Lybra - buchot od prednej nápravy ?

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#61 Příspěvek od Bonanza 270 »

to mi ani nerikej :D maj je ted v akci tak do nich jdu cep za 500 a kost za 360 jestli to vydrzi min nez co sem mel minule tak........budu smutnej
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#62 Příspěvek od Petr 365 »

Cepy ramene lemforder u kappy byly oba po 12 tis.km kaput.
Octavia 1.9 tdi 81kw
Kappa 2.4 TDS
Lybra 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTDM

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#63 Příspěvek od Bonanza 270 »

tak ste me prekecali :lol: nakonec cepy opet TRW a kosti optimal :)
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#64 Příspěvek od barahyr »

Ahoj, mám Lybru 2.0 a nemůžu přijít na jeden problém. I při pomalejší jízdě na nerovnosti, se mi od předního levého kola ozývá klepání, není to nijak agresivní, ale něco je někde volné nebo má vůli, když jsem auto měl na zvedáku a obě kola zkontroloval, tak všecko bylo pevné, čepy, táhla řízení atd. Vím, že při přezuvání sem měl uvolněný na tom levém kole které dělá problém kotouč, ale to by neměl být problém když to všecko přitáhne kolo. Někde sem vyčetl, že možná horní uložení tlumiče? Jak to zjistím a jak je to velký problém. Díky za rady.
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#65 Příspěvek od casti »

Ahoj, horní uložení tlumiče by spíš vydávalo pazvuky když budeš stát na místě a rejdovat, můžeš vyzkoušet. Ale to bouchání bych se přikláněl k uložení stabilizátoru, když se gumy vydřou, stabík má tendenci cestovat do stran a bouchá. Když sundáš obě kola a odšroubuješ tyčky/kosti od stabíku, měl by držet pevně v nějaký poloze, pokud sjede volně dolů, je uložení v háji.
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#66 Příspěvek od Jiří 588 »

Případně i kosti stabilizátoru dokážou dělat pěkný rachot.
Když to člověk zkusí na zemi nebo na STK, tak tím že je to napnuté to vypadá vše OK.

Na Lybře jsou to 2 věci které se obtížně hledají.
Zbytek se dá odhalit docela rychle :)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#67 Příspěvek od rammstein »

Horní uložení tlumiče to může být taky. Sundej nahoře plastovou krytku a zkontroluj, jestli je správně dotažený. Mně se jednou povolilo (doteď nechápu, jak k tomu došlo) a během pár set kilometrů bylo uložení v pr..... Další možností jsou věci okolo stabilizátoru, jak už psali chlapi nade mnou.
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#68 Příspěvek od Oskar 58 »

No ono tam toho muze bouchat celkem dost.
Je dobre si najit svuj usek silnice, kde se bouchani zarucene projevi a tam zkoušet.
Odpoj postupne tyčky od stabilizatoru a jed to tam projet. Pokud je ticho mas jasno.
Zvedni kolo, vem ho do ruky a zkosej s nim hybat jestli neni velka vule v cepech řízení nebo ramene. Malou pak hledej nejakym pajcrem. Pak muzou bouchat samozrejme silentbloky ramene, ale nikdy se mi to nestalo, driv odejde ten cep ramene a musis měnit cele rameno.
Pak muzou také bouchat tlumice a to nemusis poznat vubec. Vzhledem k tomu ze to je nejdrazsi polozka, tak prostě az vyloučis nebo vymenis vsechno ostatni, tak vymenis tlumic. :lol:
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#69 Příspěvek od barahyr »

Tak jsem se konečně dostal k tomu to zjistit, ale na nic sem nepřišel, tlumiče povolené nejsou, kola jsou pevné akorát jsem při jízdě zkusil lehce zalomcovat volantem a něco se trochu slabě ozvalo, ale pořád to nebylo to klepání. Ale na druhém kolem jsem při přezuvání narazil na nějaké tenké tyčky, tak průměr 4mm,nevím vůbec co to je, je to spojené nějakými kloubky a je to odpojené, nějké táhelko, je to dost tenké a nevím k čemu to je, zkusim tu dodat foto.
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#70 Příspěvek od Richie 10 »

odpojene ? dle popisu tycka stabilizatoru ?
vypada to takle ?
https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=TC ... rkQAvD_BwE
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#71 Příspěvek od Jiří 588 »

barahyr píše: pon pro 11, 2017 22:44 Tak jsem se konečně dostal k tomu to zjistit, ale na nic sem nepřišel, tlumiče povolené nejsou, kola jsou pevné akorát jsem při jízdě zkusil lehce zalomcovat volantem a něco se trochu slabě ozvalo, ale pořád to nebylo to klepání. Ale na druhém kolem jsem při přezuvání narazil na nějaké tenké tyčky, tak průměr 4mm,nevím vůbec co to je, je to spojené nějakými kloubky a je to odpojené, nějké táhelko, je to dost tenké a nevím k čemu to je, zkusim tu dodat foto.
Tuším že to co popisuješ je čidlo na naklápění xenonů.
Jestli ta kostička má třeba jen 10cm a její jeden konec je u takové krabičky tak to by mohlo být ono.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#72 Příspěvek od barahyr »

No, myslím, že by to asi mohlo být, jsou fakt tenké, kratší táhelka, a ano jeden konec je u takové krabičky, která je taky pohyblivá, celková délka táhel bych tipoval tak na 20cm a vprostřed nich to je taky na nejakém kloubu..a druhy konec tam visi a nevím kam patří.
Ale o tom, že bych měl xenony, to fakt nevím, jakože na Lybře? U Lybry 1.6 mám obyč. žárovky H7, jak normal, tak dálkové, ještě nevím jak to mám teď u 2.0. Je fakt, že u pravého světla mám namontované webasto topení a u volantu jak je to štelování světel tak je displejek místo toho, a když sem se díval, tak tam původně ani žádné štelování světel nebylo., jen záslepka.
Ale mám asi blbý dotaz, u Lybry 1.6 jsem měl normal světla dole a dálkové nahoře, u 2.0 mi přijde že mám všecko nacpané v horní polovině, a ve spodní nesvítí nic. Nevím jestli je to chyba, bo je to normální. Ale funguje to všecko normálně, akorát přitom přepinání mezi normal a dálkovýma to děla trochu rachot:D

Jiří 588 píše: úte pro 12, 2017 13:55
barahyr píše: pon pro 11, 2017 22:44 Tak jsem se konečně dostal k tomu to zjistit, ale na nic sem nepřišel, tlumiče povolené nejsou, kola jsou pevné akorát jsem při jízdě zkusil lehce zalomcovat volantem a něco se trochu slabě ozvalo, ale pořád to nebylo to klepání. Ale na druhém kolem jsem při přezuvání narazil na nějaké tenké tyčky, tak průměr 4mm,nevím vůbec co to je, je to spojené nějakými kloubky a je to odpojené, nějké táhelko, je to dost tenké a nevím k čemu to je, zkusim tu dodat foto.
Tuším že to co popisuješ je čidlo na naklápění xenonů.
Jestli ta kostička má třeba jen 10cm a její jeden konec je u takové krabičky tak to by mohlo být ono.
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Odpovědět