Lybra - buchot od prednej nápravy ?

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#1 Příspěvek od David-SK »

Čaute ludkovia. 3 tyzdne dozadu som si kupil Lybru 1.9 JTD presne čo mam ovedene v podpise.
Predne ramena a čapy riadenia boli úplne v háji.
Po teraz v stredu sa mi vrátila zo servisu, kde sa menili, ramená, čapy riadenia, tyčky stabilizátora boli OK tie menil predošlý majiteĺ a tie teraz meniť nebolo treba. Ďalej rozvody, servo, a drážkový remeň.
No ale problém je ten, že ramená a čapy sa menili zato, že čapy boli úplne v háji a rameno bolo jedno v háji. Dal som vymenit obe hneď naraz.
No a teraz ako sa mi auto vrátilo ten buchot od prednej nápravy nieje taký hrozný už ale buchot ostal stále. Dnes pri prejazde po takej vyjazdenej hrbolatejšej ceste v NR mi to bolo zas počuť. Taký hnusný tupý zvuk. A neviem čo to móže byť.
V servise som nechal cez 500€ za tieto veci. A Čakal som že po výmene ramien a čapov buchot sa stratí, ale nestalo sa tak.
Máte niekto podobnú skúsenosť?
Ramená a čapy išli od DELPHI.
Vďaka.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#2 Příspěvek od Pavel 3 »

a nemáš v háji tlumiče nebo horní uložení často taky bouchají silentbloky stabilizátoru
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#3 Příspěvek od David-SK »

Tak to keby som vedel. Ako sa na to da prist naj jednoduchsie, že kde môže byť problém?
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#4 Příspěvek od Pavel 3 »

na to měli přijít v tom servise co ti to dělali ale ono se to opravdu dost těžko hledá
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#5 Příspěvek od David-SK »

Ja to tipujem na horné uloženie tlmičov. Je možné že to bude tým. Ako vraveli mi že ak su kolesa vo vzduchu ze auto ked sa dvihne a napravi niesu zatazene mam skusit pomykať s tlmičom do stran všelikade a že ked sa s nim da hýbať je už na cucky. ale nepohol sa vobec. Tak snad to tlmič nieje. len neviem ci sa na taketo zistovanie da spolahnut?! je to fakt taký hnusný tupý buchot.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

tomi6677
Příspěvky: 214
Registrován: stř kvě 18, 2011 19:53

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#6 Příspěvek od tomi6677 »

co to bol za servis?? inak naj diely v NR su origo v Italpole ak poznaš tam zozenes fakt všetko

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#7 Příspěvek od David-SK »

Tu myslim, že nejde o nekvalitne diely. Ved je tam DELPHI. A to nieje nejaka lacna polska skladačka.
Servisoval mi to normalny mechanik. Mam pocit že uloženie tlmičov to bude robiť.
Ital pol viem, že v NR sú volal som tam kvôoli tiahlu na okno a kvôli vperam zadneho kufra.
Len boli drahsi, tak som to poriesil cez IMI auto (FIAT) a Faro.
Tiahla mám doma a ked bude cas aj ho vymenim a vzpery som vymenil už.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#8 Příspěvek od Pavel 3 »

uložení tlumičů poznáš nejlíp tak že si zvedneš auto aby kolo viselo ve vzduchu a pak nějakou pákou se snažíš kolo jakoby nadzvednout a neměl by si cítit žádnou vůli. Na značce dílů zase až tak nezáleží Delphi zrovna není nic moc ale u jinejch značek to není o nic lepší už několikrát jsme kuláky reklamovali protože měli vůli už v krabičce.
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#9 Příspěvek od David-SK »

No tak to si ma teraz moc nepotesil. Ja tam buduci tyzden zabehnem do servisu nech mi to kukne poriadne.
Ved nenechal som tam "5 korun". Ale ako robilo sa dost veci. To je pravda.
Ale aj tam ma stve ten buchot.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#10 Příspěvek od Jiří 588 »

Já jsem se s tím na Lybře taky trápil.
Koupil jsem to tak jak ty - něco ťukalo ve předu, pak to začlo už mátit víc.
Vyměnily se čepy, ramena, tyčky - sice pár zvuků zmizelo ale ten nejhnusnější zůstal.
Je to takové hnusné tupé mlácení při přejezdu i velmi malých nerovností.

U mě to byly silentbloky na stabilizační tyči. Takové dvě gumové potvory, které se vymačkaly.
Po výměně je ticho a klid.

Podle mě to horní uložení by bylo slyšet jinak.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#11 Příspěvek od David-SK »

Presne takto ako píšeš. Pred tým to mlátilo extrémne a rameno jedno som mal v háji a čapy som mal úplne v CENSORED. Po príchode auta zo servisu sa tak isto aj u mna niektoré zvuky (búchanie, vŕzganie) vytratili ale to hnusné tupé buchotanie ostalo.
No skúsim s tým zabehnúť len čo bude čas, lebo ma to deprimuje ten zvuk neskutočne.
Dám pozrieť tie silenbloky ako píšeš.
Ďakujem každopádne za radu.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Peters 88
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 17, 2006 13:09
Bydliště: Litvínov

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#12 Příspěvek od Peters 88 »

No viděl bych to na silentbloky předního stabilizátoru, já je měnil taky a nyní po 40 tisících už je budu muset znova vyměnit. Jednoduše můžeš odpojit kosti-stabilizátory od příčného stabilizátoru, obalit je nějakým hadrem a udělat zkušební jízdu, pak uvidíš jestli jsou to ty silentbloky nebo ne. Jinak je tam přístup na :vom:
Lancia Delta 2.0 JTDM
Lancia Musa 1.9 JTD
Lancia Lybra 2.4JTD SW
Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#13 Příspěvek od Jiří 588 »

HLAVNĚ POZOR... Jestli budeš ty silentbloky kupovat, tak někteří prodejci nabízí průměr myslím 21mm. Ale správně to má být 20,5mm. Já jsem to poznal tak, že 21mm začly po 3 týdnech mlátit znovu. Takže tam musí přijít ty menší.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#14 Příspěvek od Jiří 588 »

Peters 88 píše:No viděl bych to na silentbloky předního stabilizátoru, já je měnil taky a nyní po 40 tisících už je budu muset znova vyměnit. Jednoduše můžeš odpojit kosti-stabilizátory od příčného stabilizátoru, obalit je nějakým hadrem a udělat zkušební jízdu, pak uvidíš jestli jsou to ty silentbloky nebo ne. Jinak je tam přístup na :vom:
Mohl bys to prosím popsat trochu podrobněji?

Já mám totiž problém.... ty gumové silentbloky nevydržely asi ani jednu sezonu. Je na nich najeté tak 18tis. a dělá to zase bordel. Přemýšlím právě jestli to nemohlo být něco jiného...

Pokud to správně chápu, tak oddělám ty tyčky, které jsou asi 25cm dlouhé od té příčné tyče co leze dovnitř... Nemůže se s tím něco stát?
A ty tyčky se nechají jen tak viset? Nemůže je nějak chytnout kolo?
Nechával jsem, aby to udělali v servisu, ale vzhledem že poprvé tam dali blbý průměr a teď to zase dělá bordel... tak to chci řešit sám, alespoň to odhalit, aby mě nedonutili koupit půlku auta novou.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Peters 88
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 17, 2006 13:09
Bydliště: Litvínov

Re: Lybra - buchot od prednej nápravy ?

#15 Příspěvek od Peters 88 »

Jiří 588 píše:
Peters 88 píše:No viděl bych to na silentbloky předního stabilizátoru, já je měnil taky a nyní po 40 tisících už je budu muset znova vyměnit. Jednoduše můžeš odpojit kosti-stabilizátory od příčného stabilizátoru, obalit je nějakým hadrem a udělat zkušební jízdu, pak uvidíš jestli jsou to ty silentbloky nebo ne. Jinak je tam přístup na :vom:
Mohl bys to prosím popsat trochu podrobněji?

Já mám totiž problém.... ty gumové silentbloky nevydržely asi ani jednu sezonu. Je na nich najeté tak 18tis. a dělá to zase bordel. Přemýšlím právě jestli to nemohlo být něco jiného...

Pokud to správně chápu, tak oddělám ty tyčky, které jsou asi 25cm dlouhé od té příčné tyče co leze dovnitř... Nemůže se s tím něco stát?
A ty tyčky se nechají jen tak viset? Nemůže je nějak chytnout kolo?
Nechával jsem, aby to udělali v servisu, ale vzhledem že poprvé tam dali blbý průměr a teď to zase dělá bordel... tak to chci řešit sám, alespoň to odhalit, aby mě nedonutili koupit půlku auta novou.
Jo chápeš to správně, nic se nestane, sundáš kolo, odšroubuješ stabilizátor(ten malej) od příčného stab. a ten volný konec příčn. stab. něčim obalíš, aby neklepal o nějakou kovovou část, to samé na druhé straně. Jinak jestli budeš chtít měnit ty gumy sám tak ti přeju hodně štěstí a trpělivosti :) .
Lancia Delta 2.0 JTDM
Lancia Musa 1.9 JTD
Lancia Lybra 2.4JTD SW
Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

Odpovědět