Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#1 Příspěvek od XSeth »

Ahoj prosím všechny ochotné poradit o radu.
Mám Lybru SW1.9 85KW 2004rok mám problém se sjíždením vniřní hrany pneu z venku pneu jako nová a cca 2cm pruh vnitří hrany pneu sjetý až na dráty. zajímavé je že to dělá jen na pravé straně a při nižších teplotách cca 15stupnu vrže právě přední pravá náprava bohužel se sjíždí obdobně i zadní náprava a taktéž pravá strana. Byl jsem na Geometrii a mněl jsem špatný odlon kola cca -1,32 technik nastavil větší rozbíhavost ale nějak výrazně to nepomohlo.Chtěl bych vás poprosit o názor co vše může být špatne jak na přední tak i na zadní nápravě popřípadě kde se to dá sehnat protože na zadní nápravu není téměř nikde nic.
BTW vůle jsme nikde ani já ani mechanik nikde nenašly.
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#2 Příspěvek od Dresik 28 »

Odklon se nastavit neda. Pokud je tam nejaky,zrejme to mas nekde ohle na tlumici,nebo rameni.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#3 Příspěvek od XSeth »

Dik moc za radu ale s tim odklonem kola to vim že nejde nastavovat pro to se ptám co může být špatné protože tu už jedna podobná diskuze byla i s podobným projevem závady ale nezdá se mně že by byly ramena ohlé vepředu i v zadu tam jsou navíc masivní a tlumič se mně taky nezdá pravděpodobný.
Jeden tu už ipsal ohledně přední napravy že vyměnil ramena a stejně se mu sjíždela pneu i poté.Ještě sem se zde dočetl že zadní náprava štelovat jde i na odkoln ale nikdo nenapsal jak.Spíš by mně zajímalo u lybry nejčastější nemoc podvozku kdž se sjíždí pneu vnitřkem.
Navíc ramena an přední nápravu jdou sehnat vcelku dobře ale na zadek to je horší. Případně bych alespoň potřeboval doporučit šikovného mechanika na Lybru v Brně a přilehlém okolí.

Tak ještě prodoplnění ještě jednou jsem překontroloval kola a na přední nápravě se sjíždí obě strany a sjou vykloněné do A jen ta prava (z pohledu řidiče) je tak cca o 50% horší zadek se ještě dá tak je spíše akutní ten předek za každý nápad děkuji můžu mít sadu ramen + tyčky stabilizátoru + čep řízení za velmi levně ale je to nějaká sad z Polska tak nvm nvm hlavně nevím jestli to pomůže.

Předem mockrát děkuji.
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#4 Příspěvek od Luko 428 »

Čau.
Tyto problémy jsem už celkem vyřešil.
S přední nápravou-když máš kola do A a máš ramena,tlumič OK,tak je v háji horní uložení tlumiče.
Lybra to má komfortně uložené přes silenblok a ten se trhá nebo zrezne celý domek a hne se.

Na zadní ose- Nejčastěji jsou utržené 4silenbloky nápravnice a celá se mírně hne.Na spodních ramenech ty silenbloky co jsou uprostřed,pak to rameno cestuje.
Na seřízení geometrie je tam excentrický šroub na odklon a pak jde pohnout s celým domkem ramena na sbíhavost.

Kdybys měl cestu kolem F-M tak ti to na zvedáku ukážu.
Přes net se to blbě popisuje.
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#5 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jenom taková blbá otázka... Měl jsi nový gumy? Mně to dělalo taky, když jsem koupil liťáky z jinýho auta s celkem dobrejma gumama. Když jsem je přezouval, tak přesně jak píšeš - venku OK vevnitř na dráty...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#6 Příspěvek od XSeth »

Bohužel jo uplně nové letní najeto pouze cca 6-7000km a sou az na drat a na druhem konci pneu je vzorek uplne jak novej.
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#7 Příspěvek od Karel 6 »

jestli technik nastavil kvůli odklonu velkou rozbíhavost-(spíš bych řek že sbíhavost),tak je ko..hout-slušně řečeno-předepsáno 0+-1mm,
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#8 Příspěvek od XSeth »

Nastavil rozbihavost zinkasoval 800 a že příště mužem zkusit větší sbihavost ale zas za 800:-D
Nicmene kola se sjížděli i předtím tak bych radši vyřešil tu přední nápravu a pak znova geo. Taková blbá otázka jak se projevují špatné silentbloky předních ramen
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#9 Příspěvek od Karel 6 »

většinou ostré bouchání+nestabilita v zatáčkách a nerovných úsecích.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#10 Příspěvek od XSeth »

Dík moc tak tohle mne to nedělá
Lybra SW1,9 85KW 2004

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#11 Příspěvek od Alena 133 »

Mě Lybra taky sjela gumy na drát po vnitřku a všude jinde sežrala jenom vzorek :D . Přední nápravu má udělanou tam je to v pořádku. Ona ale jezdí na 17kách a ty žere, jak dostane 15ky tak žádný problém ani dlouhodobě. Naštěstí má v těch 17kách docela v klidu rozměr tak ať si je žere jak chce, na cestách je slušná a drží se i v hnusných zatáčkách. Geo dobrá.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

tompago
Příspěvky: 38
Registrován: stř lis 20, 2013 17:52
Bydliště: Brno

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#12 Příspěvek od tompago »

Ahoj...měnil jsem zimáky za letní (plechy za litý) a na letních (starších) mám sjetý vnitřek u levýho předního kola...dali jsme to dozadu a udělal mi geometrii...jenže tomu vubec nerozumím...vyčte z toho protokolu někdo něco? Mechanik říkal, ať se červených hodnot nelekám, že to tak nechava schválně...prej stary auto, že to má něco za sebou a je to lepší takto než opačně...může mi to tu někdo potvrdit nebo naopak vyvrátit? Mám jít na reklamaci nebo je to v pohodě...?
Protokol měření.jpg
Lancia Lybra 1,6 SW (Aprilia Leonardo, Fiat Brava, Fiat Uno)

tompago@seznam.cz

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#13 Příspěvek od kocicak »

Ahojte,
dlouhodobě se mně sjíždí vnitřní hrana pneu zejména na levé straně. Ramena ok,tlumiče se jeví též ok, čepy a stabilizátor vyměněné. Nic nemlátí a na cestě sedí jak přilepené. Geometrie 2x ročně seřizovaná. Sjíždí se jak na R15, tak i R16. Jako řešení mě napadají dvě možnosti:
1, vyměnit uložení tlumičů - někdo popisoval, že mu to dělalo právě toto. Jenže uložení je dost drahé a vypadá, že je naprosto ok. Jde
nějak ověřit jejich stav? (na pohled není nic orezlé, vše jak nové)
2, koupit vychylovací šrouby a pohrát si s nastavením geometrie. viz:
http://www.automedik.cz/autodily.html?path" onclick="window.open(this.href);return false;[]=826176&path[]=826192&path[]=826326&path[]=827435&path[]=833093&path[]=844789&product=2325

Co vy na to?
Přikládám poslední záznam z geometrie.
Přílohy
geometrie.jpg
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#14 Příspěvek od Jarda 357 »

Pokud si dobře pamatuju, tak Lybra má excentr na těhlici (myslí, že je to ten horní šroub) - tzn. odklon jde nastavit. Sjíždění pneu na jedné straně bych viděl na čep řízení nebo silentblok ramene.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

kocicak
Příspěvky: 86
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: Lybra sjíždění vnitřní hrany pneu

#15 Příspěvek od kocicak »

Aha, všichni tvrdí, že odklon nejde nastavit - excentr tam není. Může to někdo potvrdit? Čepy jsou měněné, ramena se jeví jako bez vůle.
Lancia Lybra SW 1.8, 2000, LPG - Lovato
Lancia Delta 1.9 Platino

Odpovědět