Lybra - posilovač brzd

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - posilovač brzd

#16 Příspěvek od barahyr »

Zdravím, stal sem mi takový problém a už si s ním nevím rady. Mám Lybru 2.0, jel jsem docela rychle z kopce a v pravotočivé zatáčce jsem musel prudčeji zabrzdit před přebíhajícím psem. Od té doby mi furt brzdí pravé přední kolo. Vyměnil jsem celý třmen, ten vyčistil promazal i hadicu jsem dal novou, ale pořád to brzdí. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Díky za rady.
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: Lybra - posilovač brzd

#17 Příspěvek od Dalin 580 »

Pokud je kolo dobře odvzdušněné, tak je nejvíce pravděpodobná závada v elektro-hydraulické pumpě ABS, protože dál už je jen hlavní brzdový válec a zde bych chybu nehledal. O možnostech opravy nevím, vidím to na výměnu za jiný kus.
B5992D465027A26D918C142B5F265FD0.png
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Honza 2.0 16v
Příspěvky: 470
Registrován: pon čer 13, 2005 21:17
Bydliště: lomnice nad popelkou

Re: Lybra - posilovač brzd

#18 Příspěvek od Honza 2.0 16v »

zkusil bych odpustit odvzdušňovákem pokud se kolo obrzdí.. pokud ano je problém buď v ABS pumpě, nebo v brzdovým válci - to by ale přibržďovalo i kolo který je na stejným okruhu (tj buď křížem, nebo druhý přední v případě černobílýho rozložení..)

pak taková blbost, ale nemusel se vrátit posilovač do výchozí pozice (vlivem nějaký nečistoty, či vzpříčeného vnitřního dílu..) a může jemně přibrďovat - stačí bejt o desetinku-dvě mimo a už je zavřenej první okruh v brzdovým válci..tj už probíhá brždění.. zkontroluješ to změřením funkční míry posilovače (vzdálenost od dosedací plochy brzdovýho váce na posilovač (v oblasti šroubů, ne kolem dír,y kde bejvá pro zvětšení přítlaku gumového těsnění offset) po hříběk na tlačný tyči)
coupe 2.0 16v NA (>200PS/8000rpm)
tipo 2.0 8v -> 16v
Giulietta 125kW
156 SW 2.5 V6
feličita kit car
VW GII 2.0 16v
ex: stilo 2.0 16v, bravo HGT

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - posilovač brzd

#19 Příspěvek od barahyr »

Díky za rady. Ještě jsem zkusil povolit trubku od toho pravého kola na té pumpě co je výše na obrázku a ufouklo z tama docela dost vzduchu až po kapalinu, kolo povolilo, dotáhl sem to a jel to projet po kopcoch a celkem jsem po té brzdě pošlapal a v pohodě. Ale když jsem stál na místě v kopci s vyplým motorem a šlápl na brzdu tak auto zabrzdilo a už nepovolilo, ale když sem do pedálu jen trochu klepl tak to povolilo. Jinak všecko ostatní brzdí jak má a v pohodě. Teď risknu 150km do Brna, tak uvidím co to udělá v Buchlákoch.


Honza 2.0 16v píše: pon dub 02, 2018 16:45 zkusil bych odpustit odvzdušňovákem pokud se kolo obrzdí.. pokud ano je problém buď v ABS pumpě, nebo v brzdovým válci - to by ale přibržďovalo i kolo který je na stejným okruhu (tj buď křížem, nebo druhý přední v případě černobílýho rozložení..)

pak taková blbost, ale nemusel se vrátit posilovač do výchozí pozice (vlivem nějaký nečistoty, či vzpříčeného vnitřního dílu..) a může jemně přibrďovat - stačí bejt o desetinku-dvě mimo a už je zavřenej první okruh v brzdovým válci..tj už probíhá brždění.. zkontroluješ to změřením funkční míry posilovače (vzdálenost od dosedací plochy brzdovýho váce na posilovač (v oblasti šroubů, ne kolem dír,y kde bejvá pro zvětšení přítlaku gumového těsnění offset) po hříběk na tlačný tyči)
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Odpovědět