pre vsetky aj predok aj zadok.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#7 Příspěvek od KUZMA 663 »

Ahoj,přesně to bouchání do nohou u řidiče mi dělala Lybra,byl to silentblok na držáku výfuku,uprostřed na podlaze,ale nevim jestli to má Thesis také tak.
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Thesis - přední náprava

#8 Příspěvek od jardafox »

Vlado dik, slo mi o ty bilsteiny
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Thesis - přední náprava

#9 Příspěvek od jardafox »

tak to vypadá, že bilsteiny sou všude vyprodaný, resp. cca 5 e-shopů mi nezávisle na sobě řeklo, že ve skladech kde to poptávají leží 1 ks. jinej e-shop mi nabídl značku e-car. nevíte, co je to zač? na pružinách asi není moc co zkazit, ale stejně...
edit: tak už mám odpověď od dodavatele, sou to nějací poláci, tak nevím, zda do toho jít...?
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#10 Příspěvek od vlad47 »

Hmm to mi je novinka, ze je to vypredane.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: Thesis - přední náprava

#11 Příspěvek od Miki »

njn..pružiny prý dost praskaj ...ale že by to bylo vykoupený ?
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Thesis - přední náprava

#12 Příspěvek od jardafox »

pokud by někdo věděl, kde je sehnat, dejte mi vědět...opravdu všichni hlásí stav na skladě někde v německu 1ks.
tak nevím, zda nejít do toho polskýho e-caru
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#13 Příspěvek od vlad47 »

Cize preverene podciarknute. Realny stav na skladoch je taky ako uz bolo spominane. Podarilo sa mi ale cez mojho dodavatela vybavit dovyrobenie par kusov v bilsteine. Vychadza to logicky drahsie a bude im to trvat cca dva tyzdne, ale mam do zajtra nahlasit pocet kusov ktore chceme. Cena tam vychadza aj s postovnym z DE cca 60 za kus. Ja si urcite objednavam do zasoby pre oba thesisy, lebo neviem ci este taka moznost bude, cize dajte vediet kto ma zaujem. Poprosim ale realne vazny zaujem, nie ze mi to ostane na krku.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: Thesis - přední náprava

#14 Příspěvek od jardafox »

škoda žes nenapsal dřív. shodou okolností mi dnes ráno jeden prodejce nabídl doobjednání i té druhé, takže jsem neváhal. dodání začátkem dubna, tak jsem zvědavej
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - přední náprava

#15 Příspěvek od vlad47 »

Ja som to vobec neriesil, az dnes. Sak uvidime :)
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Odpovědět