Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#31 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Když dáš o půl baru víc, tak ty nerovnosti budeš cejtit o to víc, ale zase by se ti měl začít víc sjíždět střed gum... Ale jestli to byly starý gumy (myšleno tak, že jezdily i na jinym autě), tak bych to neřešil vůbec...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#32 Příspěvek od Dresik 28 »

To auto zvedni a kolo chyt rukama na 12te a 6te hodine a zalomcuj s nim nahoru a dolu. POkud tam budes citit vuli, tak mas v haji loziska a to muze byt uplne v klidu zdroj problemu. Menil jsem to na x autech co to takhle mely :)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#33 Příspěvek od Baltik 615 »

S podložkama se bude která strana sjiždět více ? S plným autem vnitřek, s prazným vnějšek ?
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#34 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jestli myslíš podložky pod diskem, tak dle mýho na tohle moc nebudou mít vliv...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#35 Příspěvek od Baltik 615 »

jasné, rozšiřovací.

Koupil sem si je před rokem na leto, mam 18 a 20mm tuším a vypadá to o dost líp ale jezdím na dosluhujících pneu tak sem je sundal at to nějak doklepu do zimy. Ale ty vnějšky mam na hraně tak jestli bych to podložkama trochu nezredukoval to sjíždění bo na vnitřku to vypadá o dost líp. Ty uložení vzadu budou obě K.O ale práce příšerná...
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#36 Příspěvek od onko 657 »

Podložkama to asi nevylepšíš, dej dopořádku nápravu a jestli chceš na pneu ještě něco najet, tak je otoč na disku(pokud nejsou INSIDE - OUTSIDE). :)
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Jimbo
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 27, 2011 19:36
Bydliště: Zábřeh

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#37 Příspěvek od Jimbo »

Taky se mi na Lybře sjiždí vnitřek pneumatik, když jsem byl na geometrii tak mi to vytiskli, je to do "A" a štelovat se to nedá. Teď budu měnit i čepy řízení tak bych to chtěl nějak zfouknout zaráz a vidím že se pilování asi nevyhnu.... :( Ale nevím jak moc to upravit..
Přílohy
protokol.jpg
Lancia Lybra Emblema 2.4JTD 110kW

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#38 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

KUWA tam je takovejch měření, že ani nevim na co všechny jsou :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Ondrus84 627
Příspěvky: 80
Registrován: úte kvě 29, 2012 19:22
Bydliště: Rosice u brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#39 Příspěvek od Ondrus84 627 »

Mě se to zase sjíždí zvenku.
Jebu to, až to budu přezouvat, udělám sbíhavost a pokud se to nezlepší tak na to kašlu. Pilovat nic nebudu, to je bez smyslu...uděláš to blbě a je to nevratný
Naposledy upravil(a) Ondrus84 627 dne ned kvě 12, 2013 18:28, celkem upraveno 1 x.
Ondrus84

Marea 1,6,Punto 1.2 60s

ex:Audi A6 2.5 TDi Quattro, Lybra Berlina 1.6 LX,Bravo 2.0 20V HGT,Alfa Romeo 166 2.0 V6TB,Stilo 2.4 20V Abarth,Marea 20V

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#40 Příspěvek od Pavel 3 »

já bych se na nějaký pilování vykašlal ty hodnoty nejsou nijak závratný a pokud si měl takovou sbíhavost jakou si měl tak se nedivím že se ti kola ojížděly. Taky nechápu proč když už to dělali, tak že to nenastavili přesně stejně tak nechápu proč vůbec měřili geometrii když budeš měnit kuláky řízení protože jestli mají vůli tak vůbec nemá smysl cokoliv měřit nebo seřizovat. Pokud vůli nemají tak zase nemá smysl je měnit
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Jimbo
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 27, 2011 19:36
Bydliště: Zábřeh

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#41 Příspěvek od Jimbo »

Geometrie se dělala, protože v bazaru měnili ještě ramena, ale geometrii neudělali. Takže jsem i nechal dělat já a po geometrii, která byla někdy v zimě a koupil jsem nové zimáky a vnitřní strany po zimě jsou olítané na hranici 4mm... takže pořád je něco špatně. Ty kola jsou prostě do A, i opticky je to vidět. V těch údajích se nevyznám, ale borec co to dělal tak říkal, že prostě s tím odklonem nic neudělá, to je daný. Kuláky začali mlátit až po zimě, takže je budu teď měnit a zároveň se musí dělat nová geometrie... A tudíž jsem chtěl nějak srovnat i ten odklon, protože mám i funglovky letní a nechci je po sezoně zahodit...
Lancia Lybra Emblema 2.4JTD 110kW

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#42 Příspěvek od Pavel 3 »

je to divný podle toho papíru z geometrie to je sice mimo toleranci ale ne nijak závratně kolikrát mi vyjedou mnohem horší hodnoty a gumy se neojíždí. Ty odklony se seřídit nedají skoro u žádnýho auta pokud ty díry v těhlici propiluješ tak ještě musíš přesvědčit toho co ti pak bude měřit geometrii aby ti to nastavil tak jak to má bejt a stejně si myslím že to dlouho nevydrží. Někde jsem viděl prodávat šrouby do těhlice kterejma se daly ty odklony nastavit ale jestli to ještě existuje nevím http://www.tuning-styling.cz/detail-pro ... 0,0-48,5mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Jimbo
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 27, 2011 19:36
Bydliště: Zábřeh

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#43 Příspěvek od Jimbo »

Pravda že to levé kolo je v toleranci ale to pravé je uplně mimo. Zkusím vyfotit ty gumy jak vypadaj po zimě...
Lancia Lybra Emblema 2.4JTD 110kW

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklon kola - sjetí vnitřní části pneu

#44 Příspěvek od Pavel 3 »

částečně se to dá doladit tak že se povolí všechny šrouby na nápravnici a ta se celá nějakou velikou pákou posune a znovu se dotáhne ty díry jsou větší a určitej pohyb to dovolí stejně tak se dá hnout ramenem ale o moc se tím pohnout nedá. Ale chce to mít nastojenou geometrii aby bylo vidět jestli se tím hejbe správně už jsem to takhle dělal dvakrát a pokaždý se to docela podařilo. Chce to ale mít dobrýho známýho v servisu protože pochybuju že se ti s tím někde v servisu budou takhle srát
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Odpovědět