Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman 454
Příspěvky: 149
Registrován: úte led 13, 2009 21:02
Bydliště: Mrákotín okr. Chrudim

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#31 Příspěvek od Roman 454 »

Jeste jsem si vsiml ze ten tlumic je v tom ulozeni k jedne strane asi o 1cm, asi by mel byt na stredu ze.
Lanča lybra SW 2,4 JTD 99kW rv.99

Uživatelský avatar
Roman 454
Příspěvky: 149
Registrován: úte led 13, 2009 21:02
Bydliště: Mrákotín okr. Chrudim

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#32 Příspěvek od Roman 454 »

Tak uložení nové a kola jsou furt do A :(
Lanča lybra SW 2,4 JTD 99kW rv.99

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#33 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Tak to je logické, protože to na to nemá vliv nebo tak zanedbatelný.
Přední kola jsou cca jeden stupeň do negativu, je třeba upravit geometrii tak, aby náprava nebyla rozbíhavá, ale na nule. Pak to přestane zlobit. Přečti si moje příspěvky výše.
xxxx

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#34 Příspěvek od bras »

souhlas s Kůrkynem, jednoduchý návod
http://www.youtube.com/watch?v=wjZUu_d08t8" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo zde
http://www.youtube.com/watch?v=0sguZ-gRF9I" onclick="window.open(this.href);return false;

špagát porovnáš s diskem a seš v obraze,
já si již dřív vyrobil něco podobného
http://www.youtube.com/watch?v=A6BTwC3jjdE" onclick="window.open(this.href);return false;

ale míru odměřuji z disku né z pneu , pokud je rantl na disku poškozený , tak vybírám místo vedle rantlu směrem ke středu disku a měřím šuplerou, naměřenou hodnotu pak rozdělím po 1/2 na obě kola

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#35 Příspěvek od XSeth »

Ahoj jen bych rád doplnil vysledek meho badani se sjizdenim vnitrni hrany pneu.
Naaute jsem vymenil predni ramena, tyckyrizeni, stabilizatory, ulozeni tlumicu tlumice a pruziny (kyb a pruziny monroe) no sice jeted auto jak nove ale odklon mam stale nicmene pneu se nesjizdi pokud tam jsou 15ky pokud dam 16ky s ET35 takje to stale vic bere z vnitrni strany ale uz se to dá zkousnout pricitam to odklunu kol a tomu ze stimto Et a sirkou kol 205 se odklon projevuje vice. Na zadni napravebyl lehky odklon taky ale to se vyresilo po vymnene prozin a tlumicu. Auto nebylo nikdy bourane a predek je temner celej novej tak je to asi dano konstrukcne nebo uz nevim alespon ze ted je auto mnohem komfortnejsi a lepe sedi tak to alespon nejakej efekt mnelo :D
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Roman 454
Příspěvky: 149
Registrován: úte led 13, 2009 21:02
Bydliště: Mrákotín okr. Chrudim

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#36 Příspěvek od Roman 454 »

XSeth píše:Ahoj jen bych rád doplnil vysledek meho badani se sjizdenim vnitrni hrany pneu.
Naaute jsem vymenil predni ramena, tyckyrizeni, stabilizatory, ulozeni tlumicu tlumice a pruziny (kyb a pruziny monroe) no sice jeted auto jak nove ale odklon mam stale nicmene pneu se nesjizdi pokud tam jsou 15ky pokud dam 16ky s ET35 takje to stale vic bere z vnitrni strany ale uz se to dá zkousnout pricitam to odklunu kol a tomu ze stimto Et a sirkou kol 205 se odklon projevuje vice. Na zadni napravebyl lehky odklon taky ale to se vyresilo po vymnene prozin a tlumicu. Auto nebylo nikdy bourane a predek je temner celej novej tak je to asi dano konstrukcne nebo uz nevim alespon ze ted je auto mnohem komfortnejsi a lepe sedi tak to alespon nejakej efekt mnelo :D
Přesně jak pises jsem dopadnul i ja, vsechno jsem vymenil a odklon porad v haji takze jsem na freze projel na tlumicich drazky a odklon dal na nulu a mam klid :)
Lanča lybra SW 2,4 JTD 99kW rv.99

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#37 Příspěvek od XSeth »

Joo asi něco soudruzi v Itálii něco zanedbali :twisted:
Lybra SW1,9 85KW 2004

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#38 Příspěvek od lybraJTD »

tak s tim bojuji taky. ted dokud nebyl snih sme dojizdel pneumatiky kvalitni Contiky 4 mm a za 1500 km se mi sjela vnitrni hrana na 0,5 mm a druha strana je vpohode. mel sme ko cep rizeni na druhe strane tak sem vcera udelali geosku a byla tma rozbyhavost jen 0,5 takze uplne prd. asi si budu muste nachystat vic gum. ty letni Dunlopy sem zlikvidoval za 6 tis km a mely 5 mm ale pravda ,ze celkove
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#39 Příspěvek od David-SK »

Ludkovia vrzga a pukoce mi pri toceni volantom. Dnes som to dal pozret a bude to zrejme horne ulozenie tlmicov. Na jednej strane mi koleso dokonca jemne stoji sikmo. Ked by sme brali obe strany tak by to bolo do A. Chcem sa spytat ci treba objednavat len to lozisko alebo je najlepsie kupit a vymenit cele ulozenie s otocnym loziskom? Rozmyslam ze si to vymenim doma a potom pofrcim na geometriu. Chcem len vediet ze ked chcem vymenit horne ulozenia ci treba stahovaky na pruziny a dat ich dole? Alebo tlmic len poodpajam a vytiahnem von aj s pruzinou normalne na tlmici? Este som takuto opravu nerobil, tak chcem vediet na co sa pripravit.
Dakujem za pomoc.

BTW čo z tohoto mám objednať keď mám vymeniť horné uloženie tlmiča? Veď ako vidím tu je všetko gumené. :shock: Kde je to ložisko teda? :shock:

Obrázek Obrázek
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#40 Příspěvek od Baltik 615 »

Není z Lybry, ale je to horní uložení. Ložisko je to černé. Na obrázku 9 ložisko, 8 ten horní díl.
Přílohy
DSC05882.JPG
Naposledy upravil(a) Baltik 615 dne pát dub 08, 2016 14:35, celkem upraveno 1 x.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#41 Příspěvek od David-SK »

Ďakujem za odpoveď.
A je lepšie meniť horne uloženie aj ložisko? alebo len ložisko?
Lebo ako píšem pri točení volantom mi to tak vrzgoce, pukoce. (hokinet bol pozrety, manžety sú neporušené) a zvuk pri točení ide z hora.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#42 Příspěvek od Baltik 615 »

Jó, to ti nepovím. To musí někdo zkušený. Problémy s tím nemám, ale vzal jsem komplet a udělám při jednom. Navíc, mně to těleso dost hnije.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#43 Příspěvek od David-SK »

Baltik 615 píše:Jó, to ti nepovím. To musí někdo zkušený. Problémy s tím nemám, ale vzal jsem komplet a udělám při jednom. Navíc, mně to těleso dost hnije.
OK asi zoberiem komplet sadu ORIGINAL IMPERIUM 26362 Opravná sada horného uloženia tlmiča ak mi odpíšu že to pasuje. Ale hľadal som to podľa eperu.
alebo našiel som aj samotné valivé ložisko ORIGINAL IMPERIUM 27752 Valivé lożisko ulożenia tlmiča asi vymením len toto. pod tým krytom čo je z vrchu pri motore nevydnu hrdzu ani nic podobne. Tak asi vymenim len tie ložiská a asi hneď na oboch stranách.
A pri výmene je nutné stianuť pružinu? či mám zohnať aj sťahovák na pružinu. Alebo pružina ostáva na tlmiči v pohode po celý čas?
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#44 Příspěvek od Baltik 615 »

Pružina je právě nahoře opřena o ložisko. Když otáčíš volantem, točí se to v ložisku. Taky nemám stahováky, buď je koupím nebo nějak zaimprovizovat 8-)
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#45 Příspěvek od Dalin 580 »

Stahovák budeš potřebovat. Z auta vyšroubuješ celý tlumič i s pružinou a horním uložením vcelku. Pak stakovákem stlačíš pružinu a povolíš horní matku na tlumiči, celé to rozebereš a přehodíš ložisko. Viz obrázek (je z jiného vozu, ale pro představu to stačí)
Přílohy
Horni_ulozeni_tlumice_0003_JAPANCAR_FM.jpg
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Odpovědět