cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
joeyLY

cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#1 Příspěvek od joeyLY »

Ahoj všem,

potřebuju pomoc :( :( ...jelikož každej den jezdím, tak jse mě vyskytla podezřelá závada na posilovači řízení, jelikož to i když jedu rovně začne zničeho nic ve volantu cukat a občas se k tomu přidají zvuky, dnes dokonce když jsem odbočoval, tak v tom rupalo-zvukově a jakoby tam něco zvukově dřelo,ale nenašel jsem nic...a volant škube, hodil jsem auto na hever, kolo ok, náprava vypadá ok, stabliliz. vypadají ok,vyvážení ok, penu nový,disky origo,kapaliny dostatek,žádný hučení, jen jsem našel chybu když sudnám dekl u motoru z šroubu tlumiče a začnu klíčem otáčet-hlavní vrchní šroub, tak v tlumiči lehce trhá, jako by šel ztuha otáčet, a na druhé straně je to ok,nebo když začnu točit volantem.. tak nevím zda jste se s nějakou takovou závadou setkali? občas to nedělá, občas jo, hlavně to děla když jedu po dálnici...rovně..jak se hodně točí, většinou se to nevyskytuje..začalo to dělat ale asi před 900km jak napadly mraky sněhu a 7000km předtím nic...ale zhoršuje se to..nemůže za to zima? nějaký zatuhnutí třeba tlumiče? jinak je to Lybra SW 1.9 JTD díky kluci za zady!!!!! nechci do servisu zbytečně...aby mě zase oškubali..tak uvítám rady :)

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#2 Příspěvek od Vítek 4 »

horní uložení tlumiče
Italy = Lancia
Lancia = Italy

joeyLY

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#3 Příspěvek od joeyLY »

a pokud to tedy je horní uložení tlumiče, může se s tím jezdit? nejsou love, tak by mě zajímala i co by stála výměna..díky moc

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#4 Příspěvek od Dresik 28 »

Jezdit se da se vsim, kdyz na to mas nervy :) To horni ulezi stoji jedno asi petikilo, vymena neni moc narocna, jen se musi rozdelat a vyndat tlumic.
Zkus jeste, kdyz je auto na kolech, sahnout do podbehu a zaverglovat k sobe a od sebe pruzinou. Jestli ucitis vuli. Nebo je taky mozny, ze mas prasklou pruzinu.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4639
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#5 Příspěvek od Jirka 18 »

No nevím Dresi,nám vylítlo těsnění z řízení právě kvůli zatuhlýmu uložení tlumiče u Růži #-o
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

joeyLY

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#6 Příspěvek od joeyLY »

Dresik 28 píše:Jezdit se da se vsim, kdyz na to mas nervy :) To horni ulezi stoji jedno asi petikilo, vymena neni moc narocna, jen se musi rozdelat a vyndat tlumic.
Zkus jeste, kdyz je auto na kolech, sahnout do podbehu a zaverglovat k sobe a od sebe pruzinou. Jestli ucitis vuli. Nebo je taky mozny, ze mas prasklou pruzinu.
díky za radu, dnes jsem jel a je to des trepe volant, a kdyz tocim na jednu stranu ma to trochu vuli a navíc k tomu tak jakoby zvukove skube...myslím si, že v tom tlumiči..měl jsem to zvedlý..a točilo se nápravou a sledoval jsem to a oravdu škube v tý vrchní misce uložení tlumiče...nebo když vemu klíč a točím tím hlavním šroubem tak to taky škube a na druhý straně je to ok...je vůbec možný že taková "blbost" může až tak ovlivnit řízení? Jinak jsem ještě nezkoušel tahat pružinou,ale neviděl jsem vizuálně, že by byla prasklá...točila se celá...takže ta by měla být ok,ne? a na zhompnutí to vliv nemá..takže mám koupit to horní uložení tlumiče? díky kluci...potřebuji to akutně opravit... :( pětikilo přežiju :)

Peters 88
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 17, 2006 13:09
Bydliště: Litvínov

Re: cukání volantu a k tomu klepání někde v nápravě-Lybra SW

#7 Příspěvek od Peters 88 »

Kucí až příště vymyslíte nějaké téma, bylo by vhodné dopsat i odpověď, např. jak jste problém vyřešili. Pomohlo by to poté i ostatním. A od toho to tady řešíme, aby jsme si zkušenosti předávali mezi sebou. Děkujuu :lancia2:
Lancia Delta 2.0 JTDM
Lancia Musa 1.9 JTD
Lancia Lybra 2.4JTD SW
Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

Odpovědět